0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Çıyan İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Zehirli haşerelerden olan çıyanlara karşı yapılacak Evde Çıyan İlaçlama evlerin bu tür zararlı böcek ve haşerelerden arındırılması için önemlidir. Çıyan ilaçlama hizmeti almak isteyen insanların bilinçli olarak hareket etmesi gerekir. Bu evdeki çıyanların yok edilmesi için doğru çıyan ilaçlama servisleri ile çalışması sonucu mümkün olmaktadır. Çıyanlar ile mücadele bireysel ve amatör olarak hem mümkün olmaz hem de oldukça risklidir. Çıyan görülen mekanlarda etkili bir çıyan ilaçlama servisi almak en doğru yol olacaktır.

Çıyanlar genel görünümü itibariyle tırtıl yada kırkayaklar ile sıkça karıştırılan bir görünüme sahiptir. Çıyan çeşitleri en az kırkayak ve bazı zehirli haşereler kadar tehlikeli olabilmekte özellikle evde bebek ve küçük çocuk olan insanlar için durum daha önem kazanmaktadır. Yaşadığı iklim ve bölge koşullarına göre yapı ve boyları 5-7 cm civarında değişmekte doğada sarı, kırmızı ve kahve tonlarda çıyanlar ile karşılaşılmaktadır.

Çıyanlar zehirli midir? çok fazla soru alan bu konuda söylenecek en doğru söz kuvvetli ve etkili bir zehre sahip olan çıyan türlerine göre değişken risk meydana getirir. Omurgasız bir canlıdır. Bölmelerden oluşan vücut yapıları nedeni ile ürkütücü bir görünüm ve zehirli ayaklar mevcuttur. Vücutlarında 17 çift zehirli antene sahip olan çıyan haşeresinin sokması hassas yapılı kimselerde felç veya ölümle sonuçlanabilir.

Çıyanlar Nerede Yaşar?

Çıyan sokması durumunda kusma, ateş gibi sorunlarla karşılaşılacağından zaman kaybetmeden en yakın Sağlık Kurumuna başvurulmalı ve tedavi olunmalıdır. Evde Çıyan İlaçlama sağlık açısından büyük risk içeren bu zararlıların öldürülmesinde en önemli uygulama olarak öne çıkar. Çıyanlar ile mücadele kesinlikle bireysel olarak yapılmaması gereken bir özelliği ile öne çıkar.

Mutlaka deneyimli çıyan ilaçlama firmaları ile görüşülerek evde çıyan ilaçlama yaptırmak gerekir. Profesyonel çıyan ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalı evde üreyen çıyanlar imha edilmelidir. Çıyan zararlısı kendisine yaşam bölgesi olarak, çayır, yeşil alanlar, orman, taş ve duvar dipleri, ağaç kabukları ve rutubetin bol olduğu toprak alanlarda uygun yerleri seçerek sıcaktan korunmaya çalışır. Yuvalarını genellikle toprak altına yapar çıyanlar.

Serin Havada Çoğalırlar

Sonbahar ve ilkbaharın gelişiyle bozulmuş yuvalarından toprak üstüne çıkarak kendilerini güvence altına alabilecekleri ve besin bulabilecekleri iç mekanlara yönelirler. Evde çıyan şikayetleri ile karşılaşan insanlar çıyanların tehlikesinden ciddi şekilde tedirgin olurlar. Panik içinde ya çeşitli alet ve sopa benzeri şeyler ile çıyanı öldürmeye çalışır yada korkarak evi terk ederler.

Çıyan ilaçlama firması ile bu gibi durumlarda irtibata geçip profesyonel olarak yardım alınması evdeki çıyanlardan kurtulmak için en doğru hareket şeklidir. Geceleri evlere çeşitli açık bölgelerden giren çıyanlar evde yavru yaparak sayılarını artırır ve özellikle çocuklar açısından ciddi risk potansiyeli taşırlar. Evde parke altı, kapı dipleri, dolap arkaları gibi alanlara saklanarak izlerini kaybettirirler.

Çıyanların Üremesi Ve Riskleri

Çıyan haşeresi gündüz pek ortada dolaşmadığı için çok fazla anlaşılmaz. Ancak geceleri ortaya çıkıp yiyecek ve avlarını aramaya başlarlar. Bu nedenle gece karanlığında çok daha aktiftirler. Çok hızlı üremekte olan çıyanlar her çiftleşmesinde onlarca yumurta meydana getirir. Çıyanlardan kurtulmak için evde görüldükleri anda hemen çıyan ilaçlama servisleri ile görüşüp etkili bir çıyan ilaçlama yaptırılması en doğru davranış olacaktır.

Aksi takdirde sizi hem maddi hem de zaman kaybına uğratacaktır. Ayrıca çıyandan kurtulmak uzun zaman alması bir yana olası çıyan sokmaları ile karşılaşılma riskini ciddi oranda artıracaktır. Çıyanların evlere girmesini önlemek için bazı tedbirler almak insanları ısırıp yaralanma ve ciddi riske sokan çıyanlardan korunmak için oldukça önemlidir.

Bahçede Çıyanlar Yuvalanır

Yeşil alanlara yakın konutlar ve bahçeli binalarda çıyanların evlere girmesini önlemek için bina etrafı başta olmak üzere apartman bahçesinde çıyan ilaçlaması yaptırmak bu zararlıların evlere girişini önlemede oldukça etkili olacaktır. Evde çıyan görülmesi durumunda çıyanların saklanma özelliği dikkate alınarak özellikle eşya araları ve parke, dolap arası, kapı çerçeveleri gibi bölgelerde gizlenirler.

Buraların hem nemli olması hem de etkili bir saklanma bölgesi olması bakımından çıyanlar için etkili bir saklanma yerleridir. Buralara uygulanacak çıyan ilaçları çıyanların zararlarını önlemede hayli etkilidir. Ancak derin boşluklar  sağlayan duvar içleri ve parke altı gibi bölümlere spreyli çıyan ilaçlama şekli yeteri kadar etki edemeyeceği için sisleme yöntem gerekir.

Çıyan İlaçlama Şekilleri Nelerdir?

Çıyanların imhası olası çıyan ısırması ve sokması gibi riskleri bertaraf etmelidir. En kısa sürede çıyanlardan kurtulmak için spreyli uygulama yerine boşluklara nüfuz etme özelliğine sahip buharlı çıyan ilaçlama yöntemi yaptırmak çok kısa sürede çıyanların yok edilmesine sebep olur. Ancak evde temizlik yapmak istemeyen insanların püskürtme şekilde kokusuz çıyan ilaçları kullanılarak ilaçlanmasını ister.

Bu durumda kenar, köşelere ilaç sıkılarak çıyanların bu ilaçlar ile temas etmeleri ve bu süre içinde evde çıyan ilaçlama temizliği yapmamaları gerekir. Açık alanlarda en fazla tercih edilen çıyan ilaçlama yöntemi yerlerin ve duvarların belirli bir oranda ilaç sıkılarak çıyanların binaya yönelmesini önleyecek şekilde spreyli uygulama ile çepeçevre böcek ilaçlama yapılması şeklinde olur.

Bahçenizi Düzenlemeyi İhmal Etmeyin

Özellikle otların bulunduğu bölgeler, moloz birikintileri ve ağaç kenarları çıyanlara karşı ilaçlanarak yaşam alanlarına çıyan girişleri engellenmelidir. Zehirli haşereler için acil ilaçlama ve bir an önce imha edilmeleri şart olduğu için mekanın durumuna göre kokulu çıyan ilaçlaması ve sisleme uygulama talep edilmektedir. Akrep, kırkayak, çıyan, kene, tatarcık ve benzeri insan sağlığına tehdit oluşturan türlerin çok daha etkili yöntemler kullanılarak mekanlardan arındırılması aciliyet gerektirir.

Bunun için ani öldürücü ilaçlar ve uygulamalar kullanılarak tehlike olmaktan çıkarılmaları gerekir. Evde Çıyan İlaçlama deneyimli çıyan ilaçlama servisleri tarafından yapılmalıdır. Zehirli çıyanlar ile mücadele esnasında istenmeyen olumsuzlukların yaşanmaması ve evde gizlenen çıyanların imha edilmesi için uzman çıyan ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.  Böcek ilaçlama uzmanlık ister, bireysel çabalar kalıcı çözüm için yeterli olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir