0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Arı İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde Arı İlaçlama Servisi seçiminde doğru firmadan destek almak son derece önemlidir. Atlas Türk arı ilaçlama firması olarak sizlerin yaşadığınız yaban arısı şikayetlerinde daima en kalıcı arı ilaçlama servisini vermekteyiz. Arılar arasında insanlar için son derece faydalı şifa kaynağı balı üreten bal arıları yararlı özellikleri ile öne çıkar. Zararlı türleri arasında en zor mücadeleye sahip olan hiç kuşkusuz yaban arıları ile mücadeledir.

Bunun nedeni arı kovanının içerisinde yüzlerce arının bulunması ve tehlike hissettikleri zaman toplu olarak saldırgan bir hüviyete bürünüp insanlara topluca saldırmaları tehlikedir. Bunu da kendilerini tehlike hissettikleri zaman hiç çekinmeden gerçekleştirirler. İşte burada arı ilaçlama şirketleri devreye girer. Çünkü arılar ile mücadele eline sırt pompası alan bu konuda hiçbir deneyimi olmayan kişi ve firmaların asla yapabileceği bir ilaçlama türü değildir.

Arılar Genellikle evlerin pencere kenarlarına, balkon bölgelerine, tavan arasına, çatı içine ve mutfakların aspiratör borularının içerisine arı peteği yaparlar. Ayrıca panjurlu pencerelerin motor mekanizması olan kısımlarına sıkça arı yuvası yapıldığı bilinen bir durumdur. Buralarda çok hızlı bir şekilde sayılarını artırarak gerek o dairedeki, gerek çevredeki insanlara ciddi şekilde huzursuzluk kaynağı haline gelirler. Bunun için profesyonel arı ilaçlama şirketi, doğru ilaç ve yöntemleri kullanarak zararlıların mekanlardan arındırılmasını sağlar.

Bilindiği gibi arılar ile mücadelede sadece pompa ya da makine ile ilaç sıkarak yeterli olmaz. Böyle bir uygulama ile arıların yok edileceğini düşünmek son derece yanlıştır. Bu hem bilgisizlikten, hem de işin kolayına kaçmadan kaynaklanır. Yaban arıları en dip noktalara arı kovanı yaptığı için eşek arıları ile mücadele oldukça zor ve zahmetlidir. Bireysel olarak asla başa çıkmak mümkün olmaz.

Arı İlaçlama Nedir Nasıl Yapılır?

Arılardan kurtulmak için öncelikle arıların yuva yaptığı bölgenin tespiti önemlidir. Bunun için arıların sürekli girip çıktığı bölge en doğru fikir edinmeye yardımcı olur, evde arı ilaçlama uzmanlık ister. Çünkü arı peteği olan bölgede arıların girme, çıkması son derece fazladır. Giriş yaptıkları bölgeye çok fazla uzak bölgelerde yuva yapmazlar. Takriben 30 – 40 santimetre ile 1 metre civarında bölgeye arı peteği kurarlar. Arı kovanına müdahale edilmesi son derece uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Çünkü çoğunlukla ulaşılması zor olan bölgelere arılar petek yaptığı için tedbirsiz ve donanımsız bir kişinin müdahalesi ölümcül tehlikeler ortaya çıkarır. Arı ilaçlamanın en zor olduğu bölgeler hiç kuşkusuz çatı içleri, çatının dışında kiremitlerinin altı ve daire içlerinde alçıpan tavanların olduğu bölgelerdir. Aynı şekilde mutfak aspiratör borusuna petek yapan yaban arıları ciddi şekilde tehlike saçar.

Bu nedenle bireysel olarak bu bölgelerdeki arılara müdahale etmek son derece tehlikeli sonuçların yaşanmasına yol açar. Bu nedenle şikayeti yaşayan kişiler hemen bir arı ilaçlama firması ile irtibata geçmeli ve bu konuda uzman arı ilaçlama şirketlerinden ilaçlama desteği talep etmelidir. Arı ilaçlama nasıl yapılır? arı ilaçlamada hangi yöntemler kullanılır? elbette bu merak edilen konuların başında gelir. Öncelikle hemen belirtelim arı ilaçlama sağa sola ilaç sıkarak arıların ölmesini beklemek yada peteklerin ortadan kaldırılması işlemi değildir.

Arıların bulunduğu bölgede yoğun arı yoğunluğu görünür. Ayrıca kovan içerisindeki kraliçe arı, arı kolonisinin en temel unsurudur. Arı kolonisinin imhası için kovan içerisindeki bu oluşumun bertaraf edilmesi şarttır. Buda ancak arı peteğinin yok edilmesi ile mümkündür. Arı ilaçlama firmaları bu konuda uzman personel eşliğinde arı ilaçlama servisi vermektedir.

Arı İlaçlama Neden Önemlidir?

Unutmamanız gereken önemli bir nokta şudur. Böcek ilaçlama birden fazla bölgede çok değişik zararlılar ile mücadeledir ancak bazı türler vardır ki bunun çok daha uzman ve çok daha bilinçli bir şekilde uygulanmasını zorunlu kılar. Arı ilaçlama konusunda özel bir deneyime sahip ilaçlama teknisyeni bu konuda son derece donanımlı olmalıdır. Gerekli her türlü aparat ve teçhizat yardımı ile hizmet vermelidir.

Bu hem binadaki daire sakinlerinin, hem de arı şikayeti yaşadığı evin içindeki insanların zarar görmemesi için olmazsa olmaz bir şarttır. Ayrıca arılar ile mücadelede uygulama yapan personelin eksik malzeme ile hizmet vermeye kalkışması kendisi açısından son derece büyük bir tehlike ve ölümcül risk taşır. Sıvı ilaç püskürterek arı peteğini imha etmeye çalışmak bilgisizlikten kaynaklanır. Elbette ulaşılması kolay olan bölgelerde bu mümkün olabilmektedir.

Ancak çok dip köşelerde ve arı peteğine ulaşmanın mümkün olmadığı bölgelerde uzman desteği şarttır. Şayet arı peteği imha edilmez ise tekrardan o bölgelerde arı şikayetleri görülmesi kaçınılmaz olacaktır. Arıların aynı bölgede tekrar yuvalanmaması için profesyonel arı ilaçlama şirketi ne gibi önlemler alacağını hangi tür ilaçlama yöntemi kullanılacağını çok iyi bilmelidir. Arıların tavan aralarında tekrar yuva yapmaması için çatı içerisinde komple ilaçlama servisi büyük önem taşır.

Çünkü ilacın kalıcı etkisiyle arılar bu bölgeye tekrar yuva yapma kabiliyetinden mahrum kalırlar. Spreyli uygulama ise belirli kısımlara ilaç ulaştıracağı için kısmi çözüm sunar. Belirli bölgelerde ilaçlama ise arıların başka bir tarafa yeniden yuva yapmasını sağlar. Tavan arası ve çatı içlerinde dumanlı arı ilaçlaması çok daha kapsamlı çözüm sağlayacağı için alınacak sonuçta tam çözüm sunar.

Arıların Tehlikeleri Nelerdir?

Bilindiği gibi gerek bal arısı gerek yaban arıları tek olarak insanlar için küçük risk içerse bile ölümcül bir tehlike çoğunlukla ortaya çıkaramazlar. Bu nedenle sadece tek bir arı ile sıkıntı yaşamak ender görülen bir durumdur. Ancak arı kovanının bulunduğu bölgelerde bu iş tamamen değişir. Şayet arı yuvası bulunan bir bölgeye gerek istem dışı, gerekse müdahale için girerseniz arı saldırısına maruz kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

Bu ise arılar yuvalarını korumak için ölümcül hamleleri yapacağını ve arı sokmasına maruz kalan kişinin ciddi hayati tehlike yaşayacağını gösterir. Arı yuvasına bilinçli mücadele veren ekiplerin gerekli tedbirler alınarak doğru bir müdahaleyle peteğin imhası mümkündür. Gerek arı ilaçlama zamanı, gerek arı ilaçlaması ne zaman ve nasıl yapılır? konuları bu nedenle özel önem taşır.

Bilindiği gibi arıların çoğunluğu etçil olarak beslenme eğilimindedir. Bu nedenle kan kokusuna aşırı derecede duyarlı olan arılar arı ilaçlama yapan ekibin bacak ve kol bilekleri ile boyun bölgelerinde en ufak bir kan dolaşımını bile algılar. Açık bulduğu bölgeden kolaylıkla insanı sokarak panik yaşamasına sebep olabilir. Bu nedenle ilaçlama esnasında vücutta açık bölgenin kalmamasına özen gösterilmelidir.

Arı ilaçlama zamanı genellikle öğleden önce yada öğleden sonra daha uygundur. Çünkü çok aşırı sıcak havada güneşin sıcağı ile çatı gibi bölgelerde arılara karşı müdahale etmek oldukça zorlaşır. Buda ilaçlama yapan kişinin bunalmasına ve zaman, zaman aşırı terlemeden dolayı zaafa düşmesine sebep olabilir. Arılar oldukça tehlikeli zararlılar olduğu için işin uzmanları bu ilaçlama hizmetini vermek zorundadır.

Arı İlaçlama Hangi Aylarda Daha Fazla Yapılır?

Bilindiği gibi kış aylarında arı şikayetleri çok fazla yaşanan bir durum değildir. Çünkü soğuk havanın etkisiyle arılar büyük bir çoğunlukla telef olmaktadır. Sadece arı peteği içerisinde koloninin devamını sağlayan ana arı ve arı larvaları bulunur. Bunun dışındaki arıların tamamına yakını ölmektedir. Yaz aylarının gelerek havanın ısınması ile birlikte bu larvalar arıya dönüşerek kısa bir sürede sayılarını gittikçe artırmaya başlar.

Bu nedenle arı ilaçlama için kullanılacak en etkili yöntem buharlı ilaçlama tabir edilen sisleme arı ilaçlama şeklidir. Özellikle çatı arasındaki arılarla mücadele son derece zordur. Buraya müdahale etmek öyle sanıldığı kadar kolay ve basit bir işlem olmadığı için uzman ve donanımlı arı ilaçlama şirketi bu işi uygulamak zorundadır.

Arı ilaçlaması kesinlikle ihmale gelmez ve ucuz arı ilaçlama fiyatları ile arıların yok edilmesi gibi bir şey söz konusu olamaz. Arılar ile mücadele genellikle yabani arılar ve eşek arıları ile yapılır. Çünkü bu tür arılar genellikle insanlar için zararlı ve saldırgan özellikte hareket sergiledikleri için bu arıların yaşam alanlarından yok edilmesi şarttır. Arı ilaçlama firmaları zorunlu olmadıkça bal arılarına karşı ilaçlama asla yapmazlar.

Evde arı ilaçlama son derece kapsamlı bir uygulama olup, arıların yuvalanma bölgelerini iyi bilmek buralara son derece etki eden yöntemleri kullanmak şarttır. İnsanların sağlığını gözeterek arılara karşı ilaçlama yapılması şarttır. Mayıs ayı ile eylül ayları arasında arılar ile mücadele son derece fazla yapılmaktadır. Kokusuz arı ilaçları eşek arıları ile mücadele açısından son derece yetersiz kalır. Bu nedenle arıların yok edilmesi için ani etkili yöntem ve ilaçlar kullanılmak zorundadır.

Arı İlaçlamadan Sonra Neler Yapılır?

Bilindiği gibi arılar sabah erken saatlerde yuvalarından çıkarak yeşil alanlara yaylım için çıkarlar ve bitkilerin polenler ile aşılama görevi görürler. Bu nedenle arı ilaçlama yapıldıktan sonra arıların hemen tamamının yok edilmesini beklemek yanlıştır. Bu nedenle arıların yok edilmesi için buralara kalıcı özellikte arı ilaçlarının uygulanması şarttır.

Yuvaya gelen arılar ilaç nüfuz eden bölgelere temas ettikleri zaman ilacın kalıcı etkisiyle birkaç gün içerisinde tamamen ortadan kaldırılır. Bu nedenle arıların yok edilmesi için en etkili yöntem hiç kuşkusuz buharlı arı ilaçlama şeklidir. Şayet arı ilaçlama şirketi ile çalışmak için arayış içinde iseniz arılara karşı ne gibi müdahale edileceğini çok iyi bir bilen bir firmadan destek almanızı tavsiye ederiz. Çünkü arılar ile mücadele öyle sıradan bir uygulama değildir.

Pek çok arı ilaçlama firması arılara karşı gerektiği gibi mücadele etmekten uzaktır. Bunlardan bazıları sadece para kazanmak için hiç gelişi güzel yerlere ilaç sıkarak arıların kaynağını kurutmadan parasını alır ve giderler. Bu son derece yanlıştır ayrıca ilaçlama şirketlerinin çoğu arılar ile mücadele yapmaktan çekinir ve uzak durur. Atlas Türk böcek ilaçlama firması olarak amacımız daima en iyi çözümleri elde etmektir.

Bu nedenle en tehlikeli arıları bile ustalıkla yok ederek sizlerin arılardan uzak huzurlu bir yaşam sürmenize özen gösteriyoruz. Arı ilaçlama hizmetleri zor olduğu gibi ucuz arı ilaçlama fiyatları ile hizmet verilmesi mümkün değildir. Arı sadece ilaçlama ile yok edilecek bir canlı değildir. Peteğin çıkarılması ve zorlu bir işçilik gerektirdiği için arılar ile mücadele normal daire ilaçlama ücretlerinin çok, çok fazla üzerindedir.