0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Ev İlaçlama Neden Önemlidir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ev İlaçlama Neden Önemlidir? yaşam alanlarına yönelik verdiğimiz ilaçlama hizmetleri içinde ön sırada yer alan ev ilaçlama sağlığımızı yakından ilgilendirir. Aile bireyleri ve çocukların böceklerin zararlarından korunması adına yaptırılan önemli bir ilaçlama şekli olup ilaçlama yöntemleri insan sağlığını korumak için gereklidir. İlaçlama için kullanılan haşere ilaçları insan sağlığına kalıcı zararlar vermeyen ve halk sağlığı kapsamında olmalıdır. Özellikle yaşlı ve küçük çocukların daha kolay etkilendikleri düşünülerek yapılmalıdır.

Ev ilaçlaması öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler detaylı bir şekilde müşterilere açıklanarak haşerelerin güvenli bir biçimde imha edilmeleri sağlanmalıdır. Zararlı böceklerden korunmak için mekanlarda  ilaçlama pek çok insanın yaptırdığı hijyen ve böceklerin zararlarını önleme amaçlı bir halk sağlığı hizmetidir. İlaçlama yapan firmalar bilinçli elemanlar ile ev ilaçlama hizmeti vermek durumundadır. Doğru  ilaçlama şekli böceklerin yok edilmesi ve insanların sağlığının korunması için çok önemlidir.

Ev İlaçlama Kimlere Yaptırılmalıdır?

İnsan sağlığının korunması için bilinçli ev ilaçlama şarttır. Bireysel olarak ev ilaçlama yapmaya kalkmak hem tehlikeli hem de böceklerin tam olarak önlenemeyecek olması çok fazla zahmete katlanmak anlamına gelecektir. Konut ilaçlama yapan ekipler donanımlı ve ilaçlama konusunda uzman bir yapıya sahip olmalıdır. Böcek türleri ve mekanların en kalıcı şekilde böceklerden temizlenebilmesi  için ilaçlama servisleri doğru ilaçlama yöntemleri ve güvenilir ev ilaçlama ürünleri kullanarak insanların sağlığını ön planda tutmalıdır.

Güvenilir ev ilaçlama neden önemlidir? ilaçlama ancak uzman ekiplerin işi olup bu konuda uzun süre hizmet veren ekipler daha doğru ve başarılı hizmet verme konusunda gerekli alt yapıya sahiptir. Yaz dönemlerinde ev ilaçlama çok fazla talep görmekte olan bir uygulamadır. İnsanlar böceklerin zararlarını önlemek için çoğu zaman araştırma yapmadan ev ilaçlama yapan ekipler ile temasa geçerek ilaçlama talebi istemektedir. Bu ise bazen yaptırılan ilaçlama uygulamasının yeteri kadar etkili olmaması ile sonuçlanıp insanlar mağdur olabilmektedir.

Ev İlaçlama İçin Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

İlaçlama için kullanılacak haşere ilaçları hem insan sağlığına zarar vermeyen hemde ev ilaçlama sonrası böceklerin yok olmasını sağlayan kaliteli ve etkili özelliğe sahip ilaçlardan seçilmelidir. Kokusuz mekan ilaçlama yöntemi evde çıkılmadan yapılabilen bir özelliğe sahiptir. Zor ölen böcekler için pek fazla varlık gösteremeyen bir ilaçlama şekli olup bu gibi durumlarda kokulu ev ilaçlama yöntemi zorunludur. Kokulu ilaçlama şekli daha çok ulv cihazı ile yapılıp kimyasal maske ve koruyucu ekipman şarttır.

Kesinlikle bireysel ve bilinçsiz kişilerin yapabileceği bir yöntem değildir. Ev ilaçlama şirketleri pek çok farklı özelliğe sahip haşere ilaçları kullanır. Ancak temelde ilaçların aktif maddeleri önemli olup kokulu yada kokusuz ilaçların yasak olmayan içeriğe sahip kaliteli ilaçlardan seçilerek titizlikle uygulanması şarttır. Kokulu ilaçlama tarım ilaçları ile yapılamaz. Farklı özellikte halk sağlığı ilaçları bir araya getirilerek ilacın koku vermesi sağlanır. Bu ise deneyimli ilaçlama ekiplerinin işi olup acemi kişilerce ilaçlama kesinlikle yapılamaz.

Evi Farelerden Arındırmak?

Fareler iş yerleri ve apartmanların en fazla sorun yaşadığı kemirgenlerdir. Fare ilaçlama hizmeti farelerin konutlardan uzak tutulması için yaptırılması gereken zararlı kontrol yöntemidir. Fare türleri içinde en bilinenleri lağım faresi, çatı faresi, ev faresi olarak bilinen fındık fareleridir. Apartmanda fare ilaçlama yaptırmak bu farelerin zararlarını önlemek açısından son derece önemlidir. Dairede fare ilaçlama ile açık alanda fare ilaçlama uygulamaları farklı olabilmekte özellikle lağım faresi görülen alanlarda bireysel olarak fare mücadelesi imkansız hale gelmektedir.

Lağım faresi ilaçlama şekli özel fare ilaçları ve fare istasyonu içine bırakılan fare patası ve fare blokları ile yapılırken ev fareleri için fare zehri yada diğer fare mücadele şekilleri yapılabilmektedir. Farelerin oluşturduğu zararlar hem maddi hem de sağlık açısından olup evlerde fare ilaçlama farelerin zararlarını önlemek için şarttır. İşletme ve fabrikalarda fare imhası ise bu zararlıların elektrik kablosu, kumaş, karton, deri gibi malzemeleri kemirerek ciddi zararlara sebep olurlar. Mutlaka fare mücadelesi yaptırılmalı ve fare ilaçlaması ile tüm bu sorunlara son verilerek olası kayıpların önüne geçilmesi sağlanmalıdır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Fare ilaçlama ile böcek ilaçlaması bir birinden tamamen farklıdır. Böcek sıvı ilaçlar ile imha edilirken bunun tam aksine fare zararlıları ise daha çok sıvı olmayan sert ve farelerin kemirme hissini tetikleyen fare pastaları ve fare blokları ile önlenir. İstasyon içine bazı durumlarda ise farelerin dolaştığı alanların kenar ve kıyılarına bu istasyon ve fare ilaçları bırakılarak farelerin bu zehirli kemirgen yemlerini yemesi sağlanmalıdır. İstasyon ile fare imha şekli maliyet olarak daha yüksek olsa da aslında en etkili fare kontrol yöntemi bu sistemdir.

İş yerlerinde belirli aralıklar ile yerleştirilen fare istasyonları içine bırakılan fare ilaçlama yemleri farelerin ve sıçanların verdiği zararları önlemek için yapılması gereken bir mücadele şeklidir. Sıvı böcek ilaçları tek başına fare ilaçlaması için kesinlikle yetersiz kalacağı için farelerin zehirli yemleri yiyerek iç kanama yolu ile imha edilmeleri gerekmektedir. Garantili fare ilaçlama tek seferde pek mümkün olmayabilir unutulmaması gereken farelerin insanlardan sonra en zeki hayvanlar oldukları ve çoğu zaman yemleri yemelerinin bile zaman aldığı gerçeğidir.

Fare İlaçlama Böcek İlaçları İle Yapılır Mı?

Pek çok insan fare zehirleri ile fare yemleri işleminin basit bir usul olduğunu sanıp böcek ilaçları ile fare ilaçlaması yaptırmak istemektedir. Aslında farelerin yapısı hakkında yeterli bilgi sahibi olunmadığı için böcek ilaçlarının fareleri öldüreceğini düşünmektedir. Kişilerin bilmediği fareler çok küçük deliklerden bile geçerek rahat bir şekilde içeri ve dışarı girip çıkabilirler. Doğru yöntemle fare kontrolü yapmak aslında farelerin yok edilmesi için an etkili yöntem olup sıvı haşere ilaçları ile fare mücadelesi yaptırmak tek başına hiç bir işe yaramaz.

Farelerin yok edilmesi için boşa emek harcanmış olabilirsiniz bu nedenle illede böcek ilacı ile fare ilaçlama yaptırılacaksa hem fare zehri hem de sıvı ilaçlamayı birlikte yaptırmak en doğru yoldur. Atlas Türk ilaçlama olarak sizlerin fareler ile yaşadığınız sorunları en doğru ve en kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturmak için etkili fare ilaçlama şekillerini kullanarak fare ilaçlaması yapmaktayız. Ev İlaçlama Neden Önemlidir? merak edenlerin kemirgen ve böceklerin neden olduğu zararları kısaca incelemesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir