0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Ev İlaçlama Firması

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ev ilaçlama neden önemlidir? ev ilaçlamanın faydaları nelerdir? Ev İlaçlama Firması seçerken insanlar nelere dikkat etmeli? bu gibi sorular oldukça fazladır. Aslında görmüşte basit gibi dursa da insan sağlığı açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Evde böcek görülmesi durumunda rahatsız olan hane sakinleri böceklerden kurtulmak için çoğu zaman bireysel olarak çeşitli çözüm yolları denemektedir. Bunlardan en fazla görülen piyasada satılan hazır böcek ilaçlarını alarak böceklerin üzerine ya da böcek görülen alanlara böcek ilacı püskürtmektir.

Ancak bu çabaları çoğu zaman sonuçsuz kalmakta, ölen birkaç böcek olsa bile böcek yuvasındaki diğer böcekleri kısa zaman sonra ev içinde görülmesi ciddi şekilde huzursuzluğa yol açmaktadır. Ayrıca kullanılan basit böcek ilaçları böceklerin direnç mekanizmaları üzerinde olumsuz etkilere sebep olacaktır. Sıkılan bu böcek ilaçları zamanla böceklerin daha dirençli ve zor ölür hale gelmelerine sebep olmaktadır.

Bu yazımızda ev ilaçlama firması seçerken nelere dikkat etmeli? hangi ev ilaçlama firmaları ile çalışmalı? ev ilaçlama yöntemlerinin özellikleri hakkında kısaca bilgi verelim. Sağlıklı bir şekilde ev ilaçlama yaptırmanın önemini anlamanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Bilindiği gibi böcek ve haşereler dış alanlardan buldukları boşluklar ve zayıf noktaları kullanarak evlerin içine girmektedir. Pek çok böcek türleri insana direkt olarak zarar vermese bile besin ve gıdaların içerisinde dolaşarak hastalık mikrobu saçarlar.

Geldikleri pis ortamlardan üzerlerine bulaşan mikrop yada bakterileri tükettiğimiz gıda ve besinlere bulaştırmaktadır. Bu da gerek gıda zehirlenmeleri ve gerek çeşitli hastalıkların insanlara bulaşmasına yol açmaktadır. İşte ev ilaçlamanın önemi burada ortaya çıkar. Çünkü böcekler pis ortamları sever karanlık ve rutubetli ortamlarda yaşamayı tercih eden hastalık taşıyıcısı canlılardır. Evde böcek görülmesi durumunda bireysel olarak böceklerle mücadele etmek yerine kapsamlı bir çözüm şarttır.

Ev İlaçlama Firmaları Ve Yöntemleri

Evde böcek şikayeti yaşanması durumunda bu konuda uzman ev ilaçlama firmaları ile görüşerek profesyonel bir ev ilaçlama desteği almanız şarttır. Bilinçli mücadele hem böceklerin bir an önce ortamdan arındırılmasına, hem de onca zahmete gelip bir sürü para vererek aldığınız ilaçlar maddi yüktür. Birde ilaçlama sonrası böceklerin hala evde cirit atıp evde karşınıza çıkmasını ve bu nedenle sinirlerinizin alt üst olmasına gerek kalmayacaktır. En etkili ev ilaçlama şekilleri böcekler ile mücadelede farklı ilaç ve uygulamalar halinde kullanılır.

Bunlardan en yaygın kullanılan ev ilaçlama şekli hiç kuşkusuz kokusuz ilaçlar kullanarak evde kokusuz ilaçlama yapma şeklidir. Kokusuz ilaçlama insan sağlığı açısından herhangi bir yan etkili içermemesine karşın kullanılan böcek ilaçlarının aktif maddeleri insanı zehirleme kapasitesine sahiptir. Bunun için bilinçli bir ekip tarafından doğru bölgelere yeteri kadar ilaç uygulanmasını gerekli kılar. Böceklerin geçiş istikameti saklandıkları bölgeler ve yuvaları alanlar kokusuz ilaçlama şeklinde direkt olarak bu alanlara ilaç püskürtme şeklinde yapılabilmektedir.

Kokusuz ev ilaçlamasının avantajları evde insanlar varken kenar ve köşelere ilaç püskürtülerek evden çıkmanıza gerek kalmadan ev ilaçlama yapılmasına olanak sağlamalıdır. Ancak bazı dirençli böcekler için kokusuz ilaçlama yöntemi zayıf kalmakta bu böcekler için mutlaka kokulu ve sisleme yönteminin kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Kokusuz ilaçlar uygulandıktan sonra ortamda bir hafta kadar silinmeden bekletilmeli böceklerinin ilaç püskürtülen bu bölgelerde gezerek ilaçla teması beklemeli ve yuvalarına giderek yuva içinde ölmeleri sağlanmalıdır.

En etkili ev ilaçlama şekillerinden biri olan ve son dönemlerde sık kullanılmaya başlayan diğer bir ev ilaçlama şekilde jel böcek ilaçlama yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Jel böcek ilaçları kalıcı etkileri ile uzun süre böcekleri öldürmeye devam ederek böceklerin yuvalarında imha edilmesi için tasarlanmış özel böcek çekici yemlerdir. Ancak böcek ilaçlamada jel haşere ilaçlama şeklinin en büyük zaaflarından biri çok kısıtlı haşereler üzerinde etkili olmasıdır.

Ev İlaçlamada Doğru İlaçlama Şeklinin Önemi

Doğru ilaçlama tekniklerini etkili oldukları haşereler üzerinde kullanmak büyük bir öneme sahiptir. Çünkü hamam böceği, karafatma böceği, kalorifer böceği, karınca ve gümüş böcekleri için üretilen jel böcek ilaçları olmasına karşın bu böceklerin dışında kalan diğer haşerelere karşı jel ilaçların hiç bir etkisi yoktur. Bu da jel ilaçlama yönteminin çok kısıtlı böcekler üzerinde etkili olduğu için kullanım alanı oldukça sınırlı kılmaktadır.

Ancak etkili olduğu böcekler üzerinde son derece kalıcı etki sağlaması, evden çıkmadan ilaçlama yapmaya olanak sağlaması oldukça caziptir. Evde herhangi bir hazırlık ve temizliğe gerek bırakmaması evde hamam böceği gibi şikayetlerde insanlar tarafından çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Ev ilaçlama yöntemleri içinde en etkili ev ilaçlama şekli olarak ulv ilaçlamadan sonra gelir. Kullanılan kokulu ve sisleme ev ilaçlama yöntemi daha çok aşırı böcek şikayetlerinde ve zor ölen en dirençli böceklerin evlerden arındırılmasında sıkça tercih edilen bir ev ilaçlama yöntemidir.

Ev İlaçlama Firması olarak Astek ilaçlama aşırı derecede hamam böceği şikayeti olan mekanlar başta olmak üzere  değişik böceklere karşı çözüm sunuyoruz. Tahta kurusu ilaçlama, kertenkele ilaçlama, tahta kurdu ilaçlama, kuş biti ilaçlama, yatak böcekleri olarak bilinen toz akarı, beyaz nem böceği mite ve mayt gibi böceklerini yok edilmesinde kokulu ve sisleme ilaçlama şekli önemlidir. Bu uygulama çok dikkat gerektiren profesyonel ilaçlama ekipleri tarafından yapılmak zorundadır.

Kapsamlı bir ilaçlama şekli olup sadece bir çeşit böcek için değil evdeki tüm böceklerin ortadan kaldırılmasında oldukça faydalı bir özelliği bulunmaktadır. Ancak kullanılacak böcek ilaçları çok iyi seçilmeli insan sağlığına kalıcı zararlar veren yasak içerikli ilaçlar kullanmaktan şiddetle kaçınılmalıdır. En etkili ev ilaçlama yöntemleri arasında kullanılan bu böcek ilaçlama şekli zor öleb böceklere etkilidir. Mekanlardan bir türlü arındırılamayan pire ve tahta kuruları gibi son derece dirençli böceklerin imha edilmesinde oldukça büyük faydalar sağlamaktadır.

Tek İlaçlama Böcekler İçin Yeterli Olur Mu?

İnsanların bilmesi gereken ev ilaçlamasında çoğu zaman tek ilaçlama şeklinin yetersiz kalacağını bilerek hareket etmeleri olduğudur. Profesyonel ev ilaçlama firmaları genelde tek uygulama ile evdeki böcekleri büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Ancak insanların pek farkına varmadığı önemli bir husus evdeki böceklerin ortadan kaldırılmasına karşın bir iki ay içerisinde tekrar evde böcek görülmeye başlamasını ilaçlamanın başarısız olduğuna yormaktadır.

Halbuki böcek yumurtalarına ilaç işlemediği için yumurtadan çıkan böcekler kısa bir zaman sonra tekrar ortalıkta görülmeye başlayabilmektedir. Bu da ev ilaçlama için 2. bir ilaçlamanın 15 gün ya da 3 hafta sonra tekrar yaptırılması durumunda evdeki böceklerin çok daha kalıcı bir şekilde imha edilmesini sağlama özelliğinin bulunmasıdır. Böcek ilaçlama hizmeti bilerek yapılmalı böceklerin direnç mekanizmasını çökerten ani etkili olduğu kadar kalıcı özelliği yüksek kaliteli ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır.

Böceklerin saklama alanları Kapı pervazlarının aralarından, parkelerin arasına, dolap arkalarından, fayansların içine, evdeki yarık ve çatlaklardan, çivi deliklerine hatta atık su borularının etraflarına kadar çok çeşitli alanlarda olabilmektedir. Bu da bazı böcek türlerinin kokusuz ilaçlama ile evden arındırılamayacağını net olarak ortaya koyar. İyi bir Ev İlaçlama Firması gerek böceklerin saklanma alanları gerek evlere giriş bölgeleri, gerek yumurta bıraktıkları bölgeleri iyi bildiği için buraların tamamına etki eden ilaçlama teknikleri kullanmasını müşterilere sıklıkla tavsiye etmektedir.

Kokusuz ilaçlama ile ev ilaçlaması yapılması durumunda tek seferde evde ilaçlama böceklerin tam olarak ortadan kaldırılmasına yeterli olmayacağı için mutlaka 15 gün sonra ikinci bir ilaçlama hizmeti alınmasını gerekli kılar. Ev ilaçlama neden önemlidir? diye merak edenlerin böceklerin insan sağlığına olan zararlarını tam olarak bilmediği için çoğu zaman bireysel yollara başvurmaktadır.

Ev İlaçlama Ne Zaman Yaptırılmalı?

Haşereler ile mücadele düzenli aralıklar halinde yaptırılması gerekmesine karşın bu pek uyulan bir durum ne yazık ki değildir. İnsanların çok büyük bir kısmı evde görülen bir tek bir böcekten ne çıkar diyerek çok da fazla önemsememesi sonucunda kısa bir zaman içinde evlerinde böcek İstilası yaşamalarına yol açmaktadır. Astek ilaçlama olarak evde görülen böceklerin kısa zamanda evi istila etme boyutlarını insanların iyi anlaması ve hiç olmazsa 6 ayda bir, ya da yılda bir ev ilaçlama yaptırmasını tavsiye etmekteyiz.

Sağlıklı bir yaşam için böceklerinin olmadığı mekanların çok daha hijyenik ve sağlıklı olması ancak dönemsel ilaçlama ile mümkündür. Unutulmaması gereken böceklerin en küçük çatlak ve deliklerden bile evlerin içine kolayca gelerek buraları kendilerine yaşam alanları olarak seçer. Bu da insan sağlığının çeşitli şekillerde tehdit edilmesi anlamına gelir. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde ilaçlama firmamızı arayarak ilaçlama desteği talep edebilirsiniz.

Ev ilaçlama yada iş yeri ilaçlama taleplerinizde en etkili ev ilaçlarını kullanarak kısa zamanda sonuç alacak şekilde ilaçlama yapıyoruz. Mekanınızda ki böcek türü ve yoğunluğuna göre ilaçlama teknikleri ile yaşadığınız böcek şikayetlerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ev İlaçlama Firması olarak evinizin iç kısımları kadar, bina yada apartmanda yaşıyorsanız bina ortak kullanım alanları ve bahçe ve bina etrafları da böceklerden arındırılmalıdır.

Müstakil evler ile villa gibi mekanlarda böcekler ile mücadele daha kolay olup yapılacak etkili bir ilaçlama ile bu mekanların daha uzun süre böceklerden arındırılması mümkündür. Apartman ve sitelerde çok sayıda dairenin olması ve insanların bireysel çözüm almaya çalışması böcek şikayetlerinin çok daha fazla yaşanmasına yol açar. Ayrıca kısmi ilaçlama çabaları bir daireden diğer dairelere böcek girişlerine de sebep olur. Bu nedenle toplu ilaçlama yaptırmak hem kalıcılık hemde ilaçlama fiyatları açısından büyük avantaj sağlar. Ortaköy Böcek İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir