0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Ev İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ev İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer? ev ilaçlama için yapılan uygulamanın başarılı olabilmesi için bazı şartlar yerine getirilmesi gerekir. Öncelikle ilaçlamada kullanılacak böcek ilaçlarının kaliteli ve kalıcı özellikli olması önemlidir. En iyi böcek ilaçları 90 gün kalıcı etkili olan ilaçlardır. Ancak böcek ilacının ortamda kalıcılığını devam ettirebilmesi için rutubet, güneş, ve yapılan temizlik gibi faktörler bunun değişkenlik göstermesine sebep olur. Sağlıklı bir ev ilaçlama için bu kalıcı etki ortalama olarak 1 ay ile 3 ay arasında değişir.

Ancak hemen belirtelim doğru tedbirler ve çözüm birlikte alındığı zaman bu süre çok çok daha uzun olabilir. İnsanların en büyük hatalarından biri ilaçlamadan hemen sonra evde temizlik yapma yanlışıdır. Çünkü yapılan ev temizliği ilacın etkisini ortamdan arındıracak bunun için ilacın kalıcılığı ortadan kalkmış olacaktır. Bu özellikle spreyli uygulamalar için çok yanlış bir durumdur. Sisleme yani buharlı ilaçlama sonrası evde temizlik yapılması bazı şartlardan zorunludur.

Ancak evin duvarları, süpürgelik kenarları, dolap altları gibi yerlerin ıslak temizlik yapılmadan bekletilmesi son derece faydalıdır. Böcek ilaçlama ne kadar süre etkili olur? evde bebek var böcek ilaçlama bebeğe zarar verir mi? gibi pek çok sorular ile karşı karşıya kalırız. İnsanların bilmesi gereken ilaçların etkisi uzun süre kalıcı olsa bile mekanda ilaçlamadan sonra 1 ay civarında böcek görülmesi yaşanabilir. Çünkü böcekler dip bölgelerde saklandıkları için ilaçla temas etmeyen böcekler varlığını sürdürebilmektedir.

İlacın kalıcı etkisi sayesinde duvar içleri ve parke altları gibi ilacın ulaşmadığı bölgelerde yuvalanan böcekler geceleri dışarı çıkıp dolaştıkları takdirde böcek ilacına maruz kalacak ve yavaş yavaş öleceklerdir. Bunun için ilaçlamadan sonra ikinci bir uygulama yapılacaksa bile en az 3 hafta kadar beklenmesi gerekir. Çünkü ek ilaçlama servisi alınacaksa böceklerin yumurtadan çıkma sureleri beklenmelidir. Böcek ilaçlama bilinçli olarak yaptırıldığı takdirde çok daha uzun süreli faydası olur. İlaçlamanın etkisi ne kadar? merak edenler şunu bilmelidir ilaçlamada 3 önemli unsur vardır.

İlaçlamanın Üç Önemli Unsuru

Bunlardan birincisi ilaçlamayı yapacak firmanın bu konuda uzman, eğitimli ve donanımlı olmasıdır. İkincisi doğru ekipman ve ilaçların kullanılması, böceklerin direnç yapılarını çökerten kaliteli bileşenlerin titizlikle seçilmesidir. Bir diğer önemli bir nokta ise uygulanacak ilaçlama yöntemleri ve müşteriye verilen doğru bilgidir. Bu üçü bir arada olduğu takdirde yapılan kaliteli bir ilaçlama ile böcekler zaten evden çok uzun bir süre arındırılır. İlaçlama firmaları genellikle Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı böcek İlaçları kullanmayı tercih eder.

Zaten olması gereken de budur ancak bazı firmalar maliyetten kaçtıkları için daha düşük kalitede ilaçlar seçer. Bu ise sonucun olumsuz olarak yansımasına sebep olur. Bir diğer yanlış insanların ilaçlama yapıldıktan hemen sonra böcek sorunun tamamen ortadan kalkacağını düşünmelidir. Piyasada ne pahasına olursa olsun müşteri kazanabilmek için her türlü yalana başvuran insanları yanlış yönlendiren pek çok ekip vardır. Üstelik bunların birçoğu piyasada büyük firma olarak kendini lanse eden ekiplerdir.

Ev ilaçlamada problemlerin ortadan kaldırılması için ilaçlama kadar önemli olan iki nokta vardır. Bunlardan birincisi yaşam alanlarınızın yalıtım durumu, yani böceklerin girişlerine uygun noktaların olma ihtimalidir. Öncelikle bunlar güzelce gözden geçirilmeli ve tamir edilerek böcek girişleri durdurulmalıdır. 2. önemli nokta ise evin hijyen durumudur. Çünkü bilindiği gibi böcekler nemli ve pis mekanları çok fazla tercih ettikleri için pis mekan sürekli böcek oluşumunu tetikler.

Mekanın fiziki yapısı gibi durumlar göz önüne alındığı zaman böcek yumurtaları 20-30 gün içerisinde açılacağı için bazı böcek şikayetlerinde ikinci bir ilaçlamanın 3 hafta sonra yaptırılması çok daha uzun süre böceksiz mekan için faydalı olur. Böcek ilaçlama evcil hayvan için tedbir alınmadığı takdirde zararlı olabilir. Çünkü sıvı ilaçlar kalıcı etkisiyle hayvanların yalaması durumunda bazı yan etkileri ortaya çıkarır.

Böcek İlaçlama Sonrası Dikkat Edilecekler

Ayrıca bebekli evde ilaçlama yapılırken insanların neler yapması gerektiği tam olarak anlatılmalıdır. Evde böcek ilaçlama sonrası temizlik bazı durumlarda erken yapılmak durumunda kalabilir. Bu gibi durumlarda insanlara tam olarak neler yapması gerektiği anlatılmalıdır. İnsanların en fazla merak ettiği konular hiç kuşkusuz böcek ilaçlama ne kadar süre etkili olur? gibi ilaçlamanın başarıya ulaşması için arayışları dır. Bu nedenle ilaçlama hakkında bilgi edinmek için uzun uzadıya bir araştırma yaparlar. Ev ilaçlama sıradan basit bir uygulama değildir.

Çünkü böcek ilaçlama sonrası zehirlenme gibi istenmeyen durumların ortaya çıkması zaman zaman mümkün olabilmektedir. Kokusuz ilaçlama sonrasında evden çıkılmasına gerek yoktur. Ancak dumanlı uygulama sonrası ilaçlamadan kaç saat sonra eve girilir? diye insanların merakını gidermek için neler yapması gerektiği tam olarak anlatılmalıdır. Özellikle bebekli evde ilaçlama yaparken ilaçlama firmasının çok dikkatli davranması ve bu konuda uzman bir personel görevlendirmesi gerekir.

Böcek ilaçlama ne kadar süre etkili olur? böcek ilacı etkisi ne zaman geçer? gibi arayışların elbette insanların olası böcek ilacına maruz kalma ve yaptırdıkları ilaçlamanın başarılı olması için çaba harcamasından kaynaklandığı malumdur. Çünkü hiçbir insan haşere ilaçlamanın yan etkileri ile yüz yüze gelmek istemez. Bu gayet doğal ve insani bir durumdur. Böcek ilaçlarının ev ilaçlama etkisi ne kadar sürer? doğru olarak anlatıldığı zaman insanlar yanlış arayışlara girmekten uzak duracaktır.

Çünkü pek çok insan böcek ilaçlama zararlı mı? evde böcek ilaçlama sonrası temizlik nasıl yapılır? gibi konulara önem verir. Özellikle titiz olan insanlar böcek ilacı etkisi ne zaman geçer? diye sık sık araştırmalar yapmaktadır. Bu nedenle gerek ev ilaçlama, gerek apartman ilaçlama konularında ilaçlama desteği veren ekibin bu konuda donanımlı olması insanlara neler yapmaları gerektiğini tam olarak aktarması gerekir. İlaçlama kadar insanların sağlığını korumaları açısından da büyük önem taşır.

Sonuç Olarak Etkili İlaçlama Donanım İster

Sizde böcek ilaçlama ne kadar süre etkili olur? böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer? gibi arayışlar içinde iseniz bilmeniz gereken ilaçlama yönteme göre göre bu süre değişir. Jel ilaçlama hamam böcekleri üzerinde etkili olan bir yöntem olup uygulandıktan sonra bir hafta ile 1 ay arasında bir zamanda böcekleri tam olarak ortadan kaldırır. Kokusuz ilaçlama da bu süre bir hafta ile 15 gün arasında değişir ve yerlerin silinmemesi gerekir. Kokulu ve sisleme ilaçlama da bu süre daha kısadır.

Ancak bu uygulama evin genelinde yapıldığı için kapsamlı bir uygulama olup evde genel temizlik yapılmasını zorunlu kılar. Bu nedenle ev ilaçlama servisi talep ederken yaptıracağınız ilaçlama hakkında bilgili olmak sizin daha doğru seçim yapmanızı kolaylaştırır. Atlas Türk böcek ilaçlama olarak amacımız daima en iyi hizmeti verip, en kalıcı çözümleri insanlara sunmaktır. Donanımlı olmadan tüm ilaçlama yöntemlerini uygulamak söz konusu olmaz. Evdeki böceklerin yok edilmesi bilinçli ve uzman ekiplerce mümkün olur.