0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Eşek Arısı Kovanı Nasıl İmha Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Eşek Arısı Kovanı Nasıl İmha Edilir? arıların petek yaptığı bölgeye ilaçlama ile müdahale kimler tarafından yapılmalı iyi bilinmelidir. Arıların yuvalandıkları alanlara bireysel müdahale ve amatör  yöntemle peteği dağıtma girişimi çok ciddi bir arı saldırısına maruz kalmanıza sebep olabilir. Bu durumda ölümle karşılaşılabilecek ciddi arı sokmaları yaşanmasına ve arıların insanlar için oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Şimdi eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? kısaca bilgi verelim.

Bahçeli evin çatısında kiremitlerin altına döşenen membranla tahtaların arasına bir arı kolonisi bulunduğunu düşünün. Belli zamanlarda özellikle akşam saatlerinde ve sabah müthiş bir arı trafiği yaşanıyor. Bu saatler sabah arıların yaylım için çevreye dağılmalarına akşam saatlerinde ise yuvaya dönmeye başladıkları en yoğun zamana rastlar. En fazla arı şikayeti bu saatlerde yaşanır. Arılara karşı müdahale doğru zamanda, doğru kişilere yaptırılması gerekir.

Bulundukları yer evin giriş kapısına da yakın olduğu için adeta arıların arasından geçip eve girmek eziyete dönüşmüştür. Arı sokmasından korunmak için tedirgin ve korku içinde aceleyle kapıdan içeri kendinizi atmaya çalışmakla günleriniz geçer. Artık zarar verebilecek sayıya ulaşan eşek arıları buradan sökülüp atılmak zorundadır. Ancak Eşek Arısı Kovanı Nasıl Çıkarılır? iyi bilen bir firma ile görüşüp eşek arılarının insanlara saldırıp ciddi sokmalar yaşanmasını önleyip güvenli bir şekilde ilaçlanıp alınması zorunludur.

Arı peteğini çıkarıp almak son derece tehlikeli ve zor bir işlem olduğu için profesyonel mücadele gerektirir. Amatör arı ilaçlaması yapanlar kesinlikle bu işi yapamaz ve mutlaka işin uzmanı profesyonel arı ilaçlama firmaları seçilmelidir. Eşek arısı kovanı nasıl alınır? çok iyi bilen ekipler müdahale etmelidir. Eşek arıları rahatsız edilirse topluca saldırır ve sokma sonrası ciddi ölümcül tehlike yaşanabilir.

Böcek İlacı Sıkılarak Arılar Önlenir Mi?

Eşek arısı kovanı nasıl imha edilir? bilmeyen insanlar yaşadıkları eşek arısı problemi karşısında kimi zaman bireysel olarak market ve eczaneden yada böcek ilacı alarak ilaçlama yapmaya çalışır. Arıların girip çıktıkları bölgeye ilaç sıkarak arıları öldürmeye çalışırlar. Ancak kaçmadıkları gibi 15-20 adedi ölünce yine yoğun arı hareketliliği yaşanmaya devam edince bu işin böyle olmayacağına kanaat getirilir. Arı ilaçlama şirketleri ile görüşmek zorunlu hale gelmektedir.

Çatı arasını sökmek hem riskli hemde zor bir iş olacağı için bu koloniyi oradan gitmeye ikna etmek asla mümkün olmayacaktır. İşte bu sebeple eşek arısı ilaçlama servisleri arıların yok edilmesi ve arı peteğinin alınmasında uzmanlaşmış donanımlı ekiplerdir. Gerek özel kıyafet, maske, eldiven ve arıların sinir sistemini işlemez hale getiren son derece profesyonel seçilmiş arı ilaçları kullanarak yapılmalıdır. Arılara karşı önlem almadan yapılacak müdahale ciddi risk meydana getirir.

Arıların önüne geleni sokmasına fırsat vermeden çatı arası yada daire içlerinde ortaya çıkan arıların imhasını sağlanmalıdır. Böcek ilacı sıkılarak arılar önlenir mi? diyenler arı mücadelesinin sanılandan çok daha zorlu bir işlem olduğunu bilmelidir. Her önüne gelen ilaçlama servisinin arı mücadelesi yapmasının imkansız olduğu bilinmelidir. Eşek Arısı Kovanı Nasıl İmha Edilir? bilmeyen ve eğitim almamış kişilerin arılara müdahale etmesi hem başarısızlıkla sonuçlanır hemde arı saldırısı sonucu ciddi ölümle sonuçlanacak tehlikelere davetiye çıkarmak anlamına gelir. Evde Arı İlaçlama Nasıl Yapılır? çok iyi bilmek şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir