0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

En Etkili Arı İlaçları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

En Etkili Arı İlaçları nelerdir? bu zararlı ve zehirli uçan haşerelerin insanlar için oldukça faydalı türleri olduğu gibi son derece zararlı olup soktuğu zamanda olur. Böcek ilaçlama servisi arı sokmalarını önlemek için doğru uygulama ile kontrol altına alınmalıdır. Arı sokması insanların ciddi şekilde etkilenmelerini ve hatta ölümcül durumların ortaya çıkmasına neden olur. Son derece saldırgan, zehirli ve tehlikeli arı türleri bulunmaktadır. Arılar ile mücadele kapsamında en etkili arı ilaçları kullanılmalıdır.

Arılar ile mücadelede hiç kuşkusuz ani etkili olanlar içinde kokulu uçkun mücadele ilaçları seçilmelidir. Gerek açık alanlarda ve gerek kapalı alanlarda çatı araları yada daire içlerinde görülen eşek arısı gibi tehlikeli türlerin imha edilmesinde özel içerikli ve ani düşürücü etkiye sahip ilaçlar kullanılmalıdır. Bu şekilde hem kısa sürede bu zararlıların yok edilmesi bakımından, hem de ilaçlama yapılan alandaki insanların zarar görmeden zor ulaşılan alanlardaki arı peteklerinin yapılan ilaçlama sonrası güvenli bir şekilde alınması sağlanır.

Kokusuz İlaçlar Arılara Etkili Olur Mu?

Arı peteğinin imha edilmesi için kokusuz ilaçların istenilen çözümü sunmayacağı malumdur. Peteğin bulunduğu yerden çıkarılması için kullanılacak ilaç son derece etkili olmalıdır. Böylesi alanlarda en etkili arı ilaçları ile arıların imha edilmesini sağlamak oldukça önemlidir. Kokusuz ilaçlar ile bu kapsamda mücadele bazı durumlarda yeterli olabilir. Ancak arıların kovanlarını bıraktıkları alanlar genelde insanların çok zor girebildiği alanlar, hatta çatı kiremitlerinin altındaki tahta döşemelerin arası olabilir.

Ayrıca izolasyon malzemelerinin arasına kovan yapan arıların imhası sanıldığı kadar kolay olmadığı için profesyonel olarak uygulama ve ilaçların kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Amatör yöntemler ve basit ilaçlar kullanarak saldırgan arıların yuvasını dağıtmak yada onları rahatsız edecek yaklaşımlarda bulunmak gerekli donanım ve malzeme olmayan kişilerin çok ciddi sokulma riskini doğurur. Koloni halinde saldırıya maruz kalmaları ölümcül tehlike anlamına geleceği için bireysel müdahale risklidir.

Arı İlaçları Nasıl Uygulanır?

Arı mücadelesinde en etkili arı ilaçları kullanılması ve profesyonel firmaların tam donanımlı bu iş için özel eğitim almış elemanları tarafından bilinçli bir şekilde yapılması gerekir. Kolay ulaşılan bölgelerde tercihe göre spreyli uygulama ile müdahale edilebilir. Ancak zor ulaşılan bölgeler ve hareket imkanı dar olan dar alanlarda sisleme yöntem daha etkilidir. Ayrıca tavan arası ve çatı içinde yeniden arı şikayetine maruz kalmamak için sisleme yöntem çok daha kapsamlı bir ilaçlamayı mümkün kılar.

Bilindiği gibi eşek arıları genelde çatıların dip kısımlarını tercih ederler. Buralara çoğu zaman püskürtme şekilde ilaçlama ile ulaşmak çoğu durumda mümkün olmayabilir. Böylesi durumda imdadınıza dumanlı uygulama yetişir. Bazı durumlarda arı kovanını çıkarmak mümkün olmayabilir. Buralarda sisleme arı ilaçlaması kesin çözüm sağlayacaktır. Kokulu arı ilaçları hem ani etkili hem de uçucu etkisi ile çok geniş bölgelere kadar ulaşıp çatı ve tavan arasındaki arıları imha edebilir. Arılar Zor Ölür Mü bilmiyorsanız uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir