Ekranda Böcek Geziyor

Ekranda Böcek Geziyor

Ekranda Böcek Geziyor telefon üstünde görülen böcekler, nokta kadar küçük ve çoğunlukla beyaz, gri yada siyah renkli olur. Böcek ilaçlama bu tür böcekler ile mücadelede geniş kapsamlı olmak zorundadır. İnsanlar ilaçlama yaptırmak için öncelikle bu böceklerin ne olduğunu öğrenmek ister. Çünkü böcek türüne göre ilaçlama teknikleri uygulandığı için hangi böcekler için ne tür bir ilaçlama yapılacağı merak konusudur. Evlerinde beyaz ve kahverengi minik nokta kadar böcekler nadir görülür.

Bu türler ile karşılaşan insanlar hayatlarında ilk defa böyle böcekler ile karşılaştıkları için şaşkınlık yaşar. Telefon ekranında böcek görüyorum, evde nokta kadar siyah böcekler var toza benzeyen minik böcekler nedir? gibi değişik sorular yöneltir. Bu böcekler genellikle toz akarı, kuş biti, nem böcekleri olarak minik toza benzeyen siyah böcekler rutubet ve nem böcekleri diye isimlendirilir. Bu böceklerin oluşmasının sebebi evin küflenmesi, rutubetli ve ıslak zeminlerin olması gibi durumlardır.

Daha fazla evin nemli bölgelerinde rutubet çeken yerler, banyo tavanı gibi bölgeler nem böceklerinin oluştuğu ortamlar olarak dikkat çeker. Özellikle kış aylarında aşırı derecede yağış olması ile evin duvarlarının su çekmesi gibi sonuçlar nem böceği ve rutubet böceklerinin oluşmasına sebep olur. Siyah renkli minik böcekler sadece kış aylarında görülmez yaz aylarında da bu böcekler yaşam alanlarında oluşur. Ayrıca kahverengi renkli minik nokta kadar böcekler diye bilinen kuş bitleri de ekran böcekleri olarak dikkat çeker.

Ekranda böcek geziyor telefonumun ekranında gördüğüm böcek nedir? diyorsanız renkleri genellikle beyaz böcek, gri renkli ve beyaz kirli böcekler nem böceği ile kuş bitleri olarak dikkat çekerler. Böceklerin minik olanı daha beyazımsı bir rengi anımsatır. Toz böceklerinin boyutları büyüdükçe grileşir ve sarımtırak bir özelliğe dönüşür. Daha iri olanlar ise siyah rutubet böcekleri olarak dikkat çeker.

Minik Ekran Böcekleri Zararlıdır

Evlerin parkelerinde, kapı pervazında, mutfak dolaplarının üzerlerinde, bilgisayar ve tablet telefon ekranlarında, tavanlarda ve duvarlarda minik nokta kadar böcekler görülür. İnsan sağlığı açısından türüne göre değişik zararı olan bu böcekler hakkında çok fazla bilgi yoktur. İnsanlar telefon böceği nedir? telefon üstünde gezen böcekler ısırır mı? gibi pek çok soru yöneltir. Bu gibi küçük böcekler ile karşılaşınca insanlar doğal olarak daha önce hiç görmediği bu böceklerden tedirginlik yaşar.

Telefon üzerinde nokta kadar minik şeffaf böcekler görüyorsanız bunlar nem ve rutubet böcekleri olacağı gibi, kuş bitleri olarak ta dikkat çeker. Minik kahverengi toplu iğne ucu kadar böcekler insanı ısırıp kaşındırıyorsa bunlar kuş bitidir. Kuş piresi ve Kumru bitleri yaz aylarında insanları ısıran minik parazitler olarak çok ciddi yayılım gösterir. Kuş biti insanları ısırarak huzursuzluk verir. İnsan saçı ve vücudunda sürekli kaşıntıya sebep oldukları için alerjik rahatsızlıkları tetikler.

Toz böceğinin boyutlarına oranla daha büyük görünmeleri bu böceklerin toz böceklerinden daha kolay anlaşılmasına sebep olur. Duvarda gezen minik böcekler arasında kuş bitleri ve toz böcekleri ön sıralarda gelir. Nokta kadar böceklerle mücadele daha zordur. İnsanlar telefonun üzerinde böcek geziyor ekran böceği olur mu? diye merak ederek ne gibi bir zarar ve ne tür bir ilaçlama yapılacağını öğrenmek ister. Beyaz rutubet ve nem böcekleri ile toz böcekleri alerjen böceklerdir.

Kitap bitleri ve kuş bitleri birbirine benzerlik göstermesine karşın bu böceklerle mücadele geniş kapsamlı olmak zorundadır. Sadece kuş bitleri üreme bakımından diğer böceklerden farklıdır. Çünkü kuş bitleri genellikle kuş yuvası ve kuşun vücudundan evlere yayılmaktadır. Kuş bitleri çatı arası, pencere ve balkon, havalandırma boşlukları gibi bölgelerde kuşların yuva yapması neticesinde evlere yayılır. Kuş biti şikayetleri kuşlarının oradan ayrılması yada yuvada kuş ölmesi sonucu ile evlere girmektedir.

Eve Kuş Bitleri Nasıl Yerleşir?

İnsanlarca kuş yuvalarına temas edilmesi ve kuşların olduğu bölgelerde oturup kalkılması gibi durumlarda insan üzerine bulaşan kuş bitleri eve taşınır. Kuş bitleri ile mücadelede spreyli ilaçlama yeterli olmaz. Çünkü evin duvarları ve değişik mobilyalara bulaşan bu böceklerle mücadele geniş kapsamlı olmak zorundadır. Telefon ekranında böcek görüldüğü zaman insanlar önce toz olarak algılar. Ekran böceği dikkatli bakıldığı zaman hareket eden minik nokta kadar bir böcektir.

Telefon böceği nedir? telefon ekranında küçük böcekler görüyorum, telefon ekranında minik böcek olur mu? diye merak edenlerin bu böceklerin nasıl ortadan kaldıracağını araştırdıkları bilinmektedir. Telefon böcekleri ile mücadele evin her bölgesinde yer alacakları için sisleme yöntemle yapılması gerekir. Kuş biti, beyaz toz böcekleri, nem ve rutubet böceği ve telefon ekranı böcekleri ile mücadele için öncelikle bu böceklerin nereden kaynaklandığını tespit etmek şarttır.

Nem böcekleri ve beyaz rutubet böcekleri daha çok parke bölgeleri, kapı pervazı ve mutfak dolabı gibi yerlerde olur. Evimde minik nokta kadar böcekler var? diyorsanız başınız oldukça ciddi bir belada demektir. Beyaz nem böceği ile kumru ve kuş biti olarak bilinen bu böcekler zor kontrol altına alınır. Böcek ilaçlama firmaları bu tür böceklerle mücadele de genellikle yetersiz kalmaktadır. Haklarında az bilgi bulunması ve kullanılan ilaçların yetersiz kalması gibi durumlar nedeniyle bu böcekleri öldürmek son derece zordur.

Ayrıca çok küçük oldukları için dip bölgelere gizlenerek ilaçlardan kolaylıkla kurtulmaktadır. Evde minik nokta kadar böcek görenler adeta kabus yaşarlar. Pek çok insan 5-6 defa evinde ev ilaçlama yatırmasına karşın minik nokta kadar böceklerle sorun yaşamaktadır. Nokta kadar siyah ve beyaz böcekler neden oluşur? beyaz rutubet ve toz böceklerinin oluşma sebepleri ev tozu ve rutubetli bölgelerdir. Daha çok yeni yapılan sıfır binalarda nem böcekleri en fazla görülen minik böcek türleri olarak dikkat çeker.

Minik Böcekleri Tetikleyen Nedenler

Bunların esas nedeni bina betonlarının tam kurumaması, fabrikalarda, apartmanlarda, iş yerlerinde yeşil ve siyah küflenme tabakasının olması bu böcekleri tetikler. Çünkü küf sporları böceklerinin oluşmasına sebep olur. Küf sporları ve mantarları bu böcekleri tetikleyen canlı organizmalar olduğu için dip bölgelerde minik böceklerle mücadele çok zordur. Minik nokta kadar böceklerle mücadele oldukça zor olduğu için yapılacak ilaçlama çok etkili ve geniş kapsamlı olmak zorundadır.

Ayrıca ekran böcekleri ile mücadelede böcek ilaçlama garantisi verilmez. Belirli bölgelerde yeni başlayan şikayetler için tek ilaçlama çözüm olabilir. Ancak evin her tarafına yayılmış böceklerle mücadele çok daha zor ver tek ilaçlama yeterli olmayabilir. Rutubet ve nen böceklerine karşı ilaçlama çok zordur. Bunu bilerek hareket etmeli ve bu işi iyi bilen ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz. basit yöntem ve sıradan böcek ilaçları ile beyaz toz böceklerini yok edemezsiniz.

Öncelikle evlerde nem var mı? ısırınca kaşındırıyor mu? hangi bölgelerde böcek istilası yoğun görünüyor bunu tespit etmeniz önemlidir. Bu böceklerin varlığını anlamak için geceleri el feneri yada telefonun ışığı ile dip bölgelere baktığınız zaman şeffaf parlayan böcekler görürsünüz. Telefon ekranı böceği olarak bilinen bu tür böcekler birden fazla çeşitliliğe sahiptir. Nokta kadar minik boyutlu olanların insanlarda kaşıntı ve alerjik durumlara yol açtığı bilinir. Kuş bitleri ile toz böcekleri farklı türlerdir.

Kuş biti insana musallat olduğu zaman alerjik reaksiyonları tetikler. Nokta kadar boyutları ve kahverengi nokta kadar şeffaf görünümleri vardır. Kuş bitleri daha hızlı hareket ettikleri için kolay fark edilebilir. Ancak toz akarları daha minik ve çok daha yavaş hareket eder boyutları küçük olduğu için dikkatli bakmadan toz böceğini anlamak oldukça zordur. Ekranda böcek geziyor, sarı ekran böceği nedir? diyorsanız genellikle bunlar kuş bit olarak bilinmelidir.

Ekran Böceği Ve Kuş Biti İlaçlama

Kuş biti ilaçlama tek seferde ortamdan arındırılabilmektedir ancak beyaz rutubet ve toz böcekleri zor ölürler. Kuş bitleri genelde yüzeyde olduğu için sisleme yöntem ile ilaçlama bu böcekleri ortadan kaldırmak mümkündür. Ancak parkelerin altı ve kapı pervazı içleri gibi yerlerde gizlenen rutubet böcekleri çok daha zor kontrol edilir. Böcek larvaları dip bölgelerde ve yumurtaları ilacın ulaşamayacağı yerlerde olduğu için kolay yayılırlar. Böcekler sıcağı sevmediği için dip bölgeleri ve rutubetli alanları tercih ederler.

Bu nedenle ilaçlaması oldukça zordur. Toza benzeyen ekran böcekleri en zor ölen böcekler olarak bilinir. Nem böceği ilaçlama servisi talep edeceğiniz zaman böcek bulaşmasına göre ilaçlama yöntemi tercih etmeniz şarttır. Ayrıca kokusuz ilaçlar ile nem böceklerini yok etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Garantili toz böceği ilaçlama bu nedenle mümkün değildir. Evinizde nokta kadar siyah veya beyaz böcekler ile karşılaşıyorsanız iyi bir araştırma yapmanız da fayda vardır.

Ekran ve telefon böcekleri kuş biti ise önlenmesi daha kolaydır. Ancak toz akarı ve beyaz nem böcekleri gibi böcekler daha zor ölür. Toz böceği ilaçlama ile kuş biti ilaçlama sisleme ilaçlama yöntemi kullanılarak yapılması gerekir. Atlas Türk ilaçlama ekran böcekleri ile mücadele de olduğu gibi minik toz böcekleri ile mücadelede en etkili ilaçları kullanır. Evinizde yaşadığınız her türlü şikayetleri en kısa sürede ortadan kaldırmak için çaba göstermekteyiz. Biz işimizi bilerek yapıyor ve insanları kesinlikle yanıltma yoluna gitmiyoruz.

Bu nedenle çok daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Toza benzeyen ekran böcekleri ekran camının arasına, elektronik cihaz içine ve ek bölgelerine kolayca girip yerleşir. Evdeki ekran böceği nasıl yok edilir? minik duvar böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız mutlaka profesyonel ev ilaçlama almalısınız. Ayrıca periyodik olarak belirli aralıklarla evde ilaçlama desteği almak tam olarak önlenmelerini mümkün kılar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir