0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Duvarda Gezen Küçük Böcekler

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Duvarda Gezen Küçük Böcekler nem böceği türleri olarak isimlendirilen minik yapılı canlılardır. Böcek ilaçlama bu tür böceklerin yok edilmesi için son derece etkili olması ve bilinçli olarak yapılmasını zorunlu kılar. Duvarda gezen minik haşere olarak en fazla beyaz nem böceği olarak isimlendirilen rutubet böceğidir. Nem ve rutubeti seven böcekler daha çok evin banyo ve mutfaklarında yerleşir.

Görünüm olarak toplu iğne ucu kadar, çok yavaş hareket edenler olduğu gibi daha büyük boyda ve hızlı yürüyen kuş biti benzeri kan emici asalak böceklerde bulunur. Duvarda gezen böceklerin hepsi nem böceği olmasa bile büyük oranda nem yada rutubeti seven türlerdir. Örneğin hamam böceği türleri bu özellikte rutubeti seven böcekler olarak dikkat çeker.

Duvarda yürüyen küçük böcek yeni yapılan binalarda inşaat sonrası kurumayan sıvalar, ahşap doğramaların ıslak zemine monte edilmesi, dolap arkalarında yeşil küf oluşması gibi nedenlerle ortaya çıkarlar. Minik beyaz böcekler bu özellikte parke böceği olarak bilinen beyaz toz böcekleridir. Duvarda gezen küçük böcekler genelde beyaz, kahverengi ve daha büyük boyutluları ise siyah görünümde olur.

Yeni binalarda daha çok beyaz ve kahverengi renkli olanlar oldukça minik boyutta oldukları için zor fark edilir. Evde aşırı rutubetlenme, tezgahlardaki suntaların su çekmesi, tesisatlarda sızıntı, ve evde her hangi bir gıdanın çürüyüp küflenmesi ile minik böcekler ortaya çıkmaktadır. Sıvaların patlaması, zeminlerde su birikmesi gibi nedenlerden minik böcekler oluşabilir.

Minik Böceklerin Zararları

Nokta kadar küçük beyaz böcekler nem ve rutubetlenmeden meydana gelir. Evde küçük siyah böcekler var susama benzeyen böcek nedir? telefon üstünde küçük böcek görüyorum toz böcekleri bunlar mıdır? gibi değişik sorular ile karşılaşırız. Nemli ve rutubetli alanlarda yaşam süren toz böcekleri insanlar tarafından çoğu zaman fark edilmez. Toz kadar küçük boyutta olduğu için ismi de toz böceği olarak nitelenir. Toz böceği oldukça küçük ve yavaş hareket eder.

Dikkatli bakılmadığı takdirde anlaşılması zordur boyut olarak 0- 2 milimetre ile 0- 5 milimetre arasında gelir. Evdeki koyu renkli alanlarda yada şeffaf yüzeylerde daha kolay fark edilir dikkatli bakılmadan anlaşılması oldukça zordur. Duvar böceklerinin zararları nelerdir? diyorsanız solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olurlar. Astım ve bronşit gibi sıkıntılı süreçleri tetikler hassas ciltli insanlar üzerinde dolaşarak rahatsızlık verirler.

Ayrıca bazı türlerinde cildin belli yerlerinde kızarıklık ve kabarmaya sebep olur ancak genelde bunlar ısırma yolu ile değil dikenimsi tüyler ve dışkılarından kaynaklanır. Toz böceklerinden kurtulmak için bireysel olarak yapılan çabalar yetersiz kalır çamaşır suyu dökmek bu böcekleri yok etmeye yeterli olmaz. Ancak deterjan, çamaşır suyu gibi maddeler ile temizlik belirli bir oranda azaltma sağlar. Elektrik süpürgesi ile bu böcekleri çektirerek bitirmeniz mümkün değildir.

Genelde dip bölgelerden çıktıkları için ara, ara sıkıntı yaşanmasına yol açmaya devam ederler bu tür şeylerle uğraşmamak için en kestirme yol profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışarak toz böceği ilaçlama yaptırmanız olacaktır. Toz böceklerinin erken teşhis edilmesi daha kısa sürede ortadan kaldırılması için faydalı olacaktır. Siyah uçan böcekler sinekler olarak dikkat çeker susama benzeyen böcekler evde görülen bakliyat böcekleridir. Sigara böceği olarak ta isimlendirilir.

Zıplayan Haşereler Hangileridir?

Zıplayan böcekler nelerdir? diyorsanız zıplayan siyah böcek türü birden fazla vardır. Bunlardan birincisi pire olup boyutu susam tanesi kadardır, bir diğeri ise sıçrayan kuyruk böceğidir ki onun boyutu oldukça minikler ve toz böcekleri kadardır. Rutubet ve nemden kaynaklanır zıplayan ev böcekleri olarak en fazla pire olarak bilinir ve ciltte ısırıp kabarmalara sebep olur. Genellikle insanlar gece uykudayken ısırır ve ciltte kabarma, kaşınmaya yol açarlar.

Ayrıca hastalıklı bünyeden emdikleri kanın sağlıklı kişilerde hastalık bulaştırma potansiyeli oldukları bilinmektedir. Hangi böcekler zıplar? diyorsanız bilindiği gibi pire çeşitleri zıplayan türler olarak dikkat çeker. Kum piresi, hayvan piresi, kedi piresi, insan piresi gibi zıplarken yürümezler zıplayarak hareket eden bir diğeri ise sıçrayan kuyruktur aynı zamanda hareketsiz dururlar. Ancak bu böcekler yürüme özelliğine de sahiptir sadece zıplayarak hareket etmezler.

Duvarda yürüyen böcekler arasında susam böceği mutfak bölgelerinde en fazla yayılan böceklerdendir. Tropikal iklime ve nemli bölgelere adapte olan bir böcektir ancak iç mekan böceği olarak ta dikkat çeker. Özellikle evdeki mutfak ve kiler gibi bölgelerde yiyeceklerin bulunduğu alanlarda ortaya çıkarlar. Susam böcekleri kolaylıkla beslenmesini sağlayabildiği için aç kalma gibi bir özellikleri yoktur. Evdeki yoğun susam böceği şikayetlerinde küflü bir koku meydana gelir.

Susam böceği ısırması nadir görülmesine karşın ara ara karşılaşılan bir durumdur. Susam böceklerinin zararları arasında salmonella, tifo gibi hastalıkları tetikleme özelliği olmasıdır. Susama benzeyen böcekler bakliyatların arasında dolaşır ve onları tüketerek kullanılmaz hale getirirler. Ayrıca bazı durumlarda gıda zehirlenmelerine sebep oldukları için evlerden yok edilmesi şarttır. Bu nedenle susam böceği ilaçlama servisi almak gerekir.

Duvar Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Duvarda yürüyerek hareket eden minik böcekler beyaz toz böceği, kuş biti, kitap biti, mite, kumru biti gibi böcekler olarak dikkat çeker. Ancak gümüş böceği ve kalorifer böceği gibi iri yapılı böceklerde duvarlarda hareket ederken görülür. Evdeki böceklerin yok edilmesi için ilaçlama desteği şarttır. Duvarda yürüyen böcekler evin kenar köşelerine ilaç sıkılarak tam olarak ortadan kaldırılamaz. Bunun için en kestirme yol sisleme böcek ilaçlama yaptırmaktır.

Atlas Türk ilaçlama olarak duvar böceklerini yok edilmesi için kokusuz ve kokulu karışım ilaçlar yardımı ile sisleme yöntem kullanarak en etkili çözümleri almaktayız. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde bizden ilaçlama servisi talep edebilirsiniz. Duvar böceği ilaçlama servisi kokusuz ilaçlar ve az kokulu karışım ilaçlar yardımı ile yapılabilir. Uygulanacak ilaçlama tekniği ise sisleme yöntem olarak öne çıkar.

Duvarlarda asılı duran sinekler ise yakarca ve tatarcık sinekleri olarak bilinir. Uzun süre hareketsiz bekler gece karanlıkta harekete geçerler. Kapalı alanlarda ulv cihazı yardımı ile geniş kapsamlı bir ilaçlama yaptırmanız çok daha etkin ve kısa zamanda çözüm sağlar. Parke kenarı böceği diye bilinene nem ve toz böceği ise daha çok rutubetli yerler ve ara kısımlarda yuvalanır. Ev tozu böcekleri ile mücadele susam bitine oranla çok daha zor ve zahmetlidir.

Ev böcekleri insan sağlığı açısından son derece sıkıntılı sonuçlara neden olur bu nedenle evde ilaçlama yaptırmak sağlıklı bir yaşam için en doğru yoldur. En etkili böcek ilaçları kullanmak daha etkin mücadelede büyük oranda başarı sağlar. İnsan sağlığına zarar vermeyen birinci sınıf haşere ilaçları ve geniş kapsamlı uygulamalar ile profesyonel çözümler sunuyoruz. Biz işimizi daima en kaliteli şekilde yapmayı ilke edinmiş bir ekibiz. Toz böceği ilaçlama için bizden destek alabilirsiniz.

2 cevap

  1. Hacer dedi ki:

    Merhaba bu fotograftaki bocegin aynisindan banyomda var bu renkteydi bugunde ayni bocegin krem rengi veya beyaz rengini duvar kagidinin arasina girerken gördüm bu boceklerin adı tam olarak nedir bu fotograftaki yardimci olursaniz sevinirim

    • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

      genelde beyaz nem ve toz böceği olarak isimlendirilir. Kitap bitleride benzer yapıdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir