Dezenfeksiyon Uygulama Şirketi

Dezenfeksiyon Uygulama Şirketi

Dezenfeksiyon Nedir? Dezenfeksiyon Uygulama Şirketi seçiminde nelere dikkat edilmeli? bunları bilmekte fayda vardır. Böcek ilaçlama firmaları özellikle mart ayı ile birlikte Covit 19 dezenfeksiyon uygulamaları bakımından çok ciddi yoğunluk yaşamaktadır. Canlı organizmalar ve yüzeylerde hastalık yapma potansiyeli bulunan parazit, bakteri, virüs benzeri insan sağlığına ciddi anlamda zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi için çeşitli kimyasal dezenfektan ürünler kullanılmaktadır.

Dezenfeksiyon nedir? Dezenfeksiyon nasıl yapılır? diyorsanız bu mikroorganizmaların yaşam alanları ve işletmelerden tamamen arındırılması için kullanılan kimyasal yöntemleri kısaca verilen dezenfeksiyon denmektedir. Bilindiği gibi bazı virüs ve mikroplar genel olarak temizlik için kullanılan ürün ve malzemelere karşı son derece dirençlidir. Bazı kimyasal temizlik maddelerinin evde kumaşlar ve tüm yüzeyler için kullanılması söz konusu değildir. Yaşanılan ortamları temizlik malzemeleri ile ne kadar temiz tutarsanız tutun bazı biyolojik mikropların etkisiz hale getirilmesi söz konusu olmamaktadır.

Bu gibi durumlarda izlenecek iki yol vardır. Ya bireysel olarak evinizde dezenfeksiyon yapmak zorundasınız yada dezenfeksiyon uygulama şirketleri ile irtibata geçerek ofis ve evlerinizde dezenfeksiyon ve ilaçlama servisi talep etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bireysel olarak evinizde genel temizlik çoğu zaman bakteri ve virüslerin arındırılmasında işe yarasada bulaşıcı hastalık gibi durumlarda yaşam alanlarını ve işletme gibi bölgeleri geniş kapsamlı dezenfekte ettirmek şarttır.

Ev dezenfeksiyonu ve apartman dezenfeksiyonu gibi uygulamalar yapıldığı zaman yaşam alanlarında hastalık oluşturan mikroorganizmaların yok edilmesi çok daha kolay ve kökten çözüm sağlar. Corona virüsü dezenfeksiyonu son günlerin en sık sorgulanan konuları arasında başta gelmektedir. Özellikle hastanede yakınları bulunan ve ziyarete giden insanlar hastane dönüşünde bir an önce evlerini dezenfekte etmek yada evde bir dezenfeksiyon yaptırmak durumundadır. Ayrıca hassas ve alerjik yapılı insanların yaşadığı ortamlarda sürekli dezenfekte edilmek durumundadır.

Bireysel Ev Dezenfeksiyonu Yeterli Değildir

Bireysel ev dezenfeksiyonu mekanın bakterilerden arındırılması için yeterli olabilmektedir. İnsanların yaşam alanlarına sık sık temizlemesi için çeşitli dezenfeksiyon malzemeleri satılmaktadır. Çeşitli nedenlerle evlerde ilaçlama yapıldıktan sonrada temizlik amaçlı dezenfeksiyon ve ilaç kalıntılarını arındırma işlemi yapılır. Buna genel ilaçlama temizliği adı verilmektedir. Ev ve iş yerlerinde insan sağlığını tehdit eden haşerelerin ortamdan arındırılması için kimyasal ilaçların kullanılır.

Özellikle geniş kapsamlı sisleme yöntemde ilaç kimyasal maddelerinin ciltte tahriş yapmaması için ilaçlama temizliğini gerekli kılar. Böylesi durumlarda bireysel ev ilaçlama temizliği yada temizlik firmalarından ev dezenfeksiyon hizmeti talep edilmektedir. İstanbul ev temizlik şirketi ile görüşerek ilaçlama sonrası temizlik yaptıranların sayısı oldukça fazladır. İnsanlar ev dezenfeksiyon temizliği nasıl yapılır? ev dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektanlar nasıl olmalıdır? gibi pek çok arayış içine girer.

Bilinmesi gereken ev temizliğinde en iyi dezenfektanlar evdeki eşyalarınız ve cihazlarınızdaki bakteri ve virüsleri ortadan kaldıracak içeriğe sahip olmalıdır. Bakteri ve virüs öldüren antibakteriyel dezenfektanlar en etkili ürünler olarak öne çıkar. Ancak bu dezenfektanların uygulanması bireysel olarak pek mümkün değildir. Yaşam alanınızda profesyonel ilaçlama firmalarına ev dezenfeksiyon hizmeti yaptırmak gerekir. Ev dezenfekte şirketi istanbul açısından gerek Anadolu Yakasında, gerek Avrupa Yakasında çok sayıda hizmet veren firma potansiyeline sahiptir.

Atlas Türk ilaçlama firması olarak nano teknolojik dezenfektan olarak tabir edilen yüzeylerdeki bakteri ve virüsleri ortadan kaldıran dezenfektan kullanarak yaşadığınız olası sorunların ortadan kaldırılması için çözümler sunuyoruz. Evde dezenfeksiyon hizmetlerinde kullanılan kimyasal maddeler ikiye ayrılır. Alkol ve su içerikli maddeler özellikle yaşam alanlarında bulunan çocukların sağlığını tehdit eden hastalıkları ve buna yol açan mikropların yok edilmesi için bilinçli seçilmesi gerekir.

Dezenfeksiyon Uygulama Teknikleri Ve Önemi

Dezenfeksiyon uygulama yöntemleri bazı durumlarda sprey şeklinde yüzeylere püskürtülerek yapılırken, bazı durumlarda ise profesyonel bir dezenfeksiyon uygulamasına ihtiyaç duyulur. Spreyle uygulanarak yapılan ev dezenfeksiyon servisi daha pratik ve kolay iken ulv ilaçlama cihazları ile yapılan ev ve ofis dezenfeksiyonu profesyonel ve geniş kapsamlı olduğu için bazı tedbirlerin alınması şarttır. Açık ve kapalı alanlarda dezenfeksiyon uygulama yöntemleri farklı özellikte seçilebilir.

Bunu ancak uzman ekiplerin yapması gerekir. Ev ve ofislerde sadece temizlik yaparak bakterilerin arındırılması mümkün iken, bulaşıcı virüs ve organizmaların ortamdan arındırılması için dezenfeksiyon uygulamasına ihtiyaç duyulur. Evde temizlik yapıldıktan sonra bile uygulanacak dezenfeksiyon yönteminde bu işi yapacak ekibin uzman olması şarttır. Dezenfeksiyon uygulama firmaları ev, hastane, okul, kreş, bakım evleri, ofis, fabrika ve daha pek çok alanda dezenfektan malzemeler ile dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

İşletme ve yaşam alanlarında özellikle banyo, tuvalet, mutfak gibi bölgelere daha dikkat etmek tam hijyen sağlanması için dezenfekte işleminde aşırı hassasiyet göstermek şarttır. Günümüzde mikropların giderek dirençli hale gelmesi bağışıklık organizmaları geliştirerek mutasyona uğraması bulaşıcı hastalıkların insandan insana geçmesini daha riskli hale getirmektedir. Özellikle son günlerde yaşanan Corona virüsü ölümleri ile bu durum çok daha ciddi bir boyuta taşınmıştır.

Toplu ulaşım araçlarında, kalabalık ortamlarda ve hastane ortamları gibi bölgelerde insanların birbirine yakın teması, solunum yolları ile bulaşır. Covit 19 virüsü nefesten kaynaklanan zerreciklerinin havada uçarak yakındaki insanın ağız ve dudak bölgesine, burun deliklerine ve gözlerinin etrafındaki bölgelere yapışmasına neden olur. Buralarda belirli bir süre varlığını sürdürdükten sonra vücudun iç organlarına ve akciğer bölgelerine nüfuz ederek ciddi anlamda tahribatlara sebep olmaktadır. Belirtisi hemen ortaya çıkmaması oldukça dikkat edilmesini zorunlu kılmaktadır.

Antiseptik Virüs Bakteri Öldüren Dezenfeksiyon

Corona virüsü çok hızlı bulaşmakta bu nedenle gerekmediği sürece kalabalık ortamlarda dolaşmak gerekir. Zorunlu haller dışında evden çıkmamak, çıkılması gereken durumda ise tedbirli ve dikkatli olmak şarttır. İşletme ile yaşam alanlarını temizlerken farklı dezenfeksiyon malzemeleri kullanılır. Bu malzemelerin içerikleri hızlı etki eden maddeler olması, kokusuz ve renksiz maddelerden hazırlanması ve eşyalara zarar vermeyen çevreye zararsız ürünlerden temin edilmesi gerekir. Uzun ve kullanımı kolay olan maddelere dikkatli yaklaşmak gerekir.

Tüm maddeleri analiz etmek ve mikropları öldüren dezenfektan uygulamaları yapmak başlıca amaç olmalıdır. Corona virüsü başta olmak üzere insanlar üzerinde hastalık yapan mikropların bulaştırılmasına sağlayan şartların ortadan kaldırılması için evdeki bakteri ve virüslerin küçük mikro organizmaların yok edilmesi şarttır. Ev dezenfeksiyon hizmeti kapsamında domuz gribi, sars covit 19 ve diğer bakteri, virüs türlerini ortamdan arındıran dezenfektanlar kullanarak ev dezenfeksiyonu ve iş yeri dezenfeksiyon servisi veriyoruz.

Bugünlerde Corona virüsüne karşı dezenfeksiyon hizmetleri oldukça fazla talep görmektedir. Bireysel olarak ev temizliği ve dezenfeksiyon çoğu durumda çok maliyetli ve yorucu olduğu gibi bazı bulaşıcı virüslerin ortamdan arındırılmasını mümkün kılmaktadır. Kimyasal sistemler ile yapılan ev dezenfeksiyonunda ortamdaki tüm yüzeylerin hedef alınması önemlidir. Kapı kolları, telefon, klavye, kapı ve sürekli el değen yüzeylerin mikrop ve bakteri öldüren dezenfektanlar ile sterilize edilmesi şarttır.

Bu konuda özellikle ulv sisleme makinesi ile ortam dezenfeksiyonu oldukça geniş kapsamlı bir uygulama yapılmasına olanak sağlar. Kullandığımız ofis ve ev dezenfektanları Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerden seçilmekte, kullandığımız teknik ekipmanlar en iyi çözümü sağlayacak şekildedir. Atlas Türk dezenfeksiyon hizmetleri genellikle sisleme ve buharlama yöntemi kullanarak ev dezenfeksiyonu ve şantiye dezenfeksiyonu yapmaktadır. Ofis ortamında bulunan masa, klavye, telefon, çöp kovası, kapı kolları ve diğer yüzeylerin dikkatlice dezenfekte edilmesi için sisleme yöntemi oldukça iddialıdır.

Covit 19 Corona Virüsü Nasıl Bloke Edilir?

Bu günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de corona virüsüne karşı geniş kapsamlı virüs arındırıcı uygulama önem kazanmıştır. İnsanların bu günlerde en fazla merak ettiği konulardan biri dezenfektanların nasıl kullanılacağı ve nasıl uygulanacağıdır. İnsanlar internet ortamında dezenfektanlar nasıl yapılır? El dezenfektanı nasıl kullanılır? ev ve iş yeri dezenfeksiyonunda nelere dikkat edilir? gibi konulara ağırlık verilmektedir. Corona virüs dezenfektanı nasıl kullanılır, ellerimizi nasıl yıkamalıyız? diye son zamanlarda Sağlık Bakanlığı tarafından ciddi bilgilendirici paylaşımlar yapılmaktadır.

Ancak corona virüsünün yayılması nedeniyle enfekte vakalarında çok ciddi artışlar yaşanmış ve karaborsacılar ortaya çıkmıştır. Dezenfektan nedir içeriğinde neler bulunur? bilindiği gibi dezenfektanlar virüslere karşı etkili alkol bazlı ürünlerdir. Bazıları yüksek derecede alkol barındırdığı için koruyuculuk özelliği çok daha yüksek olur. Bazıları su bazlı iken alkol oranı oldukça düşüktür. Ancak tedbirsiz ve bilinçsiz yapıldığı zaman cilt kuruluğu, egzama benzeri yan etkileri tetikler.

Bu nedenle özellikle el dezenfektanlarına yumuşatıcı ve nemlendirici maddeler eklenmektedir. Toplum sağlığının korunması için alkol bazlı el dezenfektanlarının ciltleri tahriş etmemesi için nemlendiricili olanlarını kullanmak gerekir. Dezenfektanlar yüzeylerdeki hastalık yapan mikroorganizmaların sökülüp atılması için kullanılan kimyasal maddelerdir. Ev dezenfeksiyonu için de genellikle kimyasal dezenfektan kullanılmaktadır. El dezenfeksiyonu için cilde zarar vermeyen, işletmeler için dezenfekte makineleri yardımıyla dezenfektanlar kullanılmaktadır. Alkol bazlı olanlar hem bakteri hem de virüslere karşı oldukça etkilidir.

Bu ürünler virüs ve bakterilerin hücre zarını parçalayarak organizmaların ölmesini sağlar. Canlı ve cansız yüzeylerde kullanılmak üzere üretilmiş farklı dezenfektanlar bulunmaktadır. Ancak bireysel olarak el yıkamada doğal sabunun yerini hiçbir ürün ve dezenfektanın tutmadığı uzmanlarca belirtilmektedir. İnsanlar genellikle el dezenfektanı nedir? kolonya içinde kaç derece alkol varsa etkili olur? bütün el dezenfektanlarının kullanabilir miyiz? dezenfekten alırken nelere dikkat etmeliyiz? gibi çeşitli arayışlar içine girer.

Dezenfektan Uyarılara Dikkat Edilerek Kullanılmalı

Satın alacağınız ürünün kullanım talimatlarında bakteri ve virüslere karşı etkilidir yazısı varsa kullanmakta sakınca yoktur. Kolonyanın içinde alkol oranı düşük değerde ise virüslerin tamamını öldürme etkisi yoktur. Bu nedenle el dezenfektanları ve kolonyaların alkol oranı yüzde yetmişin üzerinde olmalıdır. Alkol bazlı dezenfektanlar alkol oranı 70 – 80 civarında dezenfekte ürünlerdir. Corona virüs dezenfektanı nasıl kullanılır? el dezenfektanı seçiminde nelere dikkat edilmelidir? diyenlerin kısa bir araştırma yapması bilgilendirici olma açısından oldukça faydalıdır.

Bilindiği gibi alkol oranı yüksek dezenfektanlar sert ve keskin kokuya sahiptir. Ancak bazıları içerdiği parfümler yardımı ile daha yumuşak kokuya sahiptir. Bu dezenfektanların kokulu, kokusuz ve yumuşatıcı nemlendirici gibi etkileri bulunmaktadır. Alkol oranı uygun seviyede olduktan sonra el dezenfektanlarından anti bakteriyel ürünlerin kullanılmasında sakınca yoktur. Solunum yollarının zarar görmemesi için yüzey dezenfektanlarını bireysel olarak uygulamaktan kaçınmak gerekir.

Çünkü el dezenfektanları ile yüzey dezenfektanları arasında ciddi farklar vardır. Corona virüsüne karşı dezenfeksiyon uygulamalarında yüzey dezenfektanları mekanlar ve ortamlar için kullanılan özelliktedir. Bu ürünler bakteri ve virüslerin ortamlardan ve yüzeylerden arındırılması için özel üretilmiş ürünlerdir. El dezenfektanı ile yüzey dezenfektanları birbirinden tamamen farklıdır. Bunu iyi bilmek ve titizlikle kullanmamak çok önemlidir. Yüzey dezenfektanları yüzeylerdeki Corona virüsünü tamamen öldüren özelliktedir.

El dezenfektanları cilde yapışan virüslerin tamamen ortadan kaldırılması için kullanılır. Yüzey dezenfektanlarında özellikle bakteri ve virüslere karşı etkilidir ibaresi olan ürünler kullanılır. Bu dezenfektanlar genellikle profesyonel ekipler tarafından kullanılır. Alkol bazlı dezenfektanlar özellikle sisleme makinesi ile yapılırken çok ciddi şekilde etkiye sebep olacağı için amatörce uygulama yapmaya kalkmak çeşitli zehirlenmelerin ve olumsuzlukların yaşanmasına sebep olabilir. Bunu uygulayacak ekip eldiven, tulum ve maske kullanmak zorundadır.

Korona Virüsüne Karşı Kullanılacak Koruyucular

El dezenfektanları giysiler, telefonlar, yada eşyalarda etkili değildir. Özellikle el dezenfektanlarını sadece şüpheli temaslardan sonra kullanmak gerekir. Kullanmayı aşırıya kaçıranlar için tahrişlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Bu nedenle nemlendiricili kremler kullanmak faydalı olacaktır. Bireysel olarak evde hazırlanan dezenfektanlar virüsleri yok etme açısından güvenilir olmaz. Belirli kontrollerden geçmemiş ve güvenilirliği kanıtlanmamış ürünler koruyuculuk açısından etkisiz olduğu gibi ortaya çıkardığı etkiler nedeniyle de çeşitli zararlara sebep olabilir.

Corona virüsüne karşı hangi maskeler kullanılır? diyorsanız en 95, ffp3 gibi maskeler tercih edilebilir. İnsanların dışarıda dolaşırken burnu akıyor ve hapşırıyorlarsa kalabalık ortamlara girerken bu kişilerin mutlaka maske takması gerekir. Burada amaç öksürürken ve hapşırırken insanlara tükürük salgılarının bulaşmasını ve yayılmasını önlemektir. Corona virüs dezenfeksiyonu işletme ve mekanlar için profesyonel ekipler tarafından en geniş kapsamlı cihazlar kullanılarak uygulanması gerekir.

Corona virüs enfeksiyonu engelleyici uygulamalar için yüksek içerikli alkol barındıran bakteri ve mikropları öldüren dezenfektan ürünler kullanılarak yapılır. Ev ve işyeri dezenfeksiyon yöntemleri arasında yüzeylere doğrudan uygulanan sıvı sprey ile püskürtme dezenfeksiyon yöntemi olduğu gibi sisleme yöntemde vardır. Özellikle kapalı mekanlarda ulv makinesi ile yapılan sisleme dezenfeksiyon yöntemi son derece etkilidir. İstanbul dezenfeksiyon ilaçlama firmaları pek çok alanda dezenfeksiyon uygulama ve ilaçlama hizmetleri vermektedir.

Atlas Türk İlaçlama Ve Dezenfeksiyon ekibi ev dezenfeksiyon uygulaması, apartman dezenfeksiyon uygulaması, işyeri ve ofis dezenfeksiyonu başta olmak üzere pek çok alanda dezenfeksiyon uygulamaları yapmaktadır. Özellikle hastane dezenfeksiyonu, okul dezenfeksiyonu, kreş dezenfeksiyonu, mağaza dezenfeksiyonu şantiya dezenfeksiyonu ve avm dezenfeksiyonu sıkça uygulanmaktadır. Dezenfeksiyon hizmetleri çok sayıda insanın sağlığını ilgilendiren bir öneme sahiptir. Coronavirüs dezenfeksiyon hizmetleri kapsamında açık ve kapalı alanlarda bakteri ve virüslerin yok edilmesi için Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı ürünleri kullanarak dezenfeksiyon ilaçlama hizmetleri veriyoruz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir