0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Çıyanların Tehlikeleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Çıyanların Tehlikeleri insan sağlığı açısından ciddi risk içerebilmektedir. Böcek ilaçlama özellikle zehirli haşereler için uzmanlık kapsamında yapılmasını zorunlu kılar. Bu nedenle bahçe ve evde görülen çıyanlara oldukça dikkat etmek gerekir. Zehirli haşereler arasında yer aldıkları için kırkayak ve çıyanlar özellikle bebekler için potansiyel risk teşkil eder. Sıcak havayı sever, geceleri aktif olur ve hızlı hareket ederler. Eklem bacaklılar şubesine ait olan çok bacaklı ve tuhaf bir görünüme sahiptir.

Çıyan türleri insanlar için potansiyel tehlike taşır. Çıyanlar zehirli midir? çıyan sokması ölümcül olur mu? gibi çeşitli sorular yöneltilebilmektedir. Buna verilecek cevap elbetteki çıyanların zehir taşıdıkları yönünde olacaktır. Bilmeniz gereken çıyanların zehir keseleri etrafında küçük iğne benzeri kanalcıklar bulundurur ve bu kanallar aracılığı ile zehir toksinlerini dış bölgeye ulaştırırlar.

Şayet çıyan zehri ölümcül müdür? çıyan sokması insanı öldürür mü? diye merak ediyorsanız çoğu durumda çıyan sokması ölümcül etki sergilemez. Ancak bu kişinin yapısı ile alakalı bir durumdur. Bazı insanlarda çok ağır komplikasyonlara sebep olurken, bazı insanlarda küçük acılarla olay geçiştirilir. Çıyan sokması yaşanması gibi bir durumda arı sokmasından daha yüksek seviyeli bir acı duyulması mümkündür.

Sağlıklı kişilerde çok fazla ciddi risk içermedikleri bilinmelidir. Ancak alerjik yapılı insanlar ve bazı haşere böcek zehirlerine karşı tepki veren insanlarda istenmeyen durumların yaşanması kaçınılmaz olabilir. Çıyan sokmasında zehrin vücuttan atılmaması gibi bir durumda ciddi istenmeyen durumların yaşanması ortaya çıkabilir. Genellikle alerjik rahatsızlıklar olarak kişilerin dikkat etmesi gereken durumlardır.

Çıyan Sokmasının Yan Etkileri

Bilmeniz gereken yaşlılar ve çocuklar üzerinde çıyan sokması yaşandığı durumlarda acil müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Şayet bu grupta çıyan sokmalarına maruz kalan kişilerde yavaş davranırlarsa felç olma gibi durumların yaşanması ortaya çıkabilir. Çıyan ısırığı acı veren bir özellikte olduğu için dikkatli olmak gerekir. Çıyan sokması nasıl olur? çiyan sokması hangi durumlarda yaşanır? diyorsanız genellikle çıyanlara çıplak ayakla basılması, üzerine oturulması, farkında olmadan vücudunuzda gezmesi gibi durumlarda çıyan ısırmalarına ya da çıyan sokmasına maruz kalabilirsiniz.

İnsanları çıyanların soktuğu bölgede genellikle doku zedelenmesi ve bozulması yaşanmaktadır. Bunun anlamı şudur çıyanın soktuğu yerde salgıladığı zehrin etkisiyle o organda doku çürümesi ve dezenformasyon ortaya çıkması anlamına gelir. Çıyan sokmalarında ne gibi durumlar görülür? çıyan sokması yaşanan bazı belirtiler şunlardır. Çıyan soktuktan sonra şiddetli acı, kaşınma ve yanma hissi görülür. Ayrıca ısırılan bölgede şişlik, kızarma, morarma yaşanır. Ayrıca özellikle alerjik durumlarda acil müdahale şarttır.

Bu durumlarda yaşanan belirtiler ise mide bulantısı, kusma Gözde ve başta ağrı, kalp atışında düzensizlik, kan basıncında yükselme ısırılan bölgede hissedilir derecede doku zedelenmesi gibi durumlar kendini gösterir. Ayrıca bazı kişilerde eklem ve kaslarda ciddi kasılmalar yaşanır. Bu nedenle çıyanlardan korunmak için evdeki çıyanların bir an önce yok edilmesi şarttır. Çıyanlara karşı profesyonel ilaçlama firmalarından çıyan ilaçlama servisi almanız kaçınılmazdır. Çıyan ısırığı ve çıyan sokması gibi durumlar insanlar için istenmeyen ciddi sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Çıyanlara Karşı Bilinçli Mücadele Şarttır

Atlas Türk ilaçlama firması olarak gerek çıyanlar ile mücadelede, gerek haşere ilaçlama konusunda kullandığı ekipmanlar ve etkili ilaçlar ile en etkili çözümleri sunmaktadır. İstanbul ilaçlama servisi veren ekiplerimiz çıyanlara karşı ve diğer zehirli insanı ısıran haşerelere karşı profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmaktadır. Unutmayın önemsemediğiniz bazı haşere şikayetleri yaşantınızda ciddi kırılmalara ve sağlık sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Bu nedenle çıyanların tehlikeleri ile karşı karşıya kalmamak için evinizde mutlaka çıyan ilaçlama servisi almanız şarttır. Ekibimiz çıyanlar ile mücadele konusunda en etkili çıyan ilaçlarını ekonomik çıyan ilaçlama fiyatları ile birleştirerek kalıcı böcek ilaçlama çözümleri sunmaktadır. çıyanlar ile mücadele için bizimle iletişime geçerek profesyonel destek almalısınız.