0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Çıyan Sokması Öldürür Mü

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Çıyan Sokması Öldürür Mü? çıyanların tehlikesi insan sağlığı açısından risk içermesine karşın ilaçlama ile çıyanların yok edilmesi mümkündür. Çıyan çeşitleri zehirli haşereler olduğu için ısırma ve sokma durumlarında insan teninde acı ve şişmelere sebep olur. Çıyan sokması insanları öldürme potansiyeline sahip değildir. Ancak çeşitli alerjik bünyeli insanlar ve solunum yolu rahatsızlıkları olan insanlarda tehlikeli yan etkileri olduğu için hayati risk oluştururlar.

Çıyanların yaşadığı bölgeler çoğunlukla nemli yada kayalık bölgelerde taş altlarında sıkça karşılaşılırlar. Çıyan çeşitleri garip görünümlü ve hızlı hareket etmektedirler. Şayet çıyan sokması yaşamışsanız ve Çıyan Sokması Öldürür Mü? diye endişeniz varsa ilk önce ısırılan yerin üzerinden boğum,düğüm atın ,ısırılan yeri sıkarak pis zehirli kısmı dışarı çıkarın. Olası yan etkilerden korunmak adına bir sağlık kuruluşuna giderek çıyan sokması tedavisi yaptırmanız olası sorunları ortadan kaldırmak adına önemlidir.

Çıyan ısırması ve çıyan sokmasında aslında sanıldığı kadar korkulacak hiç bir şey olmamasına rağmen tedbiri elden bırakmamak önemlidir. Çıyanların ortalama olarak boyutları 10 ile 15 cm arasında değişmektedir. Yaşanan çıyan sokması olaylarında bir saat içinde hafif şişlik ,kızarıklık, iğne batması gibi , ağrı hafiften uyuşma hissi yayılırken ısırılan bölge morarır. Genelde korkulan zararlılar olan çıyan ve kırkayak türleri halk arasında öldürücü zehirli haşereler olarak görülür.

Yaşanan bazı olumsuz can sıkıcı hadiseler bu görüşün hakim olmasına sebep olur. Çıyanların zararları eve girip insanlarda ciddi tedirginlik oluşturmaları ve sebzelerin eşyaların arasında görülmesidir. Akrepler ile kıyaslandığı zaman çıyanların tehlikesi daha düşüktür. Ancak evde bebek ve küçük çocuk olması bu zararlıların daha tedirginlik verici olmasına sebep olmaktadır. Çıyanlardan kurtulmak için çıyan ilaçlama yaptırıp bu zararlıların mekanlardan arındırılması şarttır.

Çıyanların Tehlikelerinden Korunmak

Çıyan Sokması Öldürür Mü? pek çok çıyan türü olup farklı renkleri ve değişik boyları bulunur. İlaçlama yapılmayan zararlılar, insanların yaşam alanlarında özellikle bahçe ve bina diplerinde görünerek insanlarda tedirginlik sebebi olurlar. Binalarda görülen bu haşere türü tehlikeli olup çıyan sokması öldürür mü diye düşünenlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Çıyanların bazı türlerinde görülen zehir miktarı diğer türlere oranla daha yoğun olup pek çok çıyan çeşidi az miktarda tehlikeli iken alerjik durumu olanlarda daha fazla sağlık sorunlarına sebep olurlar.

Ancak insanlar için hayati organların bulunduğu bölgelerde ve kılcal damarlar üzerinde görülen çıyan sokması durumları daha ciddi şikayetlerin görülmesine neden olmaktadır. Çıyanlardan korunmak için açık ve kapalı alanlarda etkili bir ilaçlama yaptırılması büyük önem taşır. Çıyan Sokması Öldürür Mü diye sorgulamak çıyanların zararlarından korunma için önemli bir aşamadır.

Çıyanlar avlanarak beslenen zararlı haşereler olup evlere daha çok geceleri açık buldukları bölgelerden girmektedir. Binaların havalandırma bölgeleri, kapı altları, açık pencereler ve lavaboların su giderleri kullanarak gelirler. Eve girip yerleşen çıyan zararlısı parke altı, dolap arkaları, kapı dipleri gibi bölgelerde yuvalarını üreme yoluna giderler. Evde çıyan ilaçlama kokusuz ve kokulu çıyan ilaçları kullanılarak yapılabilir. Ancak kokusuz ilaçlama daha yavaş etki gösterdiği için olası çıyan ısırma olayları yaşanması görülebilir.

Çıyanlardan kalıcı olarak kurtulmak için bina etrafı ve daire içlerinde çıyanlara karşı ilaçlama yaptırılması son derece faydalıdır. Çıyanlardan kurtulmak için bireysel çözüm aramak yerine profesyonel çıyan ilaçlama firmaları ile görüşüp çıyan ilaçlaması yaptırmak gerekir. Sizde Çıyan Sokması Öldürür Mü? gibi endişeler yaşıyorsanız bu tür korkuları yaşamak yerine Astek ilaçlama ekibinden çıyan ilaçlama servisi talep ederek çıyanlardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Çıyan İlaçlama Fiyatı hakkında ne biliyorsunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir