Böcekler

Böcekler Hakkında Geniş Bilgi İçin Resimlere Tıklamanız Yeterli

Böcek Türleri insan hayatında pek farkında olmasak ta önemli yer tutar. Bahçe, ekili alan, sera, ve ormanlık bölgelerde böceksiz bir yaşam pek mümkün değildir. Böcekler yaşam alanları ve ekili alanlara zarar verecek boyuta ulaşınca kontrol altına alınmalıdır. Pek çok böcek çeşidi insan hayatı için önemli görevler üstlenmiştir.

Zararlı böcek türleri ile faydalı böcekleri birbirinden ayırt etmek gerekir.  Tüm canlı türleri arasında, Böcek Türleri yüzde seksenden daha fazlasını temsil eder. Şu anda, bilimin yardımı ile , bilinen böceklerin 900 bin civarında farklı türlerinin olduğu saptanmıştır. Buna karşın halen en az bir milyon haşere ve böcek türünün de hala keşfedilmeyi beklediğini tahmin edilmektedir.

Böcek Bilgileri İçin Resimlere Tıklayın

Çok şaşırtıcı özelliklere sahip olup, ilgin şekilde ve bölgelerde yaşayabilirler. Karasal ortamlarda kolonize olabilirler. Hayranlık duyabileceğiniz özellikte olabilecekleri gibi çokta korkutucu görünümlü yada zehirleri ile son derece ölümcül olabilirler. Böcek Türleri sayfamızda amacımız sizlerin daha kolay şekilde daha detaylı böcekler ve haşereler hakkında bilgi edinmenizi amaçlamaktayız.

İlaçlama yaptığımız böcekler hakkında nerede yaşarlar, ne yerler, nasıl çoğalırlar, tehlikeleri var mıdır böceklerin zararları nelerdir? anlatarak ev böcekleri ve özellikleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmak için her böcek resmine sayfa bağlantısı oluşturuyoruz. Böceklerin yapısı alınacak ilaçlama servisi ve uygulanacak ilaçlama yöntemi için önemli bir ip ucu sunar.

Pire

Pire

Tahtakurusu

Tahtakurusu

Akrep

Akrep

Hamamböceği

Gümüş Böceği

Gümüş Böceği

Arılar

Arı

Ağaçkurdu

Ağaçkurdu

Kulağakaçan

Kulağakaçan

Sivrisinek

Sivrisinek

Karınca

Karınca

Kene

Kene

Çekirge

Çekirge

Bitler

Bitler

Kuş Biti

Kuş Biti

Kertenkele

Kertenkele

Fare

Fare

Çıyan

Çıyan

Örümcek

Örümcek

Böcekler Evlere Neden Girer

Böceklerin evlere girişinin ana sebepleri zayıf noktalar ve atık su borularıdır. Böcekler Eve Neden Girer? diyorsanız giriş yollarını kapatmalı ve onların beslenme şartlarını engellemelisiniz. Her canlı gibi böcekleri evlere çeken sebepler kolay beslenme imkanı bulmaları ve uygun yaşam şatlarının oluşmasıdır. Nemli bölgeler, gıda kalıntısı ve beslenme şartlarına elverişli işletmeler önemli böcek görülen yerler arasındadır. Böcekleri evden uzak tutmak için uygun yaşam koşullarını imha ederek beslenme imkanlarını ortadan kaldırmak şarttır.Böcekler Eve Neden Girer

Böceklerin Zararları Nelerdir

Böcek türleri değişik özellikte ve görünümdedir. Böceklerin arasında yürüyen, uçan ve insanları ısırıp sokan türler mevcuttur. Böceklerin Zararları Nelerdir? insanlar için sakıncaları en fazla strese sokup ısırmaları ve hastalık bulaştırma riskleridir. Akrep, çıyan, kene, pire, tahta kurusu gibi böcekler ısırarak sorun kaynağı haline gelirler. Ölümcül risk taşıyan zararlı türleri ile mücadele çok daha önemlidir. Böceklerin yaşam alanlarına sızmaları zararsız olsalar bile en hafif rahatsızlık vermeleri olarak açıklanabilir. Böcekler ile mücadele sağlık açısından zorunluluktur.Böceklerin Zararları Nelerdir

Tatarcık

Tatarcık

Kırkayak

Kırkayak

Güve

Güve

Tespihböceği

Tespihböceği

Kitap Biti

Kitap Biti

Karafatma

Karafatma Böceği

Salyangoz

Salyangoz

Toz Akarı

Toz Akarı

Yılan

Yılan

Uyuz Böceği

Uyuz Böceği

Karasinek

Karasinek

Halı Böceği

Halı Böceği