0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Böcek İnsan Kulağına Girer Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Böcek İnsan Kulağına Girer Mi? böcek ilaçlama konusunda hizmet veren firmalar pek çok tuhaf durumla karşılaşır. Kulağa giren böcekler olarak nitelenen böcekler arasında kulağa kaçan böcekleri belki de en fazla adı duyulan küçük yapılı kıskaçlı böcektir. Zaten insanlar arasında kıskaçlı böcek ve kıskaç böceği olarak ta bilinir. Kulağa Kaçan böceği nereden gelir? kulağa kaçan böceği kulağa girer mi? diye bizi arayan insanlar insanlara aslında böceklerin kulağa girmesi çok anormal şartlar dışında görülen bir durum değildir.

Kulağakaçan böcekleri hakkında yanlış bilinenler arasında bu böceklerin kulak böceği yani kulağa girip beyne yerleştiği algısıdır. Kulağakaçan böceklerinin insanların kulağından içeri girip, beynine doğru ilerlediği büyük bir yanılgıdır. Haşerelerle ilgili doğru bilinen yanlışların başında yer alan bu bilgi, eski ve asılsız ve daha önce nadir görülen bir durumdan kaynaklanır. Kulağakaçan böcekleri çatlaklarda, kuytularda ve sakin bölgelerde saklanmayı oldukça fazla severler.

Aslında kulağakaçan böcekleri insanlardan korkar ve insanlara yaklaşmazlar. Ancak evinizde böceklerin üremesine uygun şartlar var ise istila gerçekleştirip, evin içinde topluca yaşamayı sürdürebilirler. Kapı ve pencerelerde yaptırılan sineklikler bile bazı küçük haşerelerin evinize girmelerine engel olamaz. Çünkü minik haşereler için sineklik çözüm değildir. Böcek insan kulağına girer mi? kulağa böcek kaçmaması için ne yapmalı? diyorsanız öncelikle evinizde böcek yaşamasına uygun şartları ortadan kaldırmanız gerekir.

Gece ortalıkta dolaşırken sadece kulağakaçan değil her hangi bir ev böceği insan kulağına girme riski taşıyabilir. İnsan kulağı adeta bir oyuk gibi olduğu için sağda solda dolaşan böcekler insanlar uykuda iken yanlışlıkla kulak içine girebilme yanlışına düşer. Aslında insan kulağı böceklerin bura girmesini engellemek için böceklerin hoşlanmadığı ve böceği öldürecek etkide bir asit salgılar. Bu ise böceklerin kulak bölgesinden uzak durmasını sağlar.

Kulağa Kaçan Böcekleri Isırır Mı?

Kulağakaçan böceğinin zararları arasında daha çok bitki ve insanların evine girerek etrafta dolaşıp pisletme gibi durumlardır. Kulağakaçan böceğinin insanlara doğrudan bir zararı görülmez. Ayrıca herhangi bir hastalık tehlikesi oluşturan özellikte bir böcek değildir. Kulağa kaçan böceğinin görünümü kızıl, kahverengi ve kıskaçlı ürkütücü bir böcektir. Kulağakaçan böceklerinin boyutları yaklaşık olarak 1 santim ile 4 santim arasındadır. En çok göze batan yapısı hiç kuşkusuz kuyruk yerinde bulunan ve ürkütücü görünen kıskaçlar olarak öne çıkar.

Kulağakaçan haşereleri bu kıskacı kendini savunma amaçlı kullanmaktadır. Bu kıskaçlar dişilerde düz, erkeklerde ise daha yuvarlak bir yapıdadır. Kulak böceği olarak bilinen bu haşere kendilerini savunmak için kıskaçlarını kullanmaktadır. Bu kıskaçlar aynı zamanda beslenmek için ihtiyaçları olan böcekleri avlamalarında en büyük silahıdır. Kulağakaçan böceğini yakalar ve elinizde tutmaya çalışıp temas ederseniz küçük ve zararsız bir ısırıkla karşılaşabilirsiniz.

Bunun haricinde herhangi bir yaralanma ve kalıcı hasar bırakma durumları söz konusu değildir. Kulağa kaçanlar nerede yaşar? Kulağa giren böcekler evlerde neden görülür? merak ediyorsanız hemen belirtelim böcek türlerinin en huzurlu yaşadıkları alanlar hiç kuşkusuz karanlık ve nemli yerlerdir. Özellikle sıcak ve nemli aylar tüm böceklerin üreme vakitlerinin olduğu bir dönemdir ve yaz aylarında ciddi böcek üremesi yaşanır. Böceklerin nüfusları arttıkça yiyecek aramak rahat yaşamak için evlere yönelir ve evde böcek üremesine neden olurlar.

Böceklerin eve girmesini engelleyecek bir tedbir alınmamışsa eve girmeyi başarır evinizin her yerinde karşınıza çıkabilirler. Evde böceklerin en fazla görüldükleri yerler arasında, çatlak ve yarıklar, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, tuvalet, mobilya, yatak, kıyafetler arasında karşımıza çıkabilir. Evde görülen böcekler evinizin her yerinde eşyalarınız içinde yaşayabilir. Böcekler dip noktaları sever.

Kulağa Kaçan Böcekleri İle Mücadele

Kulağakaçan böceği ile mücadele evin içinde olduğu kadar, bina dışında da yapılmak zorundadır. Su veya borulara yakın çim ve yaprak parçaları bu tür böcekler için oldukça çekicidir. Çürümüş sebzeler veya bitkiler kulağa kaçanları kendine çeker. Böceklerin evlere girişlerini kesmek için tüm su çatlaklarını tamir edin. Borulardan sızan sular kulağa kaçanların ve diğer haşere türlerinin nemli alan ihtiyaçlarını karşılar.

Pek çok böcek bahçenizdeki bitkilerle kolayca beslenerek yaşam sürmektedir. Kulağakaçan ile mücadele için toprağı kazıp içine boş konserve kutuları yerleştirirseniz içine düşen bu böcekler bir daha kolay, kolay çıkamayacaktır. Bu tenekelerin içinde kalanları öldürerek evinize doğru gerçekleşen böcek saldırısını engellersiniz. Bina içinde rutubetle ilgili tüm oluşumları ortadan kaldırmanız gerekir. Damlatan borular, su sızdıran tavanlar evde rutubetli alanlar böceklerin en fazla oluşmasına yol açan sebeplerdir.

Pencere ve kapı kenarlarının su sızdırmadığından emin olmak varsa bir zaafiyet düzenlemek şarttır. Evinizin her zaman kuru kalmasını sağlamak aslında böceklerin su ihtiyaçlarını karşılamasını engelleyeceği için böcekleri uzak tutar. Güçlü bir elektrik süpürgesi ile evinizin tüm köşe ve kuytularını düzenli olarak süpürmek olası böcek yumurtası ve küçük haşereleri hapseder. Süpürdükten sonra elektrik süpürgesinin torbasını çöpe atın ve yerine yenisini koyarak muhafaza edin.

Böcek İnsan Kulağına Girer Mi? kulağa giren böceklerden nasıl kurtulurum? diyorsanız mutlaka profesyonel böcek ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği almalısınız. Kulağakaçan böceklerinden kurtulmak için bina çevresi ve daire içinde ilaçlama servisi almak böceklerin yok edilmesi için en etkili yoldur. Atlas Türk ilaçlama firması gerek kulağakaçan ilaçlama, gerek insanların sağlığını tehdit eden böcekler ile mücadele konusunda daima en iyi böcek ilaçlarını kullanır. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde bizi arayarak ilaçlama yaptırabilirsiniz