0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Böcek İlaçlama Yöntemleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Böcek İlaçlama Yöntemleri zararlı haşere mücadelesinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Pek çoğumuzun başına gelmiştir evde haşere ve böcek görülmesi sonrasında yaşanan huzursuzluk. İlaçlama yaptırmak için böcek ilaçlama yöntemi ile ilgili sitelerde bir ön araştırma yaparak evdeki böceklerden kurtulma yoluna gidilir. Bunun için en etkili haşere ilaçlama şekli ve böcek ilaçlama yöntemleri konusunda hizmet veren ekiplerden gerekli bilgileri temin ederek ev ilaçlaması yaptırmak asıl hedeftir.

Atlas Türk ilaçlama olarak günümüzde en fazla bilinip kullanılan ve en kısa sürede haşerelerin imhasına yönelik farklı ilaçlar ile yapılabilen deneyimli bir ekibiz. Böcek ilaçlama yöntemi hakkında bir makale hazırlayıp sitemizin ana sayfasını görseller ile anlaşılır kıldık. Sayfamızda bu yöntemleri açıklayan bir bölüm ile sizlerin en çok öğrenmek istediğiniz böcek ilaçlama yöntemleri ile ilgili ön bilgileri kolayca bulmanız için sizlere yardımcı olmasına özen gösterdik.

Kokulu Böcek İlaçlama Yöntemi

Evlerin içine girerek üreyen ve hemen her köşede görülmeye başlayan haşere türleri ile mücadelede uygulanan böcek ilaçlama teknikleri farklı özellikte ilaçlar kullanılarak değişik şekillerde yapılmaktadır. Tüm zararlıları imha için kullanılan dört farklı böcek ilaçlama yöntemleri ve kemirgen kontrol yöntemi bulunmaktadır. Genel haşere mücadelesi olarak bilinen ilk uygulama şekli kokulu ilaçlama olup açık ve kapalı alanlarda kullanılabilmekte olup daha çok ulv makinesi ile uygulama yapılır.

Bu yöntem yapıldığı zaman 2 ile 3 saat dışarıda durulup daha sonra ortam yaklaşık olarak yine bir o kadar havalandırıldıktan sonra temizlik yapılıp içeride günlük yaşama devam edilebilmektedir. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında en kısa sürede sonuç alınan yöntemdir. Bilinçli ve profesyonel ilaçlama ekipleri tarafından kullanılmalı sisleme makinesi ile yapılan ilaçlama yöntemi amatör kişilerce yapılmamalıdır insan sağlığı için gerekli bir husus olarak azami dikkat ister.

Kokusuz Böcek İlaçlama Yöntemi

Kokusuz haşere ilaçları kullanılarak yapılan bu uygulama belirli haşereler üzerinde etkilidir. Böcek ilaçlama şekilleri arasında daha çok hastane, restorant, otel ve gıda üretim tesislerinde yaygın kullanılır. Yaşlı hastası olan evler ve evin kapatılmasını istemeyen insanların daha çok talep ettiği bir uygulama şeklidir. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında eskiden beri kullanılan sırt pompası yada sisleme makinesi ile yapılabilmektedir. Kokusuz haşere ilaçlarının kalıcı özelliği sayesinde böcekleri imha eder.

Kokusuz ilaç uygulanan yüzeylerde dolaşan böceklerin ilaçla teması ve yalaması sonucu etkisini gösterir. Ancak toz böcekleri, kertenkele, tahta kurusu ve yoğun pireli ortamlarda kullanılması olumsuz sonuç alınmasına neden olur. Kokusuz haşere ilaçlama yöntemleri 7/24 hizmet veren işletmeler için idealdir. Evlerde çok fazla tercih edilmemekte insanların böceklerden bir an önce kurtulmaya çalışmaları buna sebep olmaktadır. Kokusuz ilaçlama böcekleri temasla öldürür bu ise daha uzun zaman gerektirir.

Jel Böcek İlaçlama Yöntemi

Yeni yaygınlaşan bir ilaçlama türü olan jel ilaçlama özellikle hamam böcekleri ve türleri, karıncalar için farklı olarak uygulanan bir yöntemdir. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında en son kullanılmaya başlayan bir ilaçlama türüdür. Karıncalar için jel böcek ilaçlaması farklı bir jelle hamam böcekleri için farklı özellikte bir jel ilaçla ve fareler için değişik jel ilaçlar kullanılsa da fare jelleri pek bulunmamaktadır. En fazla bilinen jel ilaçlama yöntemi içinde hamam böceği jeli ilk sırada gelmektedir.

Kokusuz ve noktalar halinde uygulanan jel içerikli böcek ilaçlama yöntemleri en zahmetsiz uygulamaya sahip olup tüm böcekler üzerinde etkili değildir. Tahta kurusu, akrep, kene, çiyan, sinek, arı gibi haşereler üzerinde hiç bir etkisi olmaz. Sadece hamam böcekleri için kullanılan jel ilaç böcek ilaçlama yöntemi içinde en yaygın olanı olarak dikkat çeker. Böcekleri 1 hafta ile 3 hafta arasında bir zaman içinde tamamen imha etmekte kalıcı çözüm sunmaktadır. Hamam böceği İlaçlama için sıkça kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir