0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Böcek İlacı Jel

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Böcek İlacı Jel özel olarak hamam böcekleri için üretilmiş son derece çekici bir böcek yemidir. Hamam böceği ilaçlama başta olmak üzere tüm hamam böceği çeşitleri için kullanılmaktadır. Ayrıca karınca jel ilacı, ve gümüş böceği jel ilaç kullanılarak ilaçlama yapılabilen zararlı haşere türleridir. Böcek ilacı jel yemler özel ambalaj içinde jel böcek ilacı tabancası kullanılarak, yada kendi üretildiği şekilde uygulanabilir. Jel hamam böceği ilaçları son derece sağlıklı bir ilaçlama türüdür.

Pyasada çok sayıda hamam böceği jel yemi bulunduğu için bu ilaçların bazısı kalitesiz, bazıları da sahte çıkabilmektedir. Hamam böceği mücadelesinde kokusuz ilaçlar ve kokulu böcek ilaçları çok zamandır kullanılmasına karşın, sıvı kokusuz ilaçlar yoğun hamam böceği şikayetleri için yetersiz kalır. Kokulu ilaçlama ise, evden çıkmayı zorunlu kıldığı gibi ilaçlamadan sonra temizlik yapılmasını gerektirir. Ebette pek çok haşere türü için kokulu böcek ilacı kullanmak şart iken yoğun hamam böceği şikayetlerinde sisleme hamam böceği ilaçlaması olmazsa olmaz bir durumdur.

Böcek ilacı jel Yem hem kokusuz olması, hemde evde temizlik gerektirmemesi ile son derece rahat bir ilaçlama şeklidir. Siz evinizde yada iş yerinizde kahvenizi yudumlarken kolaylıkla uygulanan bu ilaçlama türü hiç bir kimyasal etkiye yol açmaz. Sıvı ilaçlar hava ile temas ettiği zaman azda olsa etkileşime girer ve insanlarda azda olsa hassasiyete sebep olabilir. Ancak jel hamam böceği ilacında bu tür bir etki söz konusu değildir. Jel karınca ilacı ve jel gümüş böceği ilaçları aynı yapıda böcek yemleri olup hamam böceği ilacından biraz daha farklı içeriğe sahiptir.

Böcek ilacının jel formda olması aslında evde pek çok avantajı da beraberinde getirir. Örneğin evcil hayvanlara her hangi bir zararı yoktur. Kedi, köpek, kuş gibi beslenen hayvanlar bu yemden etkilenmediği gibi bu ilacı yemezler. Aynı şekilde hamile kadınlar ve küçük bebekler için her hangi bir yan etkisi olmadığı için oldukça güvenlidir. Evdeki hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, karınca ve gümüş böceği sorunları için kolaylıkla uygulanma özelliğine sahiptir. Astek böcek ilaçlama firması olarak böcek ilacı jel kullanımında kaliteli ilaçlar kullanıyoruz.

Jel Böcek İlaçlarının Özelliği

Böcek jeli yada hamam böceği jeli de denilen bu ilaçlar, özel imal edilmiş olup bir tüp içerisinde hazır şekilde kullanıma uygun bulunurlar. Hamam böceklerini yok etmek için kullanılan çok çekici ve zincirleme etki gösteren son derece kaliteli böcek yemlerdir. Kullanıldıkları yerlerde çekici gıda maddelerinin olduğu bölgelerde bile hamam böceklerine karşı son derece cazip gelirler. Örneğin fırın, pastane, mutfak, hazır gıda fabrikaları ve yemek üretim tesisleri gibi oldukça geniş kullanım alanı vardır. Çok fazla gıda maddesi olan bölgelerde bile hamam böceği çeşitleri tarafından tercih edilmek için geliştirilmiştir.

Tercih edilmesi, ucuz böcek jellerin den ayrı olarak aynı zamanda kaliteli hamam böceği ilacı olan jelin birinci sınıf ürünlerden seçilmesini zorunlu kılar. Böcek yemi jelin kaliteli bir jel ilaç olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları ile doğrudan ilişkili bir durumdur. Böcek jeli başta hamam böceği mücadelesinde en etkili silah olmasına karşın karınca ve gümüş böcekleri içinde uygulanan türler bulunur. Bayer böcek jeli kullananlar olduğu kadar basf ve diğer markada jel ilaç kullanan firmalarda böcek jeli ile ilaçlama yapmaktadır.

Jel ilaçlama yalnızca hamam böceği için kullanılan çeşitleri olduğu gibi karınca, gümüş böceği gibi haşereler içinde özel olarak üretilen böcek yemleri mevcuttur. Hamam böceği ilaçlama için kullanılan Jel İlaçlama uygulandığı böcekler üzerinde domino etkisi sağlar. Bunun için tek bir böcek bile böcek ilacı jeli yese bile yuvasına giden böcek burada ölür ve o ölen böceğin cesedini yiyen diğer hamam böcekleri de zincirleme bir şekilde art, arda ölmeye başlar. Bu şekilde hamam böceği yuvasına atılmış bir dinamit misali böceklerin topluca imha edilmesinde çok önemli bir etki sağlar.

Hamam böceği jeli diğer böcek ilaçlarının aksine, temas yoluyla değil böceklerin böcek jel yemini doğrudan yiyerek bünyelerine alır ve etkisine maruz kalırlar. Çok çekici bir yem olması nedeni ile hamam böceklerinin en kısa zaman içinde yemesini teşvik eder. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yerler. Hamam böceği jelinden etkilenip yuvasında ölen böceği, diğer böcekler hemen yiyecektir. Onları diğer böcekler yedikçe döngü devam edecek ve iyi bir ekip uygulamışsa böcekler toptan imha edilecektir.

Jel Böcek İlacı Nasıl Uygulanır?

Jel böcek yemleri önceden tespit edilmiş böcek yuvalarının içine yada en yakın yerlerine damlacıklar halinde uygun miktar ve aralıklar halinde uygulanır. Böcek yuvalarının doğru tespiti, böcek saklanma alanlarının belirlenmesi ve böceklerin geçiş yollarına uygun mesafede Böcek İlacı Jel uygulanması çok önemlidir. Bu konuda uzman jel ilaçlama firmaları ile çalışarak ilaçlama desteği almak önemlidir. Böcek yuvasının gözden kaçırılmaması, ilaçlamadan maksimum faydayı almak açısından son derece büyük önem taşır.

Bu nedenle ilaçlamanın tecrübeli bir ilaçlama teknisyeni tarafından en uygun şekilde bilinçli olarak uygulanması şarttır. Unutmayın jel ilaçlama böcek ilacı jeli rastgele belli aralıklarla sağa sola koyma işi değildir. Zaten piyasada yeterince bilinçsiz uygulama yapan ve böcekler ölmedi yaptırdığım jel ilaçlamadan hiç bir fayda görmedim diyen insan sayısı yeterince var. Gözden kaçırılan her böcek yuvası yada eksik uygulanan her jel böcek ilacı hamam böceği varlığına yardımcı olacak ve böcek sorunu devam edecektir. Jel böcek ilaçları titizlikle ve bilerek uygulanmalıdır.

Örneğin bulaşık makinesinin iç ve arka kısımları, buzdolabının motor aksamına, çamaşır makinesi ve fırının içine yuva yapmış olan hamam böceğinin yuvasının içinde yüzlerce böcek ve hamam böceği yumurtası bulunur. Gündüzleri pek ortalıkta dolaşmayan hamam böceği ve gümüş böcekleri gece karanlıkta çok daha fazla harekete geçerler. Çünkü bu böcekler karıncalar gibi gündüz değil karanlıkta beslenen zararlı haşerelerdir. Böcek yuvaları ilaçlama servisi elemanlarınca es geçilirse veya eksik ilaç uygulanırsa ilacı tüketmeyen böcekler ölmeyecektir.

Diğer yerlerdeki böcekler ölse bile sorun ya çok geç çözülecek yada tam olarak başarılı bir ilaçlama sonuç alınamayacaktır. Bu sebeple jel ilaçlama, haşerelerin yaşama noktalarını bilen, böceklerin geçiş yollarını iyi analiz eden ve jel böcek yemi miktarını orantılı uygulayan bir ilaçlama teknisyeni tarafından dikkatlice uygulanmalıdır. unutmayın jel ilaçlama nerelere uygulanır? böcek jel yemi nerede uzun süre kalıcılığını sürdürür? çok iyi bilen biri tarafından yapıldığı takdirde tam bir çözüm imkanı sağlanır. Astek ilaçlama ise bu konuda uzman bir ilaçlama firmasıdır. Kara Böcek İlacı yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir