0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Bit Pire Nasıl Temizlenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Bit Pire Nasıl Temizlenir? hayvanlarda ve mekanlarda görülen pireler insanlara tehlikeli hastalık bulaşmanın önemli taşıyıcısı olarak bilinir. Diğer böcek türlerine oranla daha rahatsız edici bir tür olduğu için pek yok insan pirenin evlerinde çıkmasından ciddi anlamda huzursuzluk duyar. Pireler memeliler ve kuşların derisine tutunarak kanlarını emerek beslenirler. Bu nedenle gerek hayvanlara, gerekse insanlara ciddi anlamda tehlikeli hastalık bulaştırma potansiyelleri oldukça yüksektir.

Pireler daha çok kedi, köpek, kuş, kümes hayvanları ve insanlar üzerinde görülmektedir. Son derece hızlı hareket eden ve çok çabuk çoğalan bir özelliğe sahiptir. Pire zıplama şampiyonu olarak bilinen bir haşere türüdür. Geçmiş dönemlerde taşıdıkları bakteri ve virüsler nedeniyle pek çok insanın ölümüne sebep oldukları için pirelerin bulaşıcı hastalık riskleri de mevcuttur. Sağlık açısından tehlikeli olan pirelerden korunmak ve evdeki pireden kurtulmak için pirelere karşı ilaçlama yaptırılması şarttır.

Pire neden olur? eve pire nereden gelir sorusuna en basit yanıt olarak beslenen evcil hayvanlar ya da çeşitli yollardan daire içine taşınan pire bulaşması olarak açıklama getirilebilir. Bina etraflarında beslenen kedi köpekler buralarda dolaşarak pire bulaşmasına yol açarlar. Ayrıca ev içinde beslenen evcil hayvanlarda evde pirelerin görülmesine sebep olabilir. Pire hızlı çoğaldığı için eve pire bulaşması sonrasında tüm odaları kısa zamanda pireler basar ve insanlar için hayatı kabusa çevirir.

Pireler En Çok Nerelerde Olur?

Hayvanlar üzerinde yaşayan hayvan perilerinin insanlara da bulaşma potansiyeli vardır. İnsanlar üzerinde genellikle pek fazla bulmasalar bile beslenmek amacıyla kanını emerek insanı huzursuz ederler. Evin devamlı olarak süpürüp, silinmesi eve giren pirenin çok çabuk hızlıca söylemesine sebep olabilir. Pireler daha çok pis ve nemli ortamları tercih ederler. Ancak sadece evcil hayvan beslenen evler değil hayvan olmayan evlerin içinde de pire şikayetleri çok fazla görülen bir durumdur.

Toz piresi ve Kum piresi gibi pire türleri daha çok dış ortamlarda toz ve toprak olan bölgelerde daha fazla ortaya çıkmaktadır. Pireler hem rahatsız edici hem tehlikeli kan emici bir parazit türüdür. Pire ısırığı vücudunuzda kaşıntı ve yanma hissi görülmesine yol açar. Özellikle alerjik yapılı insanlar da çok daha fazla rahatsız edici bir durum yaşanmaktadır. Pire ısırmasında İnsan vücudunda en fazla pire kaşıntısına maruz kalan vücut bölgeleri el, boyun koltuk altı, göğüs, mide ve kol bacak gibi organlardır.

Pire ısırıkları pirelerin beslenmesi için insanı konakçı olarak kullanılmasından kaynaklanır. Dış ortamlardan bulaşan pireler insanlara daha çok ayak bilekleri ve bacaklar yoluyla sorun yaşatır. Evde ya da binada pire yokken bile buralardan geçen insan dikkat etmediği takdirde üzerinde oluşan pireleri bina ve dairelere kolayca bulaştırır. Eve pire bulaşması şayet şansı yaver giderse zıplarken fark edip anlaşılabilir. Ancak büyük ihtimalle geceleri pire ısırmasının verdiği huzursuzluktan sonra anlaşılacaktır.

Pire Isırığı Nasıl Olur Nasıl Geçer?

Pire ısırıkları küçük kırmızı lekeler şeklinde görülür. Bu lekeler belirli bir bölgede toplanmış halde bir çizgi ya da küme olarak kendini gösterir. Pire ısırığı belirtisi kaşınma ve yaranın etrafında acı şeklinde hissedilir. Pire ısırığından vücudu fazla kaşımak, pire kaşıntısı sonrasında enfeksiyonlara sebep olabilir. Özellikle hassas insanlarda enfeksiyonlar, sulu yaralara bulaşır ve tıbbi müdahaleyi zorunlu hale getirebilir. Evdeki pirelerden kurtulmak için öncelikli olarak evin temizlenmesi gerekir.

Ortadaki pirelerin süpürge ya da silinme yardımıyla yok edilmesi gerekir. Ancak pirelere karşı ilaçlama yapılması şarttır. Bayer pire ilacı gibi piyasada çeşitli pire ilaçları mevcuttur. Ancak bu ilaçların bireysel olarak pirelere karşı kullanılması çok fazla sonuç vermeyecektir. Evdeki pirelerden kurtulmak için bu konuda uzmanlaşmış pire ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği almak en kesin ve en ekonomik çözüm olarak bilinir. Evde evcil hayvan besleniyorsa pireler daha çok bu hayvanların yattığı minder, yastık gibi bölgelerde yoğunlaşır.

Hayvanların yatağını ve minderini sıcak suyla yıkayarak buradaki pireleri arındırabilirsiniz. Ayrıca bahçenin bakımlı olması için çimlerin düzenli olarak kesilmesine dikkat etmek gerekir. Pire yumurtası evin içinde halı ve kilimlerin arasına döküldüğü için buralarda pire larvalarına ulaşmak daha kolaydır. Pireden kurtulmak için temizlik malzemesi olarak doğal karışımlar şeklinde pire ilacı yapılabilir. Ancak pirenin evden temizlenmesi için en kesin çözüm hiç şüphesiz etkili bir pire ilaçlamadır.

Doğal Pire İlacı Nasıl Yapılır?

Doğal pire ilacı sirke, su karışımı olarak oldukça basittir. Bir bardak sirke 3 bardak su ile karıştırılarak bu karışım evdeki yüzeylere ve kumaşlara sıkılabilir. Ancak hemen belirtelim bu pireleri tam olarak ortadan kaldırmaya yeterli olmaz. Pireler ile mücadele için evdeki evcil hayvanların da veteriner kontrolünde pirelere karşı kontrol ettirilmesi şarttır. Limon ve sirkeli pire spreyi pireler ile mücadelede en fazla kullanılan doğal pireye kaçırıcı olarak dikkat çeker.

Ancak bu tür spreyler beyaz eşyalarınız ve mobilyaların üzerinde lekelenmelere sebep olabilir. Kedi ve köpeklerde pire tedavisi, kedi ve köpek pireleri ne karşı pire tasması, pire ilacı yar mı ile olur. Pireler sağlıksız ve zayıf hayvanlara daha kolay bulaşır. Hayvanların daha sağlıklı ve iyi beslenmesi olası pire bulaşma durumunu yavaşlatacaktır. Mekanlardaki pireler ile hayvanlardaki pireler için farklı çözümler mevcuttur.

Mekan için kimyasal pire ilaçlaması yaptırılması gerekirken, hayvanları için veteriner kontrolünde tıbbi tedavi gerekir. Pire tedavisi için bazı doğal yöntemler mevcuttur. Örneğin sarımsak kokusu pirelerin hiç sevmediği bir kokudur. Köpeğe sarımsak sürerseniz onun kokusu pireleri dışarı atacaktır. Buda pirelere kalkan oluşturacaktır. Ancak bu yöntem kediler için tavsiye edilmez. Pirelerin sevmediği bir diğer şey de elma sirkesidir.

Doğal elma sirkesini köpeğinizin içme suyuna karıştırırsanız hayvan derisi pire ve kene gibi haşereler için sevimsiz bir özelliğe dönüşür. Kediler için üretilmiş mayalı tabletler çözüm olabilir. Ancak bunların hiçbiri tam olarak tek başına yeterli olmaz. Bit Ve Pirenin Temizlenmesi için gerekli önlemleri almak kadar evdeki pirelerin yok edilmesi için mutlaka pire ilaçlama hizmeti alınması gerekir. Evdeki Pire Nasıl Temizlenir? iyi anlamak gerekir. Böcek ilaçlama servisimiz sizleri pirelerden kurtarmak için destek verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir