Bit İlaçlama Servisi

Bit İlaçlama Servisi

Bit İlaçlama Servisi insan hayatını alt üst eden bu parazit kan emicilerin yok edilmesi için önemlidir. Bitler eklem bacaklılar sınıfına dahil olan iki ile dört mm boylarında, kanatsız haşereler dir. Bitlerin ağızları delme ve kan emme işlevini yerine getirebilecek  şekilde ilginç bir yapıya sahiptir ilaçlama ile önlenmeleri gerekir. Besin ihtiyaçlarını vücutlarımızdan kopan deri parçaları, vücudumuzdan salgılanan yağ ve kan ile karşılarlar. Bit haşeresi yumurtlama yöntemi ile üreyen canlılardır. Hayvan bitleri ve insanlar üzerinde yaşayan bitler mevcuttur.

Yumurtalarına halk arasında sirke adı verilir. Bitlerin ömürleri genel olarak bir ay kadardır ve genel olarak parazit şeklinde yaşayan canlılardır. Baş biti, vücut biti, kasık biti gibi türleri bulunmaktadır. Bitler toplu yaşam alanlarımızda kolayca üreyebilir ve yayılabilirler. Genelde kış aylarında ve temizliğin pasif olduğu alanlarda görülür. Bit ilaçlama mutlaka konusunda uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Bitler ile mücadele hem kimyasal böcek ilaçları yardımı ile, hemde doktor tedavisi denetiminde yapılır.

Bitlerin Özellikleri Ve Mücadele

Bitler yapı olarak çıplak gözle algılanamadığı için, insanların bünyesine çok rahat yerleşebilir ve delgeç tırnaklı yapıları sayesinde bulundukları alanda hem barınırlar hem de kan emerler. Bitler bu kan emişi sırasında diğer yerleşkeler aracılığı ile aldıkları mikrobu kolayca bulaştırabilirler. Bu mikrop vücudumuza zararlı enjeks iyonlar, tifo, humma gibi bulaşıcı rahatsızlıkları bulaştırır. Bitin yaratacağı tehlikeleri önceden önlem alarak engellemek mümkündür. Hijyenik ortamlar başlangıçtır.

Bitle mücadelelerde esas olan temizliktir. Bitin vücuda bulaşması halinde vücut temizlenip ilaçlanmalı yaşadığımız alanlar bit ilaçlama yöntemi ile dezenfekte edilmeli eşyalarımız tamamen elden geçmeli ve bunlar mümkün olduğunca aynı süreçte yapılmalıdır. Böcek ilaçlama profesyonel eller tarafından yapılmalı öncelikli amaç yerlerin tespiti yuvalardan dışarı çıkmalarının sağlanması ve imhaları olmalıdır. Bit İlaçlama Servisi deneyimli ekip tarafından bilinçli bir şekilde yapılmalıdır.Bahçe Böcek İlaçlama Servisi  yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir