0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Beyaz Nem Böcekleri Nasıl Oluşur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Beyaz Nem Böcekleri Nasıl Oluşur? bilmeden kalıcı ilaçlama çözümü bulmak asla söz konusu değildir. İlaçlama firmaları en fazla bu böceklerin neden olduğunu bilmediği için zorluk yaşar. Hangi özellikte ilaçlar kullanılacağını tam olarak bilmedikleri için normal böcek ilaçlarına bu böcekler kolayca direnç gösterir. Hava girecek kadar dar boşluklara girebildikleri için spreyli böcek ilaçlama ile nem böceği ve toz böceklerini ortadan kaldırmak söz konusu olamaz.

Beyaz nem böcekleri neden olur? toz ve nem böceklerinin oluşma bölgeleri genelde nem ve rutubetli mekanlardır. Beyaz toz böcekleri olarak bilinen nem ve rutubetli alanda oluşan böcekler ile mücadele zordur. Ev ilaçlamasında en zor ölen böcekler içinde ön sırada gelen beyaz nem böceklerinin önlenmesi için saklanma yerleri ve bu böceklerin özelliği çok iyi bilinmelidir.

Daha çok banyo ve mutfak bölgelerinde görülmeye başlayan bu böcekler kış aylarında çok daha fazla şikayet sebebi olmaktadır. Toz akarları ile aynı özelliklere sahip olan bu haşerelerin mekanlardan arındırılması oldukça zahmetlidir. Beyaz nem böcekleri ile mücadele edecek kişi ve ilaçlama servisleri minik haşerelerin saklanma alanları ve üreme koşullarını göz önünde bulundurarak ilaçlama yapmak zorundadır.

Kokusuz haşere ilaçları ve klasik mücadele yöntemi ile beyaz toz böceklerini öldürmek asla mümkün olmaz. Parke aralarından, kapı pervazlarına, dolap aralarından elektronik cihazların içine kadar yayılırlar. Nem böceklerinden kurtulmak için ani etkili ilaçlar kullanmak nem böceği mücadelesinde önemli yer tutar. Astek ilaçlama ekibi olarak nem böceklerinin yaşam alanlarından arındırılması için en etkili böcek ilaçlarını ve kalıcı ilaçlama tekniklerini kullanmaktayız.

Toz Böceklerinin Üreme Bölgeleri

Beyaz Nem Böcekleri Nasıl Oluşur? Minik beyaz ve gri tonda görülen ancak bazı türleri kahverengi görünümlü de olan bu böcekler binada kullanılan kum ve beton içerisinde yaşayabildiği için bina inşa edildikten sonra binadaki beton ve zeminlerin tam olarak kuruması beklenilmeden mutfak dolabı, parke kapılar ve diğer ahşap ekipmanlar çok kısa sürede binaya monte edildiği için bu malzemelerin arasında kalan nemli bölgeler yeşil pamuklu Bir küf tabakası ile kaplanmaktadır.

Bu aşamadan sonra beyaz nem böcekleri her tarafı yavaş yavaş istila etmeye başlamaktadır. Beyaz nem böceklerinin oluşmasının asıl sebebi süngerimsi yeşil küf tabakası olup, buda binadaki nemden ve rutubetten kaynaklanmaktadır. Zeminlere döşenen parkelerin altları yıllar geçse bile belirli bir rutubet ve nem seviyesini kesinlikle korur. Bu durum parkelerin altında nem böcekleri ne adeta bir cazibe alanı oluşturmaktadır.

Buralarda çok çabuk üreyerek buldukları boşluklardan özellikle süpürgelik kenarlarından duvarlara tırmanarak yavaş, yavaş evin diğer taraflarına yayılmaktadır. Beyaz nem böceği ilaçlama firmaları, Öncelikle beyaz toz böceğinin neden oluştuğunu iyi bilmeli hangi böcek ilaçlarının kullanılacağı konusunda oldukça tecrübeli olmalıdır. Beyaz nem böceklerinden kurtulmak için kokusuz ilaçlar ve sırt pompası ile ilaçlama yapmak asla ve asla mümkün değildir.

Çok küçük oldukları ve gözle görülmeleri zor olduğu için mutfak dolapları, parke araları, kapı pervazları, baza başlıkları, gardıroplar ve tavanlar gibi pek çok bölge bu böceklerin yaşam bölgesi haline gelmektedir. Bu nedenle Daire içerisinde mutlaka sisleme yöntemi kullanılarak nem böceği ilaçlaması yapılmak zorundadır. Aksi takdirde defalarca ilaçlama yapılsa da sonuç etkisiz kalır.

İnsanların Yeni Kabusu Rutubet Böcekleri

Rutubet böceklerinin pek çok türü bulunmaktadır. Tespih böceği, Gümüş böceği ve beyaz nem böceği rutubetten oluşan böcek çeşitleri olup bu böceklerin içinde toz böceği olarak bilinen beyaz nem böcekleri en fazla şikayeti oluşturur. Beyaz böceklerden kurtulmak için öncelikle çok kaliteli böcek ilaçları kullanmalı çok küçük alanlara sakladıkları için mekanın her tarafına nüfuz edebilecek özellikle ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir.

Yatak odalarında kıyafetlerin içine kadar yayılan bu böcekler özellikle küçük erkek bebeklerde solunum yolu enfeksiyonlarına ve sinüs iltihaplarına sebep olmaktadır. Geç fark edilip tedbir alınmadığı takdirde astım gibi tehlikeli rahatsızlıkları ciddi anlamda tetiklemektedir. Beyaz nem böcekleri ile mücadele diğer böcekleri oranla çok daha zor olduğu için tek seferde ortadan kaldırılması gibi bir şeyi garanti etmek pek de akla yatkın bir durum olmayacaktır.

Beyaz nem böceği ilaçlama mutlaka sisleme yöntemi ile yakıcı özellikle haşere ilaçları kullanılarak profesyonel bir firma tarafından yapılması zorunlu olan bir böcek ilaçlama şeklidir. Çoğu firma defalarca beyaz nem böceği ilaçlama yapmasına karşın bu böcekleri ortadan kaldırmakta çaresiz kalmaktadır. Bunun temel nedeni kullanılan yanlış ilaçlar ve hatalı uygulama teknikleri olduğu gibi bu böcekler hakkında pek fazla bilgiye sahip olmamalarıdır.

Beyaz nem böceği ilaçlamasında çaresiz kalmalarında en etkili sebeplerin başında beyaz nem böceğini tanımamaları gelmektedir. Beyaz minik böcekler olarak bilinen bu böcekler çok küçük olmalarına karşın böcek ilaçlarına karşı bilinen en dirençli böcekler içinde yer alır. En zor ölen böcekler içinde toz böceği olarak bilinen beyaz nem böcekleri ve elbise bitleri ilk sırada gelir. Böcek Türleri yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir