0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri olarak bilinen giderden gelen böcekler insan sağlığı açısından son derece zararlı bir özelliktedir. Gider böcekleri nasıl önlenir? giderden gelen hamam böceklerinden kurtulmak için ne yapılmalı? diyorsanız öncelikle onların giriş yollarını mutlaka kapatmalı ve tedbir almalısınız. Banyo ve tuvalet böcekleri ile mücadele böcek ilaçlama şeklinde, hem fiziksel, hem de kimyasal mücadele yolu ile başarılı olur. Banyo böceği olarak beyaz nem böcekleri, gümüş böceği, hamam böceği, tespih böceği gibi böcekler başta gelir.

Bu böcekler daha çok nem ve rutubet böcekleri olarak dikkat çeker. Bazı böcekler banyoya ya da tuvalette yerleşerek insanlar açısından sıkıntılı bir sürece neden olur. Ancak bu böceklerin sayısı öyle çok fazla değildir. Nem ve küflenmeden kaynaklı böcekler görülmektedir. Banyoda görülen böcekler arasında küçük beyaz böcekler, gümüş balığı denen Gümüş böceği, tespih böcekleri, Rutubet ve nem böceği, kırkayak, çiyan ve hamam böceği çeşitleri başta gelir. Ayrıca küçük siyah sinekler banyo ve tuvaletlerde en fazla görülen canlılar arasında yer alır.

Sinek ve sivrisinekler sürekli olarak yüksek nem olan banyo ve tuvaletlerde ortaya çıkabilir. Ayrıca hamam böceği banyo ve tuvaletlerde ki giderlerden girerek evlerin içerisine yerleşmektedir. Banyo ve tuvaletlerde yerleşen böcekler arasında kırkayak, ahşap biti, sinek benzeri türler görülmektedir. Çoğu zaman banyoda ıslak olan zeminler ve su sızıntıları bu böceklerin evlere girip yerleşmesine sebep olur. Bunlardan biri hiç kuşkusuz gümüş böceğidir hoş olmayan bir görünüme sahip olması ve tuhaf bir görüntü sergilemesi ile insanlar arasında ilk aşamada tedirginliğe sebep olur.

Banyo Böcekleri Nasıl Beslenir?

Banyo böcekleri arasında gümüş böceği kanatsız uzun ve ince bir gövdeye sahiptir. Vücudundaki 3 anteni, yaklaşık olarak boyu 1 santimetre civarında gelmektedir. Gümüş böceği banyoda sıkça görülen insanı ısırıp sokmayan da rahatsız etmeyen bir böcektir. Şampuan ve çeşitli organik maddeler ile beslenebilirler. Ayrıca masadaki yiyecek kalıntıları, yere dökülen gıdalar, kağıt ve yapışkanlar ile beslenmelerini sürdürürler. Banyo ve tuvaletlerde yiyecekleri malzemeler arasında tuvalet kağıdı parçaları, sabun, duvardaki küfler ve parçalı kalıntılar gibi çok değişik şeyler bulunur.

Banyo ve tuvalet böcekleri arasında sürekli görülen küçük minik grimsi olan bu böcekler uzun gövdeli ve tuhaf bir görünüme sahiptir. Hızlı kaçarlar ve kolayca gözden kaybolurlar. Tuvalet böceklerinden kurtulmak için yapmanız gereken ilk önce buralarda oluşan nem ve ıslaklığı ortadan kaldırmalısınız. Ev ve daire içlerinde su kaynağı veya kanalizasyon sistemleri ile ilgili oluşan sorunlar böceklerin gelerek yerleşmesine sebep olur. Şayet bu sorunları çözmez ortadan kaldırmazsanız küf ve nem böceklerinin istilasına maruz kalabilirsiniz. Bu tür böcekler daha çok komşu daireler veya tavanlardan buldukları boşluklar sayesinde evlere girer.

Şayet banyonuzda beyaz nem böceği ve minik nokta kadar böcekler görüyorsanız bu aşırı nemin olduğuna bir göstergedir. Havalandırma ve borularda sürekli sıkıntı oluyorsa pek çok böceğin evlere yayılmasına maruz kalabilirsiniz. Evin nemli tavanında bu tür minik böcekler görülür. Havalandırma kanallarından tuvalet ve banyolar dan evlerin içine gelebilirler. Banyo ve tuvaletlerde görülen küçük kara sinek benzeri tatarcık sinekleri de rutubet ve nemden ya da borulardaki sıkıntılardan meydana gelen lağım sinekleri olarak dikkat çeker.

Sinek Ve Böcekler Banyolarda Neden Olur?

Sivri sinekler ve tatarcık sineği oldukça zararlı olup pek çok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olabilir. Islak bölgelerde ve sıkıntı yapan yerlerde çok görünürler. Lağımların içinde veya sürekli olarak sıkıntı yapan duvarlarda kirlenmenin olduğu bölgelerde yerleştirirler. Çeşitli organik kalıntılarla beslenir ve nemden ortaya çıkarlar. Banyo ve tuvalette uçan sinek ve böcekler genellikle rutubet ve küften kaynaklanır. Banyolarda görülen bir diğer böcekler ise uzun yapıları ve vücudunda çok fazla ayağı olan kırkayak ve çiyan gibi zararlılardır. Kırkayaklar apartmanlardan herhangi bir su gideri kapağı altı ve havalandırma gibi bölgelerden evin içine girebilirler.

Eve girdikleri zaman çok sayıda yavru yapar ve kısa zamanda evlerde üremeye başlarlar. Banyoda böceklerin oluşumunu ortadan kaldırmak için öncelikle buralarda oluşan rutubet ve nemin ortadan kaldırılması büyük önem taşır. Ayrıca giderlerin kapatılması bu yolla içeriye girmeleri ortadan kaldırılabilir. Su sızıntısı musluklarda ki arıza ve havalandırma sistemlerindeki sorunlar bu böceklerin oluşmasına zemin hazırlar. Borulardaki, duvardaki, zeminlerdeki ve yerdeki boşlukları ortadan kaldırmak aksayan yönleri iyileştirmek böceklerle mücadele için oldukça faydalıdır.

Tuvaletten çıkan böcekler nasıl yok edilir? banyo ve tuvalette nokta kadar böcekler görüyorum diyenler bu tür böceklerle ciddi anlamda sıkıntı yaşamaktadır. Evin içinde lavabo gibi yerlerde toz böceği, mermer böceği, siyah gümüş böceği gibi türler insanlara en fazla sıkıntı yaşatan böceklerdir. Bazı böcekler nokta kadar küçük böcekler şeklinde görülürken, bazıları ise hamam böceği ve gümüş böceği gibi birkaç santim boyları ile dikkat çekerler. Banyo böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka giriş yerlerini kapatmanız gerekir.

Tuvalet Ve Banyo Böceklerinin Zararları

Toz böceği ısırığı olarak bilinen minik mite ile akarların neden olduğu alerji insanlar arasında son derece sıkıntılı bir süreç meydana getirmektedir. Bilmeniz gereken banyo ve tuvalet böcekleri ile mücadele sağlık yönünden bir hayli önemlidir. İnsan sağlığına olan zararları ile nem böceği türleri sıkıntılı günlerin habercisi sayılır. Gümüş böcekleri insanları ısıran ve sokma riski olmayan bir böcektir ancak gıdalar arasında dolaşarak buralara pisliklerini, dışkılarını bırakırlar. Banyo ve tuvalet böcekleri ile mücadelede ilaçlama önemli yer tutar. Gümüş böceği en çok sıcak ve nemli yerlerde görülen yumuşak vücutlu bir böcek türüdür.

Minik nokta kadar rutubet ve nem böceği sıcak yaz aylarında sıcağın etkisiyle görülmeye başlar. Sonbaharda ise en fazla ortaya çıktığı dönemlerdir özellikle evin banyo ve tuvalet kısımları, mutfak bölgesi böceklerin en fazla rahatsızlık verdiği bölgelerin başında yer alır. Kış mevsiminde ve soğuk havalarda bazı böcekler yuvalara çekilirken bazıları ise nem ve rutubetten dolayı tam tersi büyük şikayetlere sebep olurlar. Bunlar arasında gümüş böceği, tespih böceği, beyaz nem böceği ve hamam böcekleri bilinen türler arasındadır.

Banyo ve tuvalet böceği ne yer? böcekler ne ile beslenir diyorsanız bilmeniz gereken bu tür böcekler havlu, kağıt duvar kağıdı, kitap, defter, sabun kalıntısı ve organik maddeleri yiyebilir. Hatta bazıları kaşmir ve kumaş ile gıda maddelerini, naylon ve pamukları bile yerler. Pek çok insan bu böceklerin sabun, tutkal, macun, nişasta gibi benzeri maddeleri yediğini görmüştür. Nem böceği ısırması olmayan ama insan sağlığı açısından zararlı olan bir böcektir. Bu tür banyo ve tuvalet böcekleri insan sağlığına potansiyel tehdit olarak dikkat çeker.

Rutubetten Oluşan Böcekler Nerelerde Saklanır?

Gümüş böcekleri özellikle nemli ve rutubetli alanlarda barınırlar. Daha çok mutfak dolapları, banyo dolaplarının altı, su borusu etrafı ve lavabo çevresinde görülürler. Ayrıca tuvaletler, kitaplıklar da bunların görüldüğü bölgelerin başında gelir. İnsanlar banyo ve tuvalet böcekleri nasıl yok edilir? Rutubet ve nem böceklerinden nasıl kurtuluruz? diye arayış içine girerler. Nem ve rutubet böceklerinden kurtulmak için evdeki rutubeti ortadan kaldırmalı, evinize sık sık havalandırmalı ve temizliğine önem göstermelisiniz. Ayrıca nem böceklerinin ortadan kaldırılması için mutlaka banyo ve tuvalete tamirat yaptırmanız gerekir.

Böcek ilaçlama bu tür böceklerin yok edilmesinde en önemli yoldur. Banyo ve tuvalet böceklerinin yok edilmesi için mutlaka ilaçlama servisi almanız gerekecektir. Bireysel çabaları ile bu tür böceklerden kesin olarak kurtulamaz tam olarak ortadan kaldırmanız mümkün olmaz. İnsanlar nem ve rutubet böcekleri nasıl çoğalır? banyo ve tuvalet böcekleri nereden gelir? diye yoğun olarak araştırmalar içine girer. İnsanlar sağlık yönünden sıkıntı yaşamaktan korktukları için arayışlara ağırlık verir.

Bireysel olarak bu böceklerle mücadele etmeye kalkmak böcek ilaçları zehirlenmesini ya da maddi kayıplar yaşamanıza sebep olur. Banyo ve tuvalet böcekleri olarak bilinen bu tür böcekler beslenmesini tamamladıktan sonra çiftleşerek çoğalır. Böylece çok hızlı şekilde üreme yoluna gider. Gümüş böceği gibi nem böcekleri de yumurta yolu ile üremektedir. Beyaz nem böceği ve gümüş böcekleri her seferinde 100 den fazla yumurta bırakır. Bu nedenle ev içinde hızla üreyerek insanlar için sıkıntı kaynağı olurlar.

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri Nasıl Önlenir?

Banyo ve tuvalet böcekleri ile mücadele spreyli ilaçlama şeklinde ve sisleme yöntemle yapılmaktadır. Böceklerin boyutları küçüldükçe şikayetlerin de ki zorluk ve kurtulma oranı giderek zorlaşmaktadır. İnsanlar minik nokta kadar böcekleri pek önemsemez ama böcekler içinde en zor mücadele edilen böcekler hiç kuşkusuz minik nokta kadar böcekler olarak dikkat çeker. Banyo ve tuvalet böcekleri ile mücadele bilinçli ve uzman ekipler tarafından yapılmak zorundadır. Gerek doğal böcek ilacı gerekse bireysel ilaçlama ile banyo ve rutubet böceği ilaçlama uygulamaları bireysel olarak hiçbir başarı sağlamaz.

Kendi evinizde banyo ve tuvalet böcekleri ile sorun yaşıyorsanız mutlaka profesyonel nem böceği ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz. Bireysel çabalar size zaman kaybettirmekle kalmaz maddi zarara yol açar. Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak ilaçlama firması arayışınızda profesyonel destek talep edebilirsiniz. Biz kullandığımız ilaçlar olarak daima en iyi kalitede ve içerik olarak en etkili seviyede ilaçları tercih ediyoruz. Yaptığınız ilaçlama uygulamalarını profesyonel yöntemlerle uygulamayı tercih ediyoruz.

Biz işimizi daima en iyisine odaklanarak yapmaktayız. Bizi arayarak her türlü böcek şikayeti sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür. Unutmayın haşereler ile mücadele deneyim ve donanım gerektirir. Garantili ev ilaçlama yaptığını belirten pek çok ekip yaşadığı olumsuzluk sonrası sadece bahane üretmeye çalışmaktadır. Bu nedenle ev ilaçlama gibi taleplerinizde kısa bir ön araştırma yapmalısınız. Banyo böceği ve rutubet böcekleri değişik özelliktedir. Kimiz zor ölür kimi kolay. Bilerek ilaçlama yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir