0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Balkon Ve Evde Kuş Biti İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kuş Biti İlaçlama

Balkon Ve Evde Kuş Biti İlaçlama evde insanın sürekli kaşındıran küçük nokta kadar böceklerin huzursuzluk vermeye başlaması ile talep edilen önemli bir ilaçlama türüdür. Böcek ilaçlama yöntemleri içinde uygulaması çok geniş kapsamlı sisleme ilaçlama tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Evlere kimi zaman çatı ya da balkondan girerek yuvalanan kuş bitleri daha çok güvercin ve kumrulardan bulaşır.

Bu nedenle kuş biti ilaçlama sadece evin içinde değil kuşların yuvalandığı ve konduğu bölgelerde de yapılmalıdır. Güvercin ve kuş biti nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka bu konuda uzman ilaçlama firmalarından destek talep etmeyi düşünün. Bilindiği gibi 3500 civarında kuş biti türü mevcuttur. Isırıcı asalak kan emen bitler olarak isimlendirilen kuş bitleri daha çok kuş ve evcil hayvanları hedef seçer.

Asalak yaşayan kan emici haşereler olarak dikkat çeker. Güvercin ve kumrular ile evde beslenen muhabbet kuşu gibi kuşlar üzerinde yaşarlar. İnsanlar ilk defa karşılaştığı bu şikayetler ve kendilerini ısıranın kuş bit olduğunu anlamaz. Bu nedenle evde nokta kadar minik böcekler görüyorum, küçük beyaz böcekler nedir? gibi çeşitli sorular sorarlar. Kuş biti uçar mı? Kuş biti hastalık yayar mı? benzeri sorulara maruz kalırız.

İnsanlar en fazla evi kumru biti sardı nasıl kurtulurum? diye ilaçlama talebinde bulunmaktadır. Kuş biti nedir nasıl temizlenir? bilmeden yaptıracağınız ilaçlama çözümsüz kalabilir. Kumru ve güvercin bitleri kokusuz ilaçlama ile önlenebilir. Ancak yapılacak ilaçlama yöntemi kesinlikle ulv ilaçlama olmalıdır. Güvercin ve kumrular daha çok pencere, balkon, havalandırma boşlukları, penceredeki çiçek saksıları gibi yerlere konar.

Balkon ve Pencereye Konan Kuşlara Dikkat!

İnsanlar buralara konan kuşları kovmak istemez. Yem ya da ekmek vererek besler, çoğu zaman buraya kuşların konması ile bitlenme yaşanmaz. Ancak hastalanan bir kuş üzerinde yayılmaya başlayan kuş bitleri kısa zamanda açık yerlerden evlerin içine girerek insanlar da çok ciddi kaşınma ve huzursuzluğa sebep olur. Kuş bitleri insanlardan sadece beslenir ve hemen ayrılır.

Yaşamak için daha çok kuş yuvaları ve kuşların üzerinde yaşam sürmeyi tercih eder. Kuş biti kuşların kanatları altında yumurta bırakarak çoğalır. Özellikle kuş yavrularında yavruların zayıf düşerek ölümlerine sebep olabilir. Kuş bitlerinin boyu yaklaşık olarak 2- 3 milimetre civarındadır. İnsanlar, kuş bitleri insana bulaşır mı? diye merak eder. İnsan üzerinde yaşam sürmektedir ancak kuşların konduğu yerlerde kuşa dokunursanız kuştan bulaşarak evin içine taşınırlar.

Kuş bitinin rengi koyu kahverengi ve kırmızı renkte olduğu gibi krem renginde de olabilmektedir. Daha çok havaların ısınması ile yaz dönemlerinde kuş biti çok hızlı bir şekilde evlerde sorun olmaya başlar. Balkon, pencere önüne konan kumru ve güvercinler buralara yumurta bırakıp yuvasını yaparlar. İnsanlar kuş yuvasını bozmak istemediği için kimi zaman kuş bitine maruz kalırlar. İnsana bulaşıp evin içine giren kuş biti duvarlar, mobilyalar, tavanlar, yatak ve halılar gibi evin tamamına yayılma eğilimi gösterir.

Hızlıca üredikleri için ise insanların hayatını çekilmez hale getirirler. Kendini ısıran bitlerin ne olduğunu bilmediği için insanlar alerjik bir durumdan şüphelendiği için kendilerini pire ile tahta kurusunun ısırmasından şüphelenir. Minik nokta kadar boyları ile zor fark edilen bir özellikleri bulunur. Kuş bitlerinin özellikleri üzerinde yaşadığı canlıya göre özelleşir.

Kuşlarda Neden Bitlenme Yaşanır?

Bir kuşun kanatları arasında birden fazla kuş biti yaşam sürebilir. İnsan üzerinde kuş biti yaşaması uzun süre söz konusu değildir. İnsanı ısırıp kan emer ancak kısa zaman sonra insan üzerinden ayrılır. Şayet ayrılmasa ölürler. Güvercin ve kuş bitleri tüy ve telek yeme özelliğine sahip çene yapısı ile donatılmıştır. İnsanda görülen türler sadece kan emerek yaşayabilen türlerdir. Kuş biti özellikle kırlangıç, kumru, kuş, güvercin gibi türlere musallat olur.

Kış aylarında kuş yuvasında güvercin ve kuş biti olmaz ancak nadir olarak güvercin ve kumrular üzerinde rastlanır. Sıcak ortamlarda yuvarlanan kuşlarda ve kuş yuvalarının içinde görülebilir. Ancak açıktaki yani balkon çatı gibi yerlerdeki kuşlarda kış aylarında kumru ve kuş biti olmaz. Kuşların pek çok türünde vücudunun değişik yerlerinde yaşamaya uyum sağlamış şekilde 4-5 adet kuş biti türü olduğu malumdur.

Aynı konakçı üzerinde birden fazla kuş biti türü yaşam sürebilir. Şayet evinize kuş biti bulaşmış ise çok hızlı üremeye başladıkları için yaşamınızı çok ciddi olumsuzluğa sevk edecektir. Bu nedenle zaman kaybetmeden kuş biti ilaçlama servisi almanız gerekir. Kuş bitlerinin zararları nelerdir? kuş bitleri insanları ısırıp kaşıntıya sebep olur. Kanla beslendikleri için kan yolu ile çeşitli hastalıkların bulaşmasına sebep olabilir.

Özellikle bebek ve çocukların cildini ısırıp bebek vücudunda sulu yara yada nokta gibi küçük şişliklerin ortaya çıkmasına sebep olur. Bitlerden kurtulmak için detaylı bir ilaçlama yapılması gerekir. Sırt pompası ile ilaçlama için gelenler evin her köşesinde ilaç çıkıp gitmektedir. Kuş bitlerinin yok edilmesi için spreyli uygulama kesinlikle yeterli olmaz. Sadece belirli kısımlarda olmadıkları için kuş bitleri ile mücadele kapsamlı bir ilaçlamayı zorunlu kılar.

Kuş Biti Nasıl Anlaşılır?

Yaz aylarında kuş bitleri çok hızlı evin içine girer, kısa zamanda yatak odasından salona kadar her tarafa dağılır. İnsan vücudunda bir şeyler yürüyormuş hissi verir ve sürekli kaşıntıya yol açar. Ciltte kızarıklığa ve nokta kadar kabarıklıklara sebep olur. Evdeki kuş bitlerinin kökünün kazınması için dumanlama ilaçlama tabir edilen kuş biti ilaçlama servisi şarttır. Bitler üzerinde yaşadığı güvercin yada kuşta yeterli beslenme imkanı bulduğu takdirde hemen hiç değiştirmemektedir.

Bu nedenle üzerinde yaşadığı kuşun ölmesi durumunda yuvaya dağılır şayet yuvaya başka kuşları konmuyorsa beslenme imkanı bulamazlarsa çok uzun süre ayakta kalamaz ölüler. Ancak kuş bitleri hızlı ürediği için çok sayıda bitin oluşması kaçınılmazdır. Ölen kuşlarının gövdesinde yada yuvada üreyen kuş bitleri pencere önü, balkon, havalandırma benzeri bölgelerden evlere yayılırlar ve boşluklar yolu ile girerek insanlar için çok ciddi huzursuzluk sebebi olurlar.

Bit türleri üzerine bulaşacağı kuşu ve konakçıyı sıcaklığına göre tercih etmektedir. Bu nedenle mekanda kedi, köpek ya da kuş besleniyorsa öncelikle onlara bulaşmayı tercih ederler. Ancak beslenme imkanı bulamadıkları durumlarda insanlara da bulaşıp kanlarını emerler. Evdeki kuş biti nasıl yok edilir? diyorsanız öncelikle sizi ısıran şeyin ne olduğunu belirlemeniz gerekir. Kuş bitleri mite ve maytlar ve pirelerle sıkça karıştırılır.

Kahverengi minik nokta kadar böcek olup hızlı hareket eder. Boy olarak iğne ucu kadar bir büyüklüğe sahiptir. Yatak içerisinde, koltuklarda, halılarda, mobilyalarda ve duvar gibi yerlerde kuş bitleri ile karşılaşmak mümkündür. Kuş bitlerinin yaşadığı yerler kuş yuvaları olarak dikkat çeker. Güvercin ve kuş bitleri insanlar üzerinde yaşam söylemez kısa bir süreliğine bulaşır ve kan emerek beslenmesini sağladıktan sonra insan vücudundan ayrılır.

Kuş Bitinin Evden Temizlenmesi Nasıl Olur?

Kuş ve güvercin bitlerini şeffaf, kahverengi ile minik şekilde görmekteyiz. Kuş bitleri ile mücadelede ilaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Sırt pompası ile evin kenar köşesinde yapılan ilaçlama hiçbir çözüm sunmaz. Güvercin bitlerinden garantili bir şekilde kurtulmak için sisleme kuş biti ilaçlama yaptırmanız gerekir. Bitlerin yaşadığı havalar sıcak ortamlar olduğu için kuş bitinin genelde yaşayacağı bir kuş türü, evcil hayvan, kedi, köpek benzeri ya da insan gibi sıcak kanlı olması gerekir.

Kuş bitlerinin evlerden temizlenmesi için tespit eder etmez öncelikle halıları güzelce süpürmek, yerleri silmek, nevresimleri değiştirmek şayet üzerini de bit yürüyorsa duş almak gerekir. Bu aşamadan sonra zaman geçirmeden evde kuş biti ilaçlama talep etmeniz gerekiyor. Kuş bitleri ile mücadele sisleme kuş biti ilaçlama şeklinde yaptırılmalıdır.

Eve giren kuş biti ani bir şekilde üremeye başlar ve insanları sıkıntıya sokar. İnsanlar genelde yanlış yaptırdıkları ilaçlama sonrası evdeki kuş bitinin ölmediğini ve bir türlü kurtulamadıklarını belirtmektedir. Aslında güvercin ve kuş bitleri kolay yok edilmesine karşın seçilen ilaçlama şeklinin yanlış olması bitlerin bir türlü evden arındırılamamasında önemli bir etkendir. Güvercin biti Sirke ile evden temizlenebilir. Ancak her tarafa yayıldıkları için bu pek mümkün olmaz.

Güvercin biti ısırığı kaşıntı veren bir özelliğe sahiptir güvercin bit ilacı ev için kimyasal ilaçlardan tercih edilirken kuşların üzerinde uygulanan kuş biti ilaçları farklı içeriktedir. Güvercin bit ilacı kesin çözüm sağlaması için mekanda kapsamlı bir uygulamayı zorunlu kılar. İnsanlar güvercin bit ilacı nerede satılır? kuş biti ilacı insanı zehirlermi? gibi çeşitli sorular yöneltir. Bu genelde evlerindeki istiladan kurtulamadıkları içindir.

Kuş Bitleri İle Mücadele Bilinçli Olmalıdır

Kuşlar üzerinde uygulanan doğal bit ilaçları insanlarda zehirlenmeye sebep olmaz. Ancak mekanlarda uygulanan kuş biti ilaçları insanlarda zehirlenmeye sebep olabileceği için bireysel olarak uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez. Kuş bitleri ısırıcı dış parazitler grubunda yer alır, kanatları yoktur uçamazlar. Kan emmeden uzun süre hayatta kalmaları mümkün değildir. Kuş bitlerinin tespiti için genellikle kuş bitlerinin insanı ısırması önemli rol oynar.

İnsanı ısırıp kaşıntıya sebep oldukları için açığa çıkarlar. Özellikle televizyon, telefon, ekran gibi parlak noktalarda bitlerle karşılaşılır. Daha çok elektronik aletlerin kenar ve köşelerini de toplanmayı sevdikleri için buralarda dikkat çekerler. Koyu kahverengi veya beyaz renklere sahiptir. Kuşlar görünüm olarak örümceğimsi bir yapıya sahiptir. Kuş bitleri ile mücadele olduğunca çabuk yapılmak zorundadır.

Çok hızlı üredikleri için kısa zamanda mekanın her tarafına yayılabilirler. Kuş bitlerinin yok edilmesinde en önemli hususlardan biri kuş biti kaynağının yok yok edilmesi gerekir. Bu nedenle nereden eve geldiklerini tespit etmek oldukça önemlidir. Şayet sizde masumca balkona yuva yapmış bir kuşa temas ettiyseniz evinizde kuş biti ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Kuş bitleri kuşların vücutlarından dökülerek ya da ölmüş kuşların vücudundan beslenmek için sağa sola dağılarak evlere girerler.

Kuş bitinin evin içine yayılması oldukça sıkıntılı bir durumdur. Şayet eve girdiği zaman hemen anlaşılmazsa yayılacağı için bireysel olarak başa çıkmak maalesef imkansıza yakındır. Kuş bitinin eve muhtemel giriş yolları havalandırma boşluğu, kapı eşikleri, pencerelerdeki havalandırma mazgalları, aspiratör borusu gibi bölgeler olarak dikkat çeker.

Kuş Biti ilaçlama Nasıl Yapılır?

Şayet evinizde kuş besliyor ve kuşlarınızda bit görüyorsanız akarisit kuş biti ilacı alarak uygulamalısınız. Kuşa uygulanacak ideal süre ilk uygulamanın ardından 10 gün sonra tekrar uygulanması şeklindedir. Kuş bitleri konakçı da yeterli beslenme imkanı bulamadığı zaman kolayca insanlara musallat olabilir. Bu nedenle kuş bitinin bir an önce yok edilmesi şarttır. Kuş bitleri ile mücadelede kullanılan ilaç ve yöntemler büyük önem taşır.

Kuş biti ilaçlama yöntemleri arasında en kesin ve en etkili olanı hiç kuşkusuz sisleme ilaçlama yöntemidir. Sırt pompası ile uygulanan ilaç evin tamamına tesir etmediği için kuş bitinin tam olarak yok edilmesi oldukça zordur. İnsanlar kuş biti ilaçlama nasıl yapılır? bilmediği için ilk karşına çıkan firmadan ilaçlama servis talep eder ve sağa sola püskürtme şeklinde yapılan ilaçlamadan verim alamazlar.

Bu bizim karşlaştığımız ilaçlama yaptırmalarına karşın sonuç alamayan insanların sıkıntı yaşadığı bir durumdur. Kuş biti nedir? kuş biti ilaçlama nasıl yapılır? çok iyi bilmeli ve servis talep ederken kesinlikle hangi şekilde ilaçlama yapılacağını öğrenmelisiniz. Telefon böceği ve ekran böceği olarak bilinen bu minik böcekler insanlar için huzursuzluk sebebidir.

Kuş biti ve kumru piresi şikayetlerinizde Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak evinizdeki kuş bitlerinden tek seferde kurtulmanız mümkündür. Eve kaliteli ilaçları kullanmakla kalmıyor sisleme kuş biti ilaçlama yöntemi ile yaşadığınız şikayetlere kesin olarak son veriyoruz. Kuş piresi ile kumru pireleri aynı türdeki bit çeşitleridir. Hızlı hareket eder çok çabuk yayılırlar. Böcek ilaçlama firmaları ile çalışacağınız zaman yayılmanın kapsamını iyi bilmeli baştan savma ilaçlama yöntemine rıza göstermemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir