0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Bahçede Böcek Pire İlaçlama Yaptırmak

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Bahçede Pire İlaçlama Yaptırmak zordur, açık alan olması ve haşerelerin binalara buralardan yönelmesidir. Buda böcek ilaçlama yapılmasını daha önemli kılar. Bahçelerin en büyük düşmanlarından bahsetmek istersek bu konuyu iki grup da inceleyebiliriz. Bu gruplardan bir tanesi böcek, kemirgen ve haşereleri içerirken bir diğer grup ise insanlardan oluşmaktadır. İlk bakışta pek inandırıcı gelmese de insanlarda bahçelere en az  böcekler kadar zarar veren canlılardır. İlk olarak böcek ve kemirgen grubunun bahçeler üzerindeki kötü etkilerinden bahsedelim.

Karınca, danaburnu, yılan, akrep, çiyan, örümcek, kırkayak, ağaç kurdu, kene, salyangoz bahçelerde yaşamayı seven ve bahçeler için birçok tehlike teşkil eden böceklerdendir. Bu böceklerin zarar verme şekilleri ise farklılık göstermektedir. Örneğin karınca bitkilerin yapraklarına, çiçeklerine zarar verirken danaburnu doğrudan bitkinin ya da ağacın köküne saldırır. Ancak iki canlının da bulunduğu zararlı davranışın sonucu aynıdır. İki davranışta bitkinin kısa bir zaman içerisinde solmasına, yok olmasına sebep olacaktır.

Böcekler Sağlığa Tehdit Unsurlardır

Böcekler sadece bitkilere değil aynı zamanda bu böceklerden bir kaçı sadece bahçe için zararlı olmayıp insan hayatını da riske atmaktadır. Örnek olarak keneden bahsedebiliriz. Keneler insan hayatı için oldukça tehlikeli olan kırım Kongo kanamalı ateşinin yayılmasındaki başlıca etkenlerdir. Çok değil yakın geçmişte birçok insan sadece kenelerin bulaştırdığı kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı yüzünden hayatını kaybetmiştir. Böceklerin ve kemirgenlerin bahçelere verdiği zararlardan kurtulmak biraz daha kolaydır.

Yapılması gereken tek şey alanında profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından bahçe ilaçlama hizmeti istemektir. Ancak hizmeti size verecek olan firmanın ekibinin bahçe ilaçlama konusunda tecrübeli olması çok önemlidir. Aynı zamanda bahçe ilaçlama konusunda üretilmiş profesyonel ilaçları kullanmaları da son derece önemlidir. Aynı zamanda kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onayının olması ve Dünya Sağlık Örgütü onayının olması çok önemli bir diğer konudur. Bu yönü ile Bahçe İlaçlama Ve Önemi yeşil alan olmasından kaynaklanır.

Karıncaların Evlere Giriş Sebebi

Karınca ilaçlama haşereler ile mücadele arasında insanların en fazla düşündüğü konudur. karıncaların halk arasında bereket ve bolluk simgelerinden olarak görülmesi, çoğu insanın karıncaları yok etmek istememesine sebep olur. Ancak karıncaların zararları iyice artıp dayanılmaz hale geldiği zaman karıncalar ile mücadele kaçınılmaz olur.

Öncelikle karıncalar koloni şeklinde yaşayan türler olduğu için, eve giren tek bir karınca bile kısa zamanda evin karıncalar tarafından istila edilmesine yol açacaktır. Karıncalar arasında iş bölümü oldukça dikkat çekicidir. Asker karıncalar, işçi karıncalar, gibi oldukça değişik özellikleri olan karınca çeşitleri bir mekana girmeden önce yiyecek aramak için bir öncü karıncayı önden yollar. buda bahçe ve bina etraflarında karınca ilaçlamanın önemini gösterir.

Bahçe Ve Evde Kertenkele Mücadelesi

Kertenkele ilaçlama daire içine girip insanları tedirgin zararlıları önlemektedir. Kertenkele zararlısı yaz dönemlerinde çok fazla apartman ve bina çevresinde görülmektedir. Ağaçlık alanlar ve bitkilerin olduğu yerlerde kertenkele görülmesi son derece normaldir. Çeşitli böcek ve bitkilerin yeni sürgünleri ile beslenen kertenkele çeşitleri kolaylıkla duvara tırmanıp binaların çatısından ve dairelerin pencerelerinden içeri girebilmektedir.

Kertenkele ilaçlama kapsamlı ve profesyonel kertenkele ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Kokusuz ilaçlar ve basit usül ilaçlama şekli kullanılarak eve giren kertenkele ile mücadele asla başarılı olamaz. Kertenkele ilaçlama şekilleri açık alanlarda spreyli ve kokulu ilaçlar kullanılarak yapılır. Bahçede İlaçlama Yaptırmanın Önemi zararlı haşerelerin buralarda önlenerek bina ve evlere girişlerinin önlenmesine vesile olmasıdır.

Pirelerin Evlere Giriş Sebebi

Yaz aylarında pire ilaçlama servisi çok ciddi bir artış gösterir. Bunun sebebi sokak hayvanlarının bina içi ve etrafında yatıp dolaşması ve buralarda yavru yapması olarak açıklanabilir. Özellikle kedi piresi ile mücadele çok fazla talep gördüğü için kedilerin girip yavruladığı alanlarda pire basması şikayetleri çok fazla yaşanmaktadır. Kedi piresinden kurtulmak için mutlaka profesyonel pire ilaçlama firmalarından ilaçlama hizmeti alınmalı, bireysel mücadeleden uzak durulmalıdır.

Tek seferde pirelerin yok edilmesi çoğu ev ilaçlama servisi tarafından sağlanamamaktadır. Bunun nedeni yanlış haşere ilacı kullanılması, pirelere karşı yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin ilaçlama yapması pirelerden kurtulmaya yetmemektedir. Ayrıca bahçedeki pireleri yok etmeden mekandaki pireler önlenemez. Bu nedenle iç ortamlar kadar bina çevreleri de pirelere karşı kapsamlı bir ilaçlama uygulamasına tabi tutulmalıdır.

Bahçeden Fare Girişlerine Karşı Önlem

Yine fare türüne bağlı olarak bitkiler, meyve, sebzeler, ekin kökleri, yeşillikler ile beslenen farelerin varlığı da bilinmektedir. Fareler her türü ile insan sağlığı için tehlike oluşturduğu gibi evdeki eşya ve gıdalarında baş düşmanıdır. Sağlığın yanı sıra maddi kayıplar da yaşanabileceği için bu canlılara karşı mutlaka fare ilaçlama yaptırılması gerekir. Fareler lağım sularında, çöplüklerde atıl alanlar ve lağım kanallarında çokça bulunur.

Fareler bu tür yerlerden evlere girip insanlara temas ederek, ya da etrafa bıraktıkları salya ya da pislikleri ile de birçok hastalığa neden olabilirler. Bunun yanı sıra kemirgen olmaları sebebiyle etraftaki eşyalara verdikleri zararlarla maddi kayıp yaşanmasına yol açar. Bahçede böcek fare ilaçlama yapılarak fare yuvalarının önlenmesi ve bina etrafına fare istasyonları konması gerekir. Görüldüğü gibi Bahçede Böcek Pire İlaçlama yaptırmak oldukça dikkat çeken bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir