Bahçe Böcek İlaçlama Servisi

Bahçe Böcek İlaçlama Servisi

Bahçe Böcek İlaçlama Servisi yeşil alanların korunarak daha sağlıklı mekanlar için alınır. Bahçelerimiz günlük yaşantımızda doğa ile bir nebze olsun bir arada olmayı başardığımız ve kentsel yapılaşma nedeni ile sayıları gittikçe azalan önemli yaşam alanlarımızdır. Bahçelerimizde bulunan çiçekler, ağaçlar yeşil alanlar bizler gibi haşere ve böceklerin de ilgi alanları arasında yer almaktadır ve bu alanlara ciddi zararlar verebilmektedirler. Bahçe ilaçlama yapılır iken alan haşerenin cinsinin önemli olmasının yanı sıra alan üzerinde var olan ağaç ya da bitkilerin yapısı da oldukça önemlidir.

Bahçe ilaçlama esnasında hatalı ilaç kullanımı neticesinde var olan ağaçlar ve bitkiler de kuruma, sararma ve neticesinde yok olma gibi riskler bulunduğu unutulmamalıdır. Bahçelerimiz üzerinde sayısız haşere ve de böcek türleri barınmaktadır. Karınca, danaburnu, yılan, akrep, çiyan, örümcek, kırkayak, ağaç kurdu, karınca, kene, salyangoz gibi zararlılar bahçelerimiz üzerinde yaşamlarını devam ettiren zararlılardan sadece bir kaçıdır. Bu bahçe böceklerinin olası zararlarını önlemek gerekir.

Bahçe İlaçlamanın Önemi

Haşerelerin bahçelerimize verdiği zararlar arasında örnek gösterecek olursak karıncalar bitki ve çiçeklerin altlarını oyarak, danaburnu çiçeklerin köklerini kemirerek onların kurumalarına sebep olurlar. Ayrıca bize en fazla sıkıntı veren haşere gurupları arsında sinek sivrisinek gibi uçkun haşereler yer almaktadır. Bu uçkunlara karşı bahçe ilaçlama ancak günün belli saatlerinde yapılabilmektedir. Bahçelerimizde en fazla görülen ve de ayrı bir öneme sahip olan haşere gurubu ise kenelerdir.

Yeşil alanlar üzerinde sıklıkla görülen ve de özellikle kırım Kongo adı verilen ölümcül hastalığa sebep olabilen bu haşerelere karşı bahçe ilaçlama düzenli olarak ve de mutlak suretle profesyonel olarak yapılmalıdır Çok sık görülen bir diğer haşere gurubu salyangozlardır. Bu haşereler bahçenizdeki var olan bazı böcek türleri ile beslenirler. Bu haşerelere karşı ilaçlama yapmanın yanı sıra bahçenizde çeşitli alanlara bir kap içerisinde bira koyup bıraktığınızda kısa zaman zarfında salyangozların bu kaplar etrafında toplandığına şahit olursunuz.

Bahçe İlaçlarının Kullanılması

Bahçelerinizde her türlü zararlı türüne karşı yapılacak olan ilaçlamanın mutlaka profesyonel olarak doğru dozajlarda yapılması gerekmektedir. İlaçların dozajı etraftaki bitki örtüsü, haşerenin cinsi dikkate alınmadan yapılan bahçe ilaçlama neticesinde haşerelerden kurtulmak mümkün olmadığı gibi bitkileriniz de ciddi boyutlarda zarar görmektedir. Sizleri de ilaçlama yaptırmadan önce bizi arayarak bu konuda ayrıntılı bilgi almaya davet ediyoruz. Unutmayın ilaçlama yaptırmaktan daha önemli olan sizlerin kime ev ilaçlama yaptırdığınızdır.

Bahçe Böcek İlaçlama Servisi hassas bitkilerin daha sağlıklı olması kadar tüm zararlıların bahçelerden uzak tutulmasını da kapsar. Özellikle çimler ile hassas çiçek ve ağaçlar yanlış böcek ilacı kullanımı sonucu ile kurur ve zarar görür. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir. Bahçe ve yeşil alanların daha bakımlı olması ancak gereki bakım ve önleyici ilaçlama çözümleri ile mümkündür. Apartman ve sitelerdeki bahçelerin böceklerden arındırılması için bizi arayabilirsiniz. Arılar Ve Özellikleri yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir