0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arılar Zor Ölür Mü

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arılar Zor Ölür Mü? normal şartlarda arıların insanlar için pek bir zararlı tarafı olmamakla birlikte yaşam alanlarında yuvalanan eşek arıları risk saçar. Buralara kovan ören arıların rahatsız edilmesi kendilerine yönelen bir tehdit olarak algılanması ile insanların toplu arı saldırılarına maruz kalmalarını ortaya çıkarır. Ciddi şekilde zarar görmeleri mümkün olabileceği için böcek ilaçlama firmalarından ilaçlama servisi almak gerekir. Çatı arasına yuva yapan arılar için hangi yöntemler ile ilaçlama yapılmalıdır.

Elbette arı mücadelesi profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılması gereken asla hafife alınamayacak derecede önemli bir hizmettir. Bilinçsiz ve bireysel önlemeler alınarak arıların yok edilmesi yada onlardan kalıcı olarak kurtulmak kesinlikle mümkün değildir. Atlas Türk haşere ilaçlama servisleri sizlerin bina ve apartmanlarınıza yerleşip tavan araları, çatı dipleri, balkondaki pencere panjurları ve bahçelerde ağaçlar üzerinde yuva yaparak insanların sağlığını ciddi tehlikeye atarlar.

Arı Kovanına Nasıl Müdahale Edilmeli?

Arıların kovan yaptığı bölgelerde hassas yapılı insanların arı sokmalarında bünyelerinin zayıf olması nedeni ile ciddi riskler olacağı bilinmelidir. Kovan içindeki arılar nasıl önlenir? bilinmesi gereken tavan arası ve çatı içlerinde yuvalanan ve buralarda kovan yaparak üreyen arıların öldürülmesi çok zor bir işlemdir. Kokusuz ilaçlar ve basit haşere öldürücü ilaçlar ile bu zararlıların imhası mümkün olmaz. Küçük çaplı sorunlarda başarılı olunsa bile çapı 50- 60 santimetreye ulaşan kovanlardaki arı kolonisini imha etmek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Kraliçe arı petek içinde var olmaya devem ettikçe arı larvaları her sene yeniden erginleşip daha fazla üremeye başlayacaktır. Bunun için şikayetler giderek artış gösterecek ve bir önceki seneye oranla çok daha fazla sorunları yaşanmasına neden olacaktır. Bu nedenle arı ilaçlama hizmeti profesyonel olarak yapılmalı ev ve apartmanlarda görülen arıların yok edilmesi bilinçli olarak işin uzmanı kişilerce yapılmalıdır. Arı kovanına koruyucu kıyafet olmadan asla müdahale edilmemelidir.

Arı İlaçlama Sonrası Kaç Günde Sonuç Alınır?

Yaz ayları eşek arılarının en fazla hareketlendiği aylardır. Sürekli çatı içine arıların girip çıktığı görülür. Özellikle eski şikayetlerde arı peteği daha büyük olduğu için arı sayısı bir hayli fazla olur. Eşek arısı yuvasını dağıtmak için sopa ve benzeri şeyler ile müdahale etmek büyük ihtimalle yüzlerce arını size saldırıp sokmasına sebep olur. Buda ciddi anlamda ölümcül tehlike nedenidir. Kovan ilaçlama ile arı saldırısına karşı kontrol altına alındıktan sonra bulunduğu yerden çıkarılarak bir poşet ve torbaya konarak çöpe atılmalıdır.

Özellikle çatı içinde yuvalanan arıların yok edilmesi için sadece petek çıkarmak bile kimi zaman yeterli olmaz. Tekrar aynı bölgeye yada başka bir tarafa yeniden petek kurarak tekrar arıların üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle hem çatı arasının ilaçlanması, hem de peteğin imha edilmesi kesin olarak arıları ortadan kaldırır. Bu tavan arası ve mutfak aspiratör borusu içinde geçerlidir. İlaçlama sonrası kovan alınsa bile arılar bir kaç gün gelip gider. Ancak ilacın etkisi ile hepsi imha edilir. Arılar Tek İlaçlama İle Yok Olur Mu yazımızı okuyarak bilgi edinmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir