Arılar Nerelere Yuva Yaparlar

Arılar Nerelere Yuva Yaparlar

Arılar Nerelere Yuva Yaparlar? hepimizin bildiği gibi yaban arıları ve bal arıları farklı özelliklerde hayvanlardır. Biri insanlar için şifa kaynağı olan balı üretirken, bir diğeri bütün bu arıları öldürüp onların yaptığı balı yemeye çalışan zararlı bir türdür. En fazla arılar nerelere yuva yapar? bu konuda pek çok insan en ufak bir bilgiye sahip değildir. Bal arılarının yaşam alanları kovanlar ve meyve ağaçları, duvar araları gibi yerler iken insanlar tarafından daha çok talep gören balın üretilmesi için onlara ihtiyaç duyulur.

Aynı zamanda doğada bitki ve çiçeklerin aşılanması görevini icra ederler. Tehlikeli arılar olarak dikkat çeken yaban arıları bal arısı gibi bal yapmazlar. Önemli olan insanlar için risk olan bölgelerde görülen zararlı haşerelerin insan sağlığına zarar vermesini önleyecek tedbirlerin alınmasıdır. Arı istilası ile karşılaşan insanların en kısa sürede bu zararlılara karşı önlemler alıp arılar İlaçlama hizmetine baş vurması kaçınılmaz bir gerçektir. Eşek arılarından kurtulmak için profesyonel destek gerekir.

Eşek Arısı En Çok Nerede Yuvalanır?

Dilerseniz eşek arıları nerelere yuva yaparlar? bu konuya açıklık getirelim. Apartman ve sitelerde yeşil alanlar ve ağaçlara kovan yaptıkları görülür. Daha çok duvar kovukları, ağaçların gövdesi, balkonların pencere kenarlarındaki panjur mekanizmaları, yağmur oluklarının alt kısımları ve özellikle çatı aralarında hem tavan arasına hemde kiremitlerin altına kovanlarını kurarlar. Petek içine larva bırakarak buralarda ürer ve çoğaldıkları zaman insanları sokarak sorun olurlar.

Eşek arılarının zararları insanı sokan bir eşek arısı aynı insanı tekrar sokabilir ve saldırıya maruz kalan insanlar ciddi şekilde ölüm riskiyle karşılaşabilirler. Çatıda ve saçakların iç kısmıda görülen yaban arıları ile mücadele son derece zahmetli ve zordur. Çoğu insan arıların kiremit aralarına ve çatı kenarlarına girip çıktığına şahit olup nerelerde yuvalandıklarını merak eder. Olası saldırılar ve insanları sokması sonucu arılardan kurtulmak için ilaçlama talebinde bulunup bu zararlıların ortadan kaldırılması için en kalıcı çözümü almaya çalışır.

Arı İlaçlaması Neden Zordur?

Arıların yok edilmesi için amatör mücadele kesinlikle yeterli olmaz. Arı mücadelesinin sanıldığı kadar kolay olmadığını ya yaptırdıkları ilaçlama sonrası arılardan kurtulamadıkları için yada her firmanın zorlu bölgelerde ilaçlamayı kabul etmemesi sonucu anlarlar. Bu nedenle ne yapacaklarını şaşırıp kendi başlarına çareler ararlar. Arılar Nerelere Yuva Yaparlar? diye ararken karşılaştığımız bizi arayan çoğu insan bizden hizmet alarak arılardan kurtulmuştur.

Ulaşılması çok zor noktalara petek yaptıkları için amatörce arıları yok etmek mümkün olmaz. Evin tavan arasına küçük bir kovuktan girip yuvalanır ve zamanla sayıları artınca geceleri arı vızıltıları dairenin içine kadar gelir. Ayrıca arıların hareketinden dolayı tavanda incelme sonucu göçük yaşanması nedeni ile evi arıların basması görülür. Bu alçı tavanlarda yaşanır. Sadece ilaç sıkarak arı kolonisini yok etmek bu nedenle mümkün olmaz. Arı ilaçlama zor ve zahmetli olduğu kadar oldukça tehlikelidir.  Arılar Nereden Gelir biliyor musunuz?.

Etiketler

  1. Merhaba, biz şu an Balıkesir’in Edremit ilçesinde yazlığımızdayız. Evimizin yatak odasında gün içerisinde En az 5-6 tane arı buluyoruz. Bu arılar bazen ölmüş, bazen Sersemlemiş, baZen de canlı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Pencerelerimizde sineklik var, camdan giremez. Odamız bahçe katında, odadaki klimanın borularının olduğu duvarda boşluklar vardı, oralardan girebilme ihtimaline karşı köpükle kapattık ama hala arılar çıkıyor.
    GardolabımıZın arkasına mı yuva yapmış olabilir diye oraya da baktık fakat Herhangi birşey bulamadık. Pencerelerimizde kepenkler var, yazılarda kepenklere de yuva yapabileceklerini okudum fakat içeriye nereden giriyor olabilir bulamıyoruz. Bu arılar nereden giriyor veya nereye yuva yapmış olabilir siz yardımcı olabilir misiniz?

    1. Spot lambalar ve küçük boşluklardan girebilirler. kontrol edip kapatmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir