0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arılar İle Mücadele Nasıl Olmalıdır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arılar İle Mücadele Nasıl Olmalıdır? böcek ilaçlama zehirli ve insanları sokarak sağlık sorunları oluşturan yaban arıları için önleyici çözüm olur. Pek çok yönden bizlere faydalı iken apartman ve dairelerde görüldükleri zaman olası sokma tehlikeleri nedeni ile risk potansiyeli olurlar. Eşek arıları ile mücadele nasıl olmalıdır? bunun doğru anlaşılması için arıların yaşam alanları bilinmelidir. Yeşil alanlarda çevreye zarar veren kimyasallardan uzak durmak spreyleme yöntemler ile arıların imhasını sağlamak gerekir.

Bina içleri ve çatı aralarında uygulanan yöntemler kapalı alanlara yönelik olup dış alanlara göre daha sınırlı etki gösterdiği için etrafa ilaçların dağılması söz konusu olmaz. Bu nedenle sisleme şeklinde ilaçlama kapalı alanlarda son derece faydalıdır. Bu hem kısa sürede arıların yok edilmesine hemde daha uzun süre kalıcılığa neden olmaktadır. Bahçe ve yeşil alanlarda arılar ile mücadele bilinçsiz yapıldığı zaman çevreye zarar verip çok sayıda hayvanın telef olmasına neden olacaktır.

Arı Mücadelesinde Bilinçli Olmak Şarttır

Arılara karşı uygulanacak geniş çaplı ilaçlama yöntemleri doğadaki dengeler açısından risklidir. Belkide en faydalı haşerelerin bile yok edilmesine ve etraftaki canlı türlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Daire ve evlerde arılar ile mücadele ancak donanımlı ilaçlama firmalarının yapacağı bir uygulamadır. Bu konuda daha profesyonel yöntemler ile arı ilaçlama yapmak hem arıların insanlara zarar vermelerini önler, hemde daha uzun süre kalıcılık sağlar. Amatör arı ilaçlama hem risklidir hem de arı şikayeti tekrarlanabilir.

Kapalı alanlarda haşere mücadele daha dar etkilere sahip olup kullanılan ilaçların etrafa dağılma olasılığı çok daha sınırlıdır. Arı kovanı imhası için çatı araları ve bina içlerinde spreyleme yöntemle zor girilen alanlarda arıların yok edilmesi çok zor olur. Önce arıları etkisiz hale getirdikten sonra peteğin dağıtılması ve yerinden alınması gerekir. Bu nedenle bilinçli ilaçlama şarttır. Eşek arısı mücadelesi insanların arı sokmasına maruz kalmaması için büyük öneme sahiptir. Ancak koruyucu kıyafet olmadan ilaçlama ölümcül tehdit içerir.

Arıları En Kısa Zamanda Sorun Olmaktan Çıkarmak

Arı ilaçlama firmaları binaların özellikle çatı aralarına girerek petek ve kovan yapan eşek arılarını ortadan kaldırmak için arı mücadele servisi vermektedir. Atlas Türk İlaçlama Firması arı ve arı kolonisini yaşam alanlarından arındırmak için böcek ilaçlama konusunda olduğu gibi arı mücadelesinde de profesyonel olarak arı ilaçlama hizmetleri vermektedir. Arı peteğine müdahale bu konuda uzman personel tarafından yapılmalıdır. Özellikle iç bölgeler ve dar alanlarda arı ile mücadele çok zordur.

Bahçe ve açık alanda arılara karşı mücadele ile çatı içi ve tavan arası gibi bölgelerde arı ilaçlaması arasında dağ kadar fark olur. Bu nedenle çatı arası, tavan içi, mutfak aspiratör borusu gibi yerlerde arı ilaçlama fiyatları daha yüksektir. Yapılan ilaçlama yeterli olmayacağı için arı peteğine müdahale gerekir. Buda hem zaman hem de işçilik ister. Sıradan arı mücadelesi gibi düşük fiyata asla yapılamaz. Sisleme ve spreyli ilaçlama yöntemleri kullanılarak çıkarılan arı kovanı arı kolonisine en büyük darbeyi vurur ve tehdit olmaktan çıkarır. Arı Sokması Tehlikeli Midir? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir