0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arılar Eve Nereden Gelir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arılar Eve Nereden Gelir? yaşam alanlarımıza girerek rahatsızlık verir.  Arıların yaşam yerleri yeşillik ve ağaçlık alanlardır. Binaların çatılarında arılar için ilaçlama yapılarak arı şikayetlerine karşı önlem alınır. Ağaçlık bölgelerde kendilerini korumak için ağaç kovukları, duvar araları, çatı arası, balkon ve pencerelerin panjur mekanizması içinde insanların yaşamına müdahil olurlar. Arı türleri zaman, zaman insanları sokarak onların korku duymasına ve çeşitli riskleri yaşamalarına neden olmaktadırlar.

Binalara arılar nereden gelir? bunun anlaşılması için arıların çeşitli besinlere ciddi şekilde ilgileri olduğu muhakkaktır. Örneğin sulu meyvelerin şekerli kalıntıları, kan, ve et gibi besinler ile hayvan leşleri su birikintileri gibi alanlara çok fazla gelir arılar. Çatı aralarında kuş ölüleri yada çeşitli nedenler ile koloni kurmak için gelerek yuva yapar. Zaman içinde bir kaç yüz yaban arısının sayısı on binler ile ifade edilecek oranda çoğalmaya başlayıp insanların ciddi şekilde risk altında kalmasına sebep olurlar.

Çarı Arasında Arı Şikayetleri

Çatı arasına arılar nereden gelir? diye bizi arayan ve gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşayan insanlar arıların tehlikesinden kurtulmak için ilk karşısına çıkan ilaçlama firmalarına ilaçlama yaptırır. Bazen sorunların sona ermemesi ve şikayetlerin devamına neden olduğu için arayışlara girerek bizimle iletişime geçerler. Çoğu arı ilaçlama servisinin arılar konusunda yeterli deneyim ve donanımdan yoksun olduğuna şahit olmnaları tam bir hayal kırıklığına sebep olmaktadır.

Sadece ilaçlama yaparak arıların yok olacağını söyleyip insanları yanlış bilgilendirip mağdur olmalarına sebep olduklarına şahit olmaktayız. Arılar Eve Nereden Gelir? diyen müşterilerin bilmesi gereken arı kovanı alınmadan arı kolonisi asla sana ermez. Kovan içinde bulunan binlerce arı larvası ile kraliçe arı imha edilmeden kesinlikle arıların yok olması gibi bir durum asla söz konusu olamaz. İnsanların bu konuda bilinçli olması olası mağduriyetleri önleyip daha kalıcı sonuçların alınmasına neden olacaktır.

Arı Peteği Çıkarılmazsa Ne Yapılmalı?

Arı ilaçlama şirketleri binaların balkon ve çatı arası gibi kısımlarında eşek arısı yuvası olan kısımlarda ilaçlama yaparak arı kovanını imha etme konusunda bilinçli hizmet verirler. Arı ilaçlama servisi olarak yaşadığınız arı sorunları karşısında böcek ilaçlama hizmetleri verip kalıcı çözüm sunuyoruz. Ulaşılması mümkün olmayan arı peteğinin yeniden arı şikayetlerine yol açmaması için tedbir almak gerekir. Özellikle duvar içleri ve ters çatı olan binalarda tam olarak arı kolonisine ulaşılamaz.

İşte bu durumda arıların imhası için duruma göre buharlı yöntem olan sisleme ilaçlama uygulaması yapmak gerekir. Spreyli yöntem sadece ilacın sıvı şekilde aktığı ve püskürtme ile ulaştığı yeri etkiler. Ancak sis haline gelen ilaç zerrecikleri havanın etkileşime geçmesi ile hava giren yerlere kadar ulaşır. Böylece arıların daha kapsamlı şekilde kontrol alınmaları mümkün olur. Arılar ile mücadele zordur. Bunu bilerek çözüm üretmek çok daha kalıcı bir çözüm için dikkat edilmesi zorunlu hizmettir. Kırkayak İlaçlaması Ne Zaman Yapılmalı? biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir