0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arılar Eve Nereden Gelir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arılar Eve Nereden Gelir? yaşam alanlarımıza girerek rahatsızlık veren arıların yaşam yerleri yeşillik ve ağaçlık alanlardır. Binaların çatıları arılar için arı ilaçlama yapılarak arı şikayetlerine karşı önlem alınır. Ağaçlık bölgelerde kendilerini korumak için ağaç kovukları, duvar araları, çatı arası, balkon ve pencerelerin panjur mekanizması içinde insanların yaşamına müdahil olurlar. Arı türleri zaman, zaman insanları sokarak onların korku duymasına ve çeşitli riskleri yaşamalarına neden olmaktadırlar.

Binalara arılar nereden gelir? bunun anlaşılması için arıların çeşitli besinlere ciddi şekilde ilgileri olduğu muhakkaktır. Örneğin sulu meyvelerin şekerli kalıntıları, kan, ve et gibi besinler ile hayvan leşleri, su birikintileri gibi alanlara çok fazla gelirler. Arılar çatı aralarında kuş ölüleri yada çeşitli nedenler ile koloni kurmak için gelerek yuva yapar ve zaman içinde bir kaç yüz yaban arısının sayısı on binler ile ifade edilecek oranda çoğalmaya başlar. Böylece insanların ciddi şekilde risk altında kalmasına sebep olurlar.

Çatı Arasında Arı İle Mücadele

Çatı arasına arılar nereden gelir? diye bizi arayan ve gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşayan insanlar arıların tehlikesinden kurtulmak için hemen ilaçlama servisi almaya karar verir. İlk karşısına çıkan ilaçlama firmalarına ilaçlama yaptırması bazen sorunların sona ermemesi ve şikayetlerin devamına neden olmaktadır. Bunun için arayışlara girerek bizimle iletişime geçmektedirler. Çoğu arı ilaçlama servisinin arılar konusunda yeterli deneyim ve donanımdan yoksun olması en büyük şikayetleridir.

Sadece ilaçlama yaparak arıların yok olacağını söyleyip insanları yanlış bilgilendirip mağdur olmalarına sebep olduklarına şahit olmaktayız. Arılar Eve Nereden Gelir? diyen müşterilerin bilmesi gereken arı kovanı alınmadan arı kolonisi asla sona ermez. Kovan içinde bulunan binlerce arı larvası ile kraliçe arı imha edilmeden kesinlikle arıların yok olması gibi bir durum asla söz konusu olamaz. İnsanların bu konuda bilinçli olması olası mağduriyetleri önleyip daha kalıcı sonuçların alınmasına neden olacaktır.

Çatının Neresinde Arı Peteği Olur?

Arı ilaçlama şirketleri binaların balkon ve çatı arası gibi kısımlarında eşek arısı yuvası olan kısımlarda ilaçlama yaparak arı kovanını imha etme konusunda bilinçli hizmet verirler. Arı ilaçlama servisi olarak yaşadığınız arı sorunları karşısında böcek ilaçlama hizmetleri verip kalıcı çözüm sunuyoruz. Eşek arısı peteği daha çok pencere kenarındaki kovuklar, panjur arası, çatıda kiremitlerin altları, ters tavan, alçıpan arası en fazla arı yuvası görülen bölgelerdir. Ayrıca çatının içinde en dip noktaya yuva kurarlar.

Çatının saçaklarına yakın kısımlarda arı kovanı yaptıkları için müdahale oldukça zordur. Bu nedenle önce arı kovanı dikkatlice ilaçlanmalı, arıların saldırma potansiyeli büyük ölçüde bertaraf edilmelidir. Daha sonra peteğe müdahale edilerek arı kovanı çıkarılıp atılır. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değildir. Oldukça zahmetli ve uzun bir süreç gerektirip oldukça fazla işçilik ister. Bu nedenle ucuz arı ilaçlama yapanlardan uzak durmanız tekrar arı şikayetlerine maruz kalmamanız açısından son derece önemlidir. Arılar Ne Yer Nasıl Beslenir biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir