0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? dendiği zaman pek çok farklı görüş karşımıza çıkar. Kimi insanlar arı ilaçlama yapmak yasak, kimi böcek ilaçlama firmaları sadece arıların girip çıktığı yerleri ilaçlama ile işin tamam olacağını belirtir. Birde amatörce yaklaşımlar ile arılar ile nasıl mücadele edilir? ahkam kesenler mevcuttur.

Böylesi kişiler insanları yanlış yollara sevk eder ve arı saldırısı yaşayarak ciddi tehlike atlatmalarına sebep olurlar. Arı yuvasına müdahale etmek kurşunun önüne kendinizi atmak gibi bir şeydir. Şayet yeterli ekipman ve bilginiz yoksa ölümcül arı sokmalarına maruz kalırsınız. Çatı ve balkonunuzda arı varsa yapacağın şey duman vermektir.

Arılar dumandan sersemler ve baygınlaşır diye söze başlayanlar, yaş bitki falan yak kuru yaprak yak ama onlara tutabileceğin bir şekilde yap bunu diye akıl vermektende geri durmazlar. Uzun bir sopanın ucuna bu çalı çırpıyı iyice bağladıktan sonra ateşe verip onlara tutarsın onlar sersemleyincede kovanları atarsın diyede ekleme yapmaktan geri durmazlar.

Bireysel Arı Mücadelesi Çok Tehlikelidir

Arıların peteğini imha etmek sanıldığı kadar basit bir iş asla olamaz. Arı yuvasına müdahale edilirken kendini korumaya almayı ve vücudunda açık bir yer kalmıyacak şekilde giyinmeyi unutmak potansiyel av haline gelmenizden başka bir işe yaramaz. Eşek arılarının yuvası nasıl yok edilir? elbette arı sorunu yaşayan insanların en fazla arama yaptığı bir yardım şeklidir. Eşek arıları ve bal arılarının yuva yaptıkları bölgeler değişkenlik gösterir.

Ayrıca bal arılarına göre eşek arısı ve yaban arıları çok daha tehlikelidir. Eşek arılarını kızdırmak sonu acı veren durumlara neden olur. Çatı içleri, balkonlar, tavan araları, mutfak aspiratör boruları gibi yerlere eşek arısı yuva yapmakta mahirdir. Arı yuvasından nasıl kurtulunur? diye kısa bir araştırma yapanlar bireysel müdahalenin tehlikesini hemen anlayacaktır.

Damarlardaki kan akışına bile duyarlı olan eşek arıları en küçük bir hatada topluca sokma eğilimi sergiler. Bu ise toplu arı saldırısına maruz kalıp ölümle sonuçlanan tehlikelere davetiye çıkarmak anlamına gelir. Arı ilaçlama firmaları ile görüşülerek profesyonel arı ilaçlama servisi almak en akıllıca yoldur.

Arı Yuvasına Müdahale Donanımlı Ekiplerin İşidir

Arı ilaçlama böcekler ile mücadeleye oranla çok daha zor ve bazen yorucu işçilik gerektiren bir durumdur. Arıların insana saldırması ve sokarak ciddi sağlık sorunlarına neden olmaları bir yana çatıdan düşerek hayatınızı kaybetme riskide taşır. Arıların tehlikesi hakkında bilinçli davranmayan insanlar en ufak bir yanlışta arıların gazabına maruz kalır.

Arıların tehlikesi çatı aralarına ve evlerin mutfak aspiratör borularına petek yapmaları sonucu insanlara saldırma yönünde yaşanır. Özellikle meraklı insanlar çok daha fazla arı saldırısına maruz kalır. Arılardan kurtulmak için bireysel tedbirler almaktan korkan insanların bu işi uzman ilaçlama şirketlerine yaptırmaları gerekir. Arıların yok edilmesi zor olan bir hizmettir.

Bu nedenle pek çok ilaçlama servisi arı ilaçlaması yapmıyoruz diyerek arı mücadelesinden uzak durur. Arıların yok edilmesi için öncelikle arı peteği olan bölgelerin dikkatli bir şekilde ilaçlanması ve arıların sinir sistemlerinin felç edilmesi gerekir. Tavan arası ve arıların kovan yaptığı bölgeye girilme imkanı varsa ilaçlama yapıldıktan sonra arı peteğinin dağıtılarak yeniden arı girişinin engellenmesi gerekir.

Arı İlaçlama Koruyucu Kıyafetler İle Yapılmalıdır

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? iyi bilmek ve donanımlı firma ile çalışmak en doğru davranıştır. Eşek arısı yuvası nasıl yok edilir? diye arayışlar yaz döneminde daha yoğun yaşanır. Yaz geldiği zaman arılar için ilaçlama talepleri ciddi oranda yükselmektedir. Buda bazı durumlarda insanların arılar tarafından sokulmasına ve istenmeyen tehlikelere maruz kalmaya neden olmaktadır.

Bal arıları, sarıca arılar ve eşek arıları gibi binalara daha yakın yuva yapan arılar olmadığı için bal arıları çok fazla sorun teşkil etmezler. Bu nedenle bal arısı şikayetleri çok nadir yaşanmaktadır. Arı ilaçlama hizmeti en fazla yaban arılarına karşı verilmektedir. Eşek arısı kovanını yok etmek için öncelikle bulunduğu bölge tespit edilmeli ve müdahale şekli belirlenmelidir. Arıların yoğun girip çıktığı bölge arı yuvasına çok yakın bir yer anlamını taşır.

Arılardan kurtulmak için bireysel çaba gösterip sokulma riskine girmeden mutlaka uzman bir arı ilaçlama servisi ile çalışmak çok daha doğrudur. Eşek arılarına karşı müdahale uzman ve donanımlı arı ilaçlama şirketlerinin yapması gereken bir iştir. Arıların ürediği bölge önce etkili bir şekilde ilaçlanıp, daha sonra arı kovanı çıkarılarak o bölge karantinaya alınıp ilaçla tekrar gelmeleri önlenmelidir.

Arıların Kalıcı Olarak İmhası Mümkün Mü?

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulurum? diyorsanız muhtemelen arılardan canınız yanmıştır. Burada en önemli soru arılar kalıcı olarak nasıl önlenir? konusudur. Çoğu arı ilaçlama firması arılara karşı sadece ilaçlama yaparak arıların yok edileceğini sanır. Halbuki arılardan kurtulmak için ilaçlama geçici bir müdahale olup başka bölgeden içeri girerek tekrar yoğunluğu artırırlar.

Her zaman arı kovanına ulaşmak mümkün olmadığı için iç bölgenin dumanlama ilaçlama ile arı yaşamına uygun olmaktan çıkarılması şarttır. Bu durumda arıların girdiği bölge ilaçlanmalı ve çatının diğer kısımlarında arı girişine müsait bölgelere ilaç sıkılmalıdır. Ayrıca arı kovanı yapılmaya müsait bölgeler insanlara anlatılarak zayıf noktaların gerekli tedbirler çerçevesinde kapatılması yeniden arı kolonisi haline dönüşmesi engellenmelidir.

Eşek arısı kovanını yok etek için kovanının bulunduğu bölgeyi açmak gerekmesine karşın, her zaman bu mümkün olmaz. Kırıp dökmek maddi kayba neden olacağı için çatı ve tavanda kırma ve kesme yapılmadan sadece ilaçlama yapılarak ta arılardan kurtulma yoluna gidilir. Eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? diye bizi arayan insanlar çeşitli arı sokması şikayetleri sonucu panik içinde arı ilaçlama yaptırmayı talep etmektedir.

Arıların En Fazla Yuvalandığı Bölgeler

Bireysel olarak eşek arıları ile mücadele tehlikeli ve donanım olmadan arılarla baş etmek imkansızdır. Eşek arılarının yuvaları çok farklı yerlerde şaşılacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. En fazla karşılaşılan eşek arısı petekleri, çatı ve tavan araları, balkonlar, otomatik açılıp kapanan panjur arasında, pencere kenarları ve duvar içlerinde ayrıca mutfak aspiratör borularının içlerinde görülür.

Özellikle yeşil alanlar ve ağaçlık bölgelerde arı şikayetleri daha yoğun yaşanmaktadır. Buralar arıların yaylım alanları özelliğine sahiptir. Ağaçlık bölgelere yakın binaların çatılarının içine girip buralara yuva yapan eşek arısı kısa sürede larvalar yolu ile çoğalır. Hızla sayıları artan arılar zamanla insanlar için ciddi bir risk potansiyeli oluşturur. Eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? konusu oldukça mühimdir.

Amatör olarak arı mücadelesi oldukça riskli olduğu için bu yola tevessül etmekten kaçınmalı işin uzmanından ilaçlama desteği almalısınız. Pek çok insan bireysel arıları kaçırıp öldürmeye çalışır buda ciddi risktir. Bunun sonucu arılar tarafından sokulma ve alerjik bünyeli insanlarda ölümler bile yaşanmasına neden olmaktadır. Arıdan kurtulmak için uzman desteği gerekir.

Eşek Arısını Öldürmek Yeterli Olur Mu?

Arı sorunundan kurtulmak için öncelikle ilaçlama yapılması gerekir. Binanın zayıf noktalarında tedbir alınması tavsiye olunan önemli bir durumdur. Alçıpan tavan ve çatı içlerine petek ören yaban arıları ile eşek arısı burada kolonisinin devamını sağlamak için yuva yaparak binlerce larva yapabilir. Eşek arıları gözden uzak ve ulaşılması oldukça zor yerlere arı peteği yaparak yaz dönemlerinde balkona çıkan insanlara kabus yaşatır.

Arı larvaları bu petek içinde koruma altına alıp bir sonraki mevsim için arı soyunun devamını sağlamak amacıyla bırakılır. Eşek arıları bal yapmaz çatı aralarına kovan yapar ve larva üretirler. Eşek arısı yuvasından kurtulmak için öncelikle arıların peteği bulunarak imha edilmek zorundadır. Yaban arısı ve eşek arıları saldırgan yapıda arı çeşitleri olduğu için kendilerine rahatsızlık verilmesi durumunda insanları sokarlar.

Arı sokması alerjik yapıdaki insanlarda ciddi sağlık sorununa ve ölümlere yol açabildiği için son derece risklidir. Bal arısı bir defa soktuğu zaman ikinci sokmaya gücü yetmez sokmadan sonra ölür. Ancak eşek arıları tekrar, tekrar insanı sokma özelliğine sahip oldukları için eşek arısı sokması tehlikelidir. Bu nedenle eşek arısını öldürmek yeterli olmaz. Peteğin tam olarak imha edilmesi zorunludur.

Arılar İle Mücadele Profesyonellerin İşidir

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? diye bizi arayıp arı ilaçlama servisi talep eden müşterilerin arılar tarafından sokulduğu bazen hastanede tedavi gördükleri bilinmektedir. Efor arı ilaçlama firması olarak sadece insanların yaşam alanlarına doğrudan tehdit oluşturan yabani arıların önlenmesi için ilaçlama desteği veriyoruz. Yok edilmeleri zorunlu olan eşek arılarına karşı arı ilaçlaması insanların sağlığını korumak ve olası sokmaları ortadan kaldırmak adına önemlidir.

Eşek arısı kovanını yok etmek için donanımlı ve eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? iyi bilen bir ilaçlama görevlisi ile arı peteğine müdahale edilerek eşek arıları yok edilir. Bireysel ve amatörce yaklaşımlar olası tehlikelere davetiye çıkarır. Arı peteğini almak mümkün olan bölgelerde larvaların içinde tutulduğu kovan alınıp imha edilmelidir. Şayet arı yuvası ulaşılması mümkün olmayacak bir bölgede ise dumanlı ilaçlama yaparak arıların bulundukları ortamda komple imhaları gerçekleştirilmeli ve başka arıların yaşamasına olanak vermemelidir.

Arıların yol açtığı tehlikeler hem sağlık açısından hemde insanların huzurunu kaçırma yönünden çok istenmeyen bir özelliktedir. Arı şikayetlerinizde İstanbul efor ilaçlama ekibinden profesyonel arı ilaçlama servisi isteyebilirsiniz. Arı ilaçlama hem zor, hem de bilgi gerektiren oldukça riskli bir ilaçlama türüdür. Deneyimsizce arılara müdahale ölümcül sonuçlar doğurur.

2 cevap

  1. Adem dedi ki:

    Müstakil evimin çatısına sarı arılar devamlı girip çıkıyor çatım kereste üstü ondülün,tavan alçıpan nasıl yapa biliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir