0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arı Sokması Tehlikesi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arı Sokması Tehlikesi apartman ve binaların çatı bölümlerinde sıkça karşılaşılan arı sorunları arı ilaçlama yapılmadığı takdirde insanlar için ciddi tehlike oluşturur. Yaşam alanlarında insanlara saldıran arıların sokması sonucu insanlarda korku ve paniğe neden olmaktadır. Arı sokması ne gibi durumlarda tehlike olur? benzeri sorular hep sorulmakta insanların endişesinin bu konuda bir hayli yoğun olduğu anlaşılmaktadır. Eşek arıları ve yaban arıları ciddi tehlike potansiyeline sahip türlerdir.

Sağlıklı bir insanı üç adet arının sokması hastanelik etmeye yeterken beş adet eşek arısı sokan bir insanda çok ciddi tehlikeler ortaya çıkarır. Arıların soktuğu insanda ölümcül belirtiler ortaya çıkmakta bazı durumlarda insanların kaybedilmesi durumu ortaya çıkabilmektedir. Evlerde görülen arı  şikayetleri genelde tavan arası ve mutfak bölgelerinde yaşanır. Arı sokması ölümcül olur mu? diye düşünenlere verilecek en makul yanıt bal arıları ve bir iki arı sokmasına maruz kalan insanların normal olarak ölümcül riski olmaz.

Tehlikeli Arılardan Korunma

Her hangi bir alerjik rahatsızlığı yoksa yapılacak basit bir müdahale ile sağlığına kavuşması normal bir durumdur. Arılar tarafından sokulma sayısı üçü geçtiği zaman tehlike başlayıp daha fazla sayıda arı sokmasının insanlar üzerinde çok ölümcül sonuçlarının ortaya çıkması kaçınılmazdır. Sarı eşek arıları iki cins olup bir kısmı bal arısından biraz daha iridir. Diğerleri ise normal arılardan iki üç kat daha iri yapıda olup bunların bünyesindeki zehir çok daha tehlikeli ve insanlar için oldukça risk taşır.

Sarı Arı Sokması Tehlikeli Midir? elbette bu arıların daha tehlikeli olduğu ve insan sağlığını tehdit eden bir boyutta olduğu bilinmektedir. Apartman ve ağaçlık bölgelerde olası arı sokmalarının yan etkilerine maruz kalmamak için arılardan uzak durulmalıdır. Olası sokma durumlarından korunmak ve tedbir almak için bu zararlıların kovanlarının bulunduğu yerden çıkarılması ve kalıcı özellikte bir ilaçlama ile insanlara yönelen tehditlerin ortadan kaldırılması gereklidir.

Bireysel Arı İlaçlama Çözüm Sağlar Mı?

Arı sokmasından korunmak için arı peteği olan bölgede arı ilaçlama yaptırılarak arılar imha edilmelidir. Arı mücadelesi bu konuda uzman olan arı ilaçlama servisleri tarafından yapılmalıdır. Gerekli durumda arı kovanı bulunduğu yerden çıkarılarak arı kolonisi kalıcı olarak binaların çatı arası ve dairelere yakın bölgelerinden uzak tutulmalıdır.  Böcek ilaçlama ve arı ilaçlama taleplerinizde Atlas Türk ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz. Arılara bireysel olarak müdahale etmek ölümcül sonuçları doğurabilir.

Arı kolonisinde yüzler hatta binlerce arı sayısı bulunur. Özellikle sarıca arılar ve eşek arıları rahatsız edildikleri zaman topluca saldırıya geçer. Birde sokan arının tekrar, tekrar sokma potansiyeli olması oldukça tehlikelidir. Bal arıları ile eşek arısı arasında hem saldırganlık, hem de zehir ve tekrar sokma bakımından ciddi fark vardır. Zaten arı ilaçlama firmaları bal arılarına karşı ilaçlama yapmayı uygun görmez. Sadece bina ve yaşam alanlarında insanları tehdit eden yaban arısı ve eşek arıları ile mücadele yapılmaktadır. Arı İlaçlaması Ne Zaman Yapılmalı diyorsanız, hareketlilik gözlemlediğiniz anda ilaçlama servisi almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir