Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır

Arı İlaçlaması Nasıl yapılır? evde görülen arılara karşı ne tür ilaçlama şekilleri uygulanır.  Öncelikler arılar zehirli haşere türü içinde yer aldıkları için arı ile mücadele profesyonel olarak özel eğitimli arı ilaçlama ekipleri tarafından yapılmalıdır. Bu kapsamda garantili arı ilaçlaması nasıl yapılır? bilgi sahibi olunmalıdır. Apartmanda arı ilaçlaması ile açık alanda arı mücadelesi farklı yapılır. Arı ilaçlama ekibi kokulu arı ilaçlama ve sisleme uçkun mücadele yöntemi ile arılara karşı mücadele verir.

Arılar ile mücadele belirleyici ekip sayesinde gerekli donanım ve eğitimli ekiple arıların kısa sürede imha edilmelerini sağlamaktadır. Arılar sabah yuvalarından çıkar ve gün içinde pek çok haşere yuvasında olmaz. Bu nedenle arı ilaçlaması akşam üzeri yapılırsa daha etkili olur. Ancak yinede günün her hangi bir saatinde arı ilaçlama servisi alınabilir. Arıların kapalı alandaki tehlikesi açık ortamlara oranla çok daha fazladır. Tavan arası ve çatıda yuvalanan arılara müdahale uzman ekibin işidir.

Kullandığımız kalıcı etkili ilaçlar sayesinde akşam yuvaya dönen arılar bile ilacın etkisine maruz kalarak kısa süre içinde imha olmaktadır.  İlaçlama sonrası bir iki gün hareketlilik görülse de daha sonra tüm arılar öldüğü için arı problemleri sona erecektir. En etkili arı ilaçlama yöntemi özellikle tavan araları ve çatıdaki şikayetler en zor arı ilaçlama şekli olup bu alanlardaki arılar ile mücadele her ilaçlama elemanının baş edebileceği bir iş değildir. Ancak özel eğitimli ve tam donanımlı elemanlar bu işi yapmalıdır.

Saldırgan Arılar Nasıl Yok Edilir

Arı ilaçlaması sırasında yapılacak en küçük bir hata arı ilaçlama yapan kişinin arılar tarafından feci bir şekilde sokulmasına en hafif tabirle hastanelik olmasına yol açar. Ancak bazen dahada kötüsü hayatını kaybetmesine neden olabilmektedir. Kapalı alanlarda arı mücadelesi bu konuda en kısa sürede arıları yok edebilmek için sisleme ve kokulu arı ilaçlama uygulaması ile olur. Özellikle kovanın çıkarılması esnasında tehlikenin boyutu giderek artacaktır. Arı kovanı etrafı açılırken rahatsız olan arılar saldırganlaşır.

Bu esnada tehlike hisseden arılar hep birden saldırıya geçecek ve arı ilaçlama ekibine saldıracaktır. Yeterli koruma ve ani öldürücü özelliğe sahip ilaçlar kullanmayı bilmeyen kişilerin kovanı almaları mümkün olmadığı için işlem basit yollardan yapılmaktadır. Çoğu firma kovanı alarak arı imhasını es geçmekte buda kısa sürede şikayetin yeniden görülmesine yol açmaktadır. Çoğu ekip bu konuda pek bilgi sahibi değildir. Kesinlikle peteği çıkarmaya yanaşmaz ve sadece ilaçlama ile yetinirler.

AtlasTürk ilaçlama olarak Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır? sorusundan daha ziyade arı kovanı nasıl alınır? diye düşünmek gerektiğin önemsiyoruz. İlaçlama sadece arılara ilaç sıkılarak başarılı olunabilecek bir uygulamadan çok daha tehlikeli olanının aslında kovanın imhası sırasında yaşanacağı gerçeğidir. Arı kovanı çıkarılarak arılar kalıcı olarak kontrol altına alınır. Bu konuda uzman olan ilaçlama elemanımız en zor ortamlarda bile arıları yok edip peteği imha ederek bir daha arı sorunu yaşamamanız için arıları imha etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir