0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arı İlaçlama Servisleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arı İlaçlama Servisleri yaban arıları ile mücadelede ciddi önem taşır. Arılar saldırgan ve topluca hareket ederler. Böcek ilaçlama ile arılar ile mücadele arasında ciddi fark bulunur. Uçan haşere türleri içinde yer alanlar zehirli böcekler içinde insanların oldukça çekindiği bir türdür arılar. Arıların zararlarından korunmak için arı ilaçlama yaptırmak olası arı saldırıları ve arı sokması gibi istenmeyen durumların yaşanmaması için arı görülen yerlerde mutlaka yaptırılması gereken bir hizmettir.

Evde arı ilaçlama servisi hem çocukların hemde tüm aile fertlerinin arıların saldırısına maruz kalmamaları için tek yoldur. Eşek arıları arı çeşitleri arasında en saldırgan olan tür olup birden fazla arı sokması bazen hayati tehlikelerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Apartmanda arı kontrolü en fazla yapılan arı mücadele hizmeti olup özellikle balkan ve çatı araları arıların kovan yapmasına en uygun alanlardır. Arıların yok edilebilmesi için arı yuvası olan mekanda kokulu arı ilaçlama yapılmalı ve arıların etkisiz hale getirilmesi sağlanmalıdır.

Arı İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Eşek arıları ve diğer arıların ilaçlanması en zor haşere türleri arasında yer alır. Diğer böcekler gibi belirli bir yerde durmazlar ve çatı araları başta olmak üzere binaların terasları yada balkonlarına kovan yaparak insanlar için tehlike saçarlar. Arı ilaçlama servisleri arıların yok edilmesi için yöntem olarak kapalı ve açık alanlarda sisleme şeklinde elektrikli cihazlar ile yapılırsa daha güvenli ve çabuk sonuç alınır. Çatıda arı kovanı imhası en fazla yapılan yöntem yardımı ile yapılabilir.

Arıların büyük bir bölümü çatı içlerine ve tavan aralarına yuva yaparak zaman içinde sayıları binler ile ifade edilir bir hale gelmektedir. En etkili arı ilaçlama şekli dumanlı yöntem olup kokulu ve yakıcı böcek ilaçları sayesinde arıları kapalı alanlarda yarım saat gibi kısa bir sürede imha ederek arı kovanının alınıp yok edilmesini sağlamaktadır. Amatör arı mücadelesi yapan kişilerin evde arı ilaçlama yapması tehlikeli ve çok yanlış olup insanların ve kendisinin canını tehlikeye atmak anlamına gelir.

İlaçlama İle Arılardan Kurtulabilir Miyim?

Arıların yok edilmesi için bilinçli ve garantili arı ilaçlama firmaları ile çalışılmalı arıların neden olduğu tehlikeler kalıcı olarak ortadan kaldırılmalıdır. Profesyonel ilaçlama servisleri arılar hakkında gerekli bilgi ve eğitime sahip olan ekiplerdir. Olası arı saldırısı ve arı sokması gibi durumlarda bile sakinliğini koruyarak arılar ile mücadele etmeli arı ilaçlama için giden ekipteki eleman özel tulum ve maske takmalı ayrıca ellerinde koruyucu eldiven bulunmalıdır. Arılar kızdırıldığı zaman son derece saldırgan olurlar.

En küçük açıklık buldukları insan tenini hemen algılayarak bu bölgeden sokar ve bazen ölümcül sonuçlara sebep olabilirler. Bilinçli bir ilaçlama ile tek sefer ilaçlama yapılarak arılardan kurtulmak mümkündür Arılar ilaçlama ile imha edildikten sonra mutlaka arı kovanı bulunduğu yerden çıkarılarak imha edilmelidir. Arı kovanı içinde bulunan binlerce arı larvası ve ana arı yok edilerek her sene arıların aynı yerde üremeleri önlenerek arı şikayetine son verilmelidir. Aksi halde arı sokmalarına maruz kalmak içten bile değildir.

Bireysel Arı İlaçlama Yapmanın Tehlikesi

Arı ilaçlama yapmak için donanımlı ve tecrübeli olmak şarttır. Basit ve bireysel olarak arı ilaçlama yapmaya çalışmak çok tehlikeli olup yapılacak bir hata ile onlarca arının saldırısına maruz kalınıp ölümle sonuçlanan acı durumlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle mutlaka özel ilaçlama ekiplerinden yardım istenmelidir. Arıların yok edilmesi donanım ve özel eğitim gerektirir. Tavan arası ve çatı aralarında arıların peteğini yok etmek sanıldığı kadar kolay bir uygulama kesinlikle değildir.

Atlas Türk Arı İlaçlama servisleri başta eşek arıları ve yaban arılarının tehlikelerini ortadan kaldırmak için en etkili arı ilaçlama yöntemlerini kullanır. Eşek arısı ilaçlama en fazla yapılan uygulama olup, eşek arıları daha tehlikeli ve saldırgandır. Arılar ile mücadele esnasında tam donanımlı olunmadığı takdirde ciddi arı sokmaları yaşanacaktır. Evi arılardan temizlemek için bazı durumlarda dairenin tavanında belirli bölgeyi keserek arı kovanına müdahale gerekebilir. Bu ise bilinçli olmayı zorunlu kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir