0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Arı İlaçlama Ne Zaman Yapılır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Arı İlaçlaması Ne Zaman Yapılır? havaların ısınarak arıların yaşam alanlarında ortaya çıkması ile insanlar arılardan ciddi şekilde huzursuzluk duyar. Özellikle ağaçlık alanlara yakın site ve apartmanda arı şikayetlerine daha fazla rastlanmaktadır. Bal arıları yapı olarak yaban arılarına oranla daha zayıf, insanlara fazla saldıran bir özelliğe sahip değildir. Ancak tüm arı çeşitleri rahatsız edildikleri zaman insana topluca saldırma tehlikesi taşır. Arı ilaçlama olası sorunların önlenmesini sağlar.

Arı çeşitleri ağaçlık alanlar ve yayılıma çıktıkları için bitkilerin çiçeklerinin özleri ile aşılama görevini görürler. Yaban arıları açık sarı ve siyah renklere sahiptir. Bal arısı ise daha koyu ve siyah kesik çizgileri şerit halinde bir vücuda sahiptir. Ancak bal arısının vücudu ince kıllarla kaplıdır. Arı sokmasından korunmak için arıların girip çıktığı bölgeden uzak durmak gürültü yapmamak, arı yuvasına kesinlikle değnek gibi şeylerle temas etmemek önemlidir.

Eşek arılarının sokmasına maruz kalmamak için gerekli tedbirleri almak, şayet yoğun arı giriş çıkışları yaşanıyorsa O bölgeyi akşam saatlerinde kontrol etmek fikir verir. Arı peteği var mı yok mu girilen yere bakmak gerekir. Şayet arı peteği varsa çatı içerisinde yada belirli bir bölgede ilaçlama yaptırılarak o peteğin imha edilmesi sağlanmalıdır. Arılar ile mücadele bireysel olarak son derece tehlikeli ve ciddi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Çünkü yuvasına tehdit algılayan arılar topluca insana saldırır ve defalarca sokarak ölümcül tehlike yaşatabilir. Arılar ile sorun yaşayan müşterilerimiz arılardan kurtulmak için çeşitli yollar denemesine karşı arı peteğine ulaşamadıkları için arıların binadan arındırılması çok zordur. Çünkü arılar peteklerini çok dip bölgelere girilmesi çok zor olan yerlere yapar. Bu nedenle arı ilaçlama firmaları ile irtibata geçilerek arıların yok edilmesi için profesyonel ilaçlama servisi talep edilmelidir.

Arı İlaçlama Zamanlamasını Doğru Seçmek Gerekir

Arılardan kurtulmak için üstünkörü ilaçlama yapan kişiler kesinlikle yeterli olmaz. Arıların saldırılarına maruz kalınmaması için gerekli donanım, ekipman ve koruyucu tulum gibi arı sokması sorunu olmasını engelleyen koruyucu kıyafetler bulunmalıdır. İnsanların bilmesi gereken en önemli etken arıların saldırgan canlılar olduğu ve birden fazla sokma potansiyelinin olmalarıdır.

Arı ilaçlama zamanı genellikle yaz dönemlerinde havaların ısınmaya başlamasıyla ortaya çıkar. Çünkü sıcak havalarda arı kovanı içindeki larvalar önce yavrulara daha sonra yetişkin arılara dönüşerek sayılarına gittikçe artırır. Bizi arayarak evimde arı var, arı ilaçlaması nasıl yapılır? diyen müşterilerimize arı ilaçlamasının sıradan, bildik ve bireysel bir ilaçlama yöntemi olmadığını belirterek neler yapması gerektiğini etraflıca anlatıyoruz.

Arıların yuvadan çıkışı, sabah saatlerinde, akşam saatlerinde ise dönüşü gerçekleşir. öğle sıcağında arılara müdahale etmek zor olacağı için öğleden önce yada öğleden sonra havanın serinlemeye başlaması ile yapılabilir. Ancak arı ilaçlaması için herhangi bir saat yoktur. İstenilen zamanda arı mücadelesi yapılabilmektedir. Arı kovanında yüzlerce arı bulunur şayet tedbirsiz olarak arılara müdahale edilirse bir anda etrafında arılar siz kaçmaya bile fırsat bulamadan onlar bir anda sokabilir.

Bu nedenle arılar ile mücadele edecek kişinin koruyucu tulum, başlık, eldiven kullanması şarttır. Arılar insanların en hassas noktalarını tespit ederek saniyeler içinde sokabilirler. Bu nedenle ayak bileklerinin ve el bileklerinin mutlaka kapatılması şarttır. Sizde Arı ilaçlaması ne zaman yapılmalı? diye merak ediyorsanız evinizde yada binanın çatısında arıların girip çıkmaya başladığını fark edince yaptırmalısınız.

Arılar Kesin Olarak Nasıl Önlenir?

Öncelikle kontrol ederek dışarıdan gelen birkaç arımı yoksa sürekli giriş çıkış yapıyor mu? onu tespit etmemiz gerekir. Sürekli giriş çıkış yaşanıyorsa orada arı kovanı örmeye başlamış demektir. Bu aşamadan sonra derhal arı ilaçlama servisi talep ederek arıların giderek çoğalmasını, ciddi tehlike saçmalarını önlemek için arılar ile mücadele yapılmalıdır. Arı ilaçlama yapıldıktan sonra dışarıdan gelen arıları birkaç gün buralarda dolaşırken ilacın etkisiyle hemen ölür.

İlaca maruz kalan ilaçlar birkaç gün içerisinde tamamı ilacın kalıcı etkisiyle yok edilir. Arılar ile mücadelede etkili ilaçlar kullanılması gerekir. Çünkü çatı ve tavan arası gibi noktalarda girdikleri bölgeyi değiştirip Bir başka bölgeden tekrar yuva yapmak eğilimine sahiptir. Bunu önlemek için çatı arasının komple ilaçlanması daha sonra buraya yönelecek arıların ilaçtan etkilenerek önlenmesini sağlar.

Arı ilaçlama basit bir uygulama olmadığı için her önüne gelen arıları yok etmek için müdahale edemez. Arı ilaçlama yöntemleri içinde en etkili olanı dumanlama tabir edilen sisleme yöntemdir. Arıları kısa sürede yok ettiği için insanların arı şikayetlerine kesin olarak çözüm sunabilir. Arı peteğinin içerisinde yüzlerce larvaları kolay idare eden kraliçe arı bulunur.

Petek içerisinde larvalar ve kraliçe yok edilmedikten sonra arı kovanı içindeki arılardan kurtulmak mümkün olmaz. Bu nedenle hedef arı peteğinin imhası olmalıdır. Arı ilaçlama nasıl yapılır? arılardan nasıl kurtulurum? diyorsunuz bizden destek alarak yaşadığınız şikayetlere son verebilirsiniz. Atlas Türk ilaçlama olarak arıların yok edilmesi için kalıcı etkili ilaçları kullanarak insanlara tehlike saçan arıları çok kapsamlı bir şekilde ilaçlayarak varlıklarına son veriyoruz.

Biz Nasıl Müdahale Ediyoruz?

Arı ilaçları arı türüne göre kullanılmaktadır. Tavanda ve kiremitlerin arasındaki arı kovanı ile mücadele daha zordur. Çünkü bazı noktalara direkt girilmesi imkansızdır. Bazen tavan kesilerek açılması, bazen kiremitlerin altındaki tahtaların kaldırılarak arıların buralardan yok edilmesi gerekir. Bu ise sıradan ilaçlar, amatör ekipler ile mümkün değildir. Oldukça fazla işçilik gerektirdiği için arı ilaçlama fiyatları böcek ilaçlama fiyatlarına oranla çok daha yüksek olur.

Çünkü böcek ilaçlama sadece ilacı sıkıp, ekipmanları toplayıp gitmek olduğu için çok daha az sürede ve fazla enerji harcamadan kolaylıkla yapılabilecektir. Arı peteğini çıkarmak arı kovanına ulaşmak gibi durumlar son derece zor ve sıkıntılıdır. Çok fazla işçilik gerektirdiği gibi tehlikeli bir durumdur. Bu nedenle Arı peteğini çıkarmak en basit yerde bile 300 lira civarında olur. Ortalama 400-500 liraya arı peteği çıkarma işlemi yapılabilmektedir.