0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Apartman İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Apartman İlaçlama

Böcekler gerek açık alanlarda gerekse bina içlerinde sıkça karşılaştığımız canlılardır. Apartman İlaçlama pek çok zararlı haşerenin konutlardan arındırılması ve evlere yönelmesinin önlenmesi böcek ilaçlama için yapılmaktadır. Bazı böcek çeşitleri son derece rahatsız edici oldukları için evlere girişleri mutlaka önlenmelidir. Özellikle pire, akrep, kertenkele, çıyan, kuş biti, hamam böceği gibi zararlılar en sık şikayete yol açanlardır.

Konut ve bina ilaçlama hizmetleri insan sağlığına zararsız böcek ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Çok sayıda bina sakini yaşayan bu yaşam alanlarında her detay en ufak ayrıntısına kadar düşünülmek zorundadır. İnsanların gelip geçtiği yerlerin ilaçlanmasında tedbirli olmak bebek ve yaşlıların ilaçlamadan etkilenmemesini sağlamak gerekir. Apartman ilaçlamada kullanılan ilaçlar kokusuz ve uçucu olmayan özellikte olmalıdır.

Ancak bazı haşereler için daha etkili böcek ilacı kullanmak gerekebilir. İşte bu durumda bina sakinleri önceden bilgilendirilmeli ve apartman ilaçlama yazısı asılarak tedbir aldırılmalıdır. Bu en fazla pireler ile kertenkele gibi zararlılar için gereklidir. Dış alanlar çok fazla ilaç etkisine maruz kalınmayacak bölgeler olmasına karşın iç kısımlarda ilacın etkisi daha fazla hissedilir. Buda hassas kişilerde etkileşime yol açar.

Apartmanda Böcek Neden Olur?

Son yıllarda ormanlık bölgeler ile yeşil bölgeler büyük ölçekli site ve apartmanların sıkça yapıldığı bölgelerdir. Şehir yaşamının gürültü ve kirli havasından uzaklaşmak için bu tip konutlara ilgi her geçen gün artmaktadır. Doğal olarak inşaat aşamasında toprak zeminlerin kazılması ve böcek yuvalarının üzerine yada yakınına konutların inşa edilmesi böcek sorununa yol açar. Ayrıca ağaçlar, bahçe peyzajında kullanılan toprak gibi etkenler ile böcek sorunları yaşanabilir.

Bu tür böcek şikayetlerine karşı ilaçlama gerekir. Binaların zemin katları, en fazla böcek istilasına maruz kalan bölgelerdir. Özellikle su taşkınları ve nem böcekleri buralara çeker. Ayrıca binaların ortak alanlarına çöp ve atıkların atılması böcekler için bulunmaz beslenme işlevi görür. Düzenli Apartman İlaçlama yapılmaması, bina içinde çöplerin kapı önlerine bırakılması ve alınmamasıda ciddi böceklenmeye zemin hazırlar.

Kapı altları ve açık bölgelerden binalara giren böcek türleri hızla ürer ve daire içlerine girmeye başlar. Buda insanların huzurunu kaçıran başlıca sebeplerdendir. Otopark, depo, sığınak, çatı gibi bölgeler en fazla böcek istilasına maruz kalan yerlerdir. Buraların düzenli olarak 6 ayda bir ilaçlama ile böceklerden arındırılması dairelere böcek saldırısını kesecektir. Unutmayın dairelerin hijyeni apartman ve çevresinde ilaçlama ile mümkündür.

Apartman Ve Dairelerde Kullanılan İlaçlar

Böceklerin tüm binayı sarıp daire içlerine girmeye başlaması ciddi sıkıntı oluşturur. Evi böceklerin basması ile ilaçlama yaptırmak pek doğru bir davranış olmaz. Her sene düzenli olarak yılda en az bir defa böcek ilaçlama hizmeti ile binalar ve daireler daha rahat böceklerden arındırılır. Apartman İlaçlama İlaçları çoğunlukla jel ve kokusuz ilaçlardan seçilir. Ancak her zaman bu mümkün olmayabilir. Kokusuz ilaçların yeterli olmadığı durumda az kokulu ilaçlar zorunlu hale gelebilir.

Bahar ve yaz ayları en fazla ilaçlama uygulamaları talep edilen dönemlerdir. Apartman ve daire ilaçlamada kullanılan ilaçlar ruhsatlı ve kalıcı özelliği ön planda olmalıdır. Ucuz haşere ilaçlama yapan ilaçlama ekipleri yeteri kadar bilinçli davranmaz. Çoğu zaman binada böceklerin yok edilmesini pek ciddiye almadan sıradan haşere ilaçları mücadele verirler.

Bu şekilde apartman ilaçlama yapmaya çalışmak böceklerin kısa sürede eskisinden daha yoğun olarak mekanı istilasına yol açacaktır. Profesyonel ilaçlama ancak bu konuda yetişmiş ekiplerin işi olup deneyim ve gerekli bilgilerden yoksun olanlar baştan savma iş yapar. Bina ve site ilaçlaması için etkisiz ilaçlar kullanarak insanların istediği şekilde böceksiz mekanlar sağlanamaz. Apartman ve dairede kullanılan ilaçlar sağlıklı olduğu kadar kaliteli olmak zorundadır.

Apartman İlaçlamanın Sağlığımıza Etkisi

İnsanların topluca bulunduğu yerlerdir daire ve çok sayıda sosyal yaşam bölgeleri. Apartman, Site, Ev ilaçlama sağlık açısından olduğu kadar hijyen içinde mühimdir. Apartmanlar ve evlerimiz, her türlü haşere saldırısına karşı düzenli olarak ilaçlama yaptırılması gereken yaşam alanlarımızdır. Bu bakımdan her yıl periyodik hizmet şarttır.

Apartman İlaçlama ve site ortak kullanım alanları açık alanlardan yönelen haşere istilasına karşı genel koruma sağlar. Kendimizin ve ailemizin sağlığı açısından, bu hassas mekanları profesyonel bir destek almak gerekir. Böcekleri imha için olduğu kadar dezenfekte ve arındırma amaçlı ilaçlama yaptırmalıyız. Ayrıca temiz tutmadığınız her ortam böcekler için cazip bir yaşam alanına dönüşecektir.

Daha sağlıklı bir yaşam için çevrenin düzenlemesine ve hijyene önem vermek oldukça önemlidir. Bina etrafındaki çöp kalıntıları, ot yığınları, taş ve ahşap yığınlar sokak hayvanlarını da buralara çeker. Bu ise bina ve çevresinde pire oluşumu gibi ciddi istilaya kapı aralayabilir. Tek daire ilaçlaması bina içinde böcek varken istenilen etkiyi göstermez. Yan dairede böcek varken diğer daireler asla böceklerden korunaklı değildir. Bu nedenle ortak kullanım alanı ve toplu ilaçlama önemlidir.

Apartman Ve Sitelerde Görülen Haşereler

Bina ve konutlarda başlıca görülen böcek çeşitleri olarak, hamam böceği, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, farelerdir. Bu zararlıların kimi sağlık açısından, kimi de maddi yönden zararlıdır. Bu zararlılar panik ve iğrenme gibi sorunun önde gelenleridir. Özellikle çocuk ve kadınlar etkilenir. Hamam böceği, tahta kurusu, pire, sivri sinek, ve fare benzeri canlılar pek çok hastalık mikrobunu bulaştırabilir.

Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu böcekler ve kemirgenler bir an önce temizlenmek zorundadır. Apartman ve site yaşamında hastalık yayarak sağlık açısından önemli sorun oluşturan haşereler ile kapsamlı mücadele gerekir. Pire ile hamam böceği yaz aylarının en fazla karşılaşılan şikayetleridir. Hamam böcekleri ile mücadele nispeten daha kolay iken, pireler ile mücadele daha zordur. Pire kokusuz ilaçlar ile kolay kolay ölmez.

Buda kokulu ilaçlamayı zorunlu kılar. Bu gibi durumlarda daire sakinlerinin ilaçtan etkilenme olasılığı baş gösterir. Bu ancak eğitimli ve profesyonel ekipler denetiminde yapılır. Amatör olarak yapılacak bir pire ilaçlaması değişik riskleri beraberinde getirir. Atlas Türk ilaçlama olarak Apartman İlaçlama konusunda en ince ayrıntıya kadar insanları bilgilendirip hiç bir olumsuzluk yaşamadan hizmet veriyoruz. İlaçlamada uzmanlık esastır.

Böcek Ve Fareler Nasıl Yayılır?

Kemirgenler toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe içerisinde yaşarlar. Özellikle fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve gibi canlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerek kolay üreme imkanı bulurlar. Böcek ve haşereler kış aylarında yuvalarına su dolması ve yiyecek arayışı için konutlara gelir. Apartman ve sitelerin çatısı, bodrum, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kritik istila yerleridir.

Ayrıca kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar ve kalorifer daireleri gibi yaşam alanlarının ortak alanları böcek ve kemirgenlerin en çok yerleştikleri ve evlere girmek için kullandıkları önemli yerlerdir. Alışveriş yapan her hangi bir insan, dış ortamdan haşereyi dairesine alışveriş yolu ile evine taşıyabilir. Bu haşere besin bulması ve uygun sıcaklıktan dolayı hızla üreyerek diğer dairelere yayılır ciddi böcek sorunlarını tetikler.

Evlerin her köşesinde üreyebilen bu canlılar bizler hiç fark etmeden, tuvalet, lavabo gibi ortamlarda sayısını artırır. Bina içinde havalandırma ve kapı altlarından dağılan böcekler kısa zaman sonra diğer daireleri de tehdit eder hale gelir. Dönemsel olarak bina ve site ilaçlaması daha ferah ve böceksiz bir yaşam sağlar. Toplu Apartman İlaçlaması ile kişi başına cüzi rakamla ilaçlama yaptırılırken, tek başına ilaçlamanın ücreti çok daha maliyetlidir.

Böcekler Nerelerde Ürerler?

Hamam böceği ve kalorifer böcekleri gibi böcekler ısı ve nem bulunan yerlerde, mutfaklarda ve gıda depolarında kolaylıkla ürer. Mutfaklarda bulunan tükettiğimiz besinlere musallat olur ve sağlık açısından ciddi riske dönüşürler. Bu da bu canlıların bizlere en kolay mikrop bulaştırma aracı haline getirir. Hastalık taşıyıcısı haline gelirler. Tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir şekilde üreyen ve bazıları günde 4-5 kilometre yol alabilen böcek ve haşereler, çok hızlı önlem alınması gereken zararlılardır.

Apartmanın veya sitenin ilaçlama konusunda genel olarak özenlice tedbir alınmaması durumunda başa dert olacaktır. Apartmanların çöp konulan ardiye yerlerinde genellikle fare ve hamam böceği yaşamakta ve yuva yapmaktadır. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik maddeler ve gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük tehdit içerir.

Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların ve evlerin kuytu köşelerini yuva edinirler. Site, apartman ve ev ilaçlama işi ciddi ve profesyonel bir yaklaşımla ele alınmalıdır. Bina veya sitede görülen haşere veya kemirgen için iyi bir gözlem yanında çok etkili bir ilaçlama yapılarak imha edilmelidir. Bilinçsiz yapılan ilaçlama hedefini bulamayacağı için zamanla her tarafı istila ederek önü alınamaz haline gelirler.

Apartman İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Apartman, site gibi toplu yaşam alanlarının ilaçlanması öncesinde bina sakinleri bilgilendirilmelidir. Gerekli hallerde ilaçlama duyurusu için bilgilendirme yazısı asılmalıdır. Ortak kullanım bölgelerinde kokusuz ilaçlama yada jel ilaçlama rahatlıkla yapılabilir. Ancak pire sorunlarında spreyli ve kokulu pire ilaçlaması tercih edilmelidir. Aparman daireleri ve ortak kullanım bölgeleri insanların yaşamını olumsuz etkilemeden ilaçlanmalıdır.

İlaçlama sonrası, yeterli kadar böcek ilacı ortamda kalarak etkisi tam olarak böcekleri önleyecek seviyede olmalıdır. Bahçe ve bina etraflarına kokulu böcek ilacı yapılarak yürüyen ve uçan böceklerin imha edilmesi gerekir. Apartman İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılacak mekanın büyüklüğüne ve haşerenin cinsine göre belirlenir. Fiyatların belirlenmesinde, haşere türü, tatbik edilecek ilaç ve tercih edilen ilaçlama yöntemi önemli rol oynamaktadır.

Apartman İlaçlama hizmetinde kullandığımız ilaçlar kokusuz ve insan sağlığına zararsız ilaçlardır. Her türlü böcek ilaçlama, Böcek ilaçlama, fare gibi sorunlarınız da en etkili böcek ilaçlarını kullanıyoruz. Kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ve kokulu ilaçlama uygulamalarında değişik ilaçlar gibi farklı ilaçlama yöntemleri de kullanılır. Açık alan ilaçlaması ile kapalı mekan uygulamaları farklıdır. İlaçlama fiyatları alan ve haşere cinsine göre değişir.

Aparman Ve Sitelerin Yeşil Alanlarını İlaçlama

Bahçeler ile yeşil alanlar her türlü haşereye ev sahipliği yapar. Bahçe İlaçlama Servisi alırken doğru ilaçları kullanan ekipler tercih edilmelidir. Bahçe ve bina çevresi konutların adeta vitrini gibi son derece önemli yerlerdir. Yaz dönemlerinde sıcak havaların etkisi ile her çeşit bitki çiçek açar ve insana huzur veren bir görüntü yansıtır.

İnsanların dinlenme ve konaklama mekanları olan evlerin etrafındaki yeşil alanlar olan bahçelerde bahçe ilaçlama yaptırılması bazı zararlı haşere türlerinin binalara girişlerinin önlenmesi ve yeşil alanlardaki bitkilerin kemirgen haşerelerden korunması için her sene yaptırılması gereken bir ilaçlama şeklidir. Bahçe düzenlemesi yanlış yapıldığı zaman bazı sıkıntılar meydana gelir. Örneğin böcekleri çeken bitkiler olası sorunları tetikler. Hatta bahçede kullanılan toprak bile çeşitli sorunları tetikleyebilir.

Bahçelerin böceklerden arındırılması kadar, bahçedeki bitkilerin korunması da büyük ehemniyet arz eder. Binalara böcek girişleri çoğu zaman bu yerlerden olur. Budanmayan ağaçların binaya sarkan dalları, daire penceresine yakın ağaçlar, balkonla iç içe olan bitkiler bazı böcekleri evlere yönlendirir. Bu bakımdan bahçenin düzenli ve bakımlı olması şarttır. Diatomlu toprak ve bakımlı bahçe bitkileri zararlı böcekleri evlere girmekten alıkoyacaktır.

Bahçe Bakımı İle Böceksiz Mekanlar

Çim bakımında sonbahar programı Eylül ayı ile başlar. İlk yapılacak iş çimlerin boyunu sonbahara uygun bir şekilde kısaltmaktır. Solucanlar bu ay içinde aktif olacaktır. Bu dönemde ortaya çıkabilecek zararlılar için zirai ilaç bayilerinin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılabilir. Eylül ayı bütün bölgelerimizde tohum ekmek için en uygun aydır. Ekim ayı içinde düzenli biçim sona erer.

Çim alanınızın üstüne dökülen yapraklar temizlenmediği takdirde çime zarar verir ve solucan probleminin artmasına sebep olur. Bunun için bahçeyi süpürmeyi ihmal etmemek gerekir. Kasım ve Aralık ayı yoğun geçen bir bakım döneminden sonra dinlenme zamanıdır. Yağışlı ve çoğunlukla soğuk dönemde çimleriniz için yapabileceğiniz pek fazla bir işlem yoktur. Donmuş çimlerin ve alanınızda oluşan göllenmelerin üzerinde yürümeyin. Bunlar alanınıza zarar verir. Ocak ayı yağışlı olur ve her hangi bir işlem gerekmez.

Ortaya çıkan solucanlarla mücadele şubat ayı içinde başlar. Havalar iyi gittiği sürece Şubat ayı içinde toprağınızı hazırlamaya başlarsınız. Çim alanlarda çalışma programı aslında Mart ayında başlar. Gübreleme ve zararlı mücadelesi çimlerinizin ve zararlıların hızla büyüdüğü Nisan ayı sonuna doğru başlar. Nisan ayı kıştan zarar görmüş bölgeler için ara ekim yapılmasının uygun olduğu bir aydır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde bu ay içinde ekim yapılabilir.

Bahçeyi Bahar Temizliğine Hazırlama Ve İlaçlaması

Bütün aylar içinde Mayıs ayı zararlılarla mücadelenin en yoğun olduğu dönemdir. Zararlılarla ilaçlama kapsamında mücadele havanın iyi olduğu bir günü seçerek yapılabilir. Ayrıca çiminiz kuru, toprağınız ise nemli olmalı. Çim ekimini Mayıs ayının ikinci yarısına kadar tamamlamalısınız. Çim alanınıza azot takviyesi bu ay içerisinde toprak genellikle nemli olduğu için daha faydalıdır.

Kuru ve sıcak bir hava dalgasıyla karşılaşırsanız çimlerinizde bir problem meydana gelmesini beklemeden sulamaya başlamanız en iyi çözümdür. Haziran ve temmuz ayı bahçenin ilaçlanarak zararlıların tamamen arındırılması zorunlu dönemdir. Ağustos dönemleri insanların en fazla tatile çıktığı dönemler olduğu için bahçenin en fazla bakımsız kaldığı dönemlerdir. Bahçede böcekler ile mücadele için en doğru zamanlama ile hareket etmek gerekir.

Yanlış seçilecek ilaçlar ve bilinçsiz bahçe ilaçlaması çimlerinizde kuruma ve bitkilerde çeşitli zararlara yol açar. Bahçe ilaçlama hizmeti karınca, salyangoz, kertenkele, fare, karınca, kırkayak, kulağa kaçan ve pirelerin önlenmesi için çok önemlidir. Bahçeler pek çok haşere türünün barındığı yerler olup özellikle kedi ve köpeklerin buralarda dolaşması nedeni ile buralara pire bulaşması görülmekte olup pirelerden kurtulmak için bahçe ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Bahçe İlaçlamasında Firma Seçimi

İstanbul ilaçlama firması olarak bahçe ve binaların etrafının haşerelerden arındırılması için spreyleme ve püskürtme yöntemi ile haşere kontrol hizmetleri sunuyoruz. Yaşam alanlarımızdan çıktığımızda nefes aldığımız, zevklerimize göre düzenlemelerini yaptığımız, gerektiğinde meyve ve sebze yetiştirdiğimiz bahçelerimiz çok çeşitli haşerelerin barındığı ortamlardır.

Bahçe ilaçlama yetiştirilen ürünlere zarar veren haşerelere ya da bahçede oluşan çiyan, salyangoz, solucan, kırmızı örümcek ve tarla faresi gibi zararlı canlıların ev içerisine girmesini engellemek amacı ile böcek ilaçlama şirketlerinin uyguladığı servisler arasında en fazla ilaçlama yaptıkları alanların en başında yer almaktadır. Bahçe ilaçlama yapılırken herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur ve yapılacak ilaçlama şekli bahçedeki bitkilerin zarar görmesine neden olmaz.

Sadece bahçenin genelinde elektrikli aletle ilaçlama yapılacağı için elektrik çekilecek bir yerin olması gerekmektedir. Her türlü haşereye göre yapılan özel böcek ilaçları ile sıvı ilaçlama uygulaması buharlama yöntemi ile uygulanabilen bahçe ilaçlama ile tüm zararlı haşerelerden kurtulmak mümkündür Kokulu bahçe ilaçlama nasıl yapılır hangi ilaçlar kullanılır diyorsanız bahçede toprak yüzeyler arasında üreyen haşerelerin bina içlerine ve ağaçlara yayılarak çeşitli zararlara sebep oldukları bilinmektedir.

Bahçe İlaçlamada Kullanılan İlaçlar

Kapalı alanlara oranla daha kalıcı özellikte ilaçların kullanılması bahçe ilaçlamada kullanılan ilaçlar için yeşil alanlarda sürekli böcek ve haşere göçünün yaşandığı bu açık alanlara yönelik en etkili haşere mücadele ilaçları kullanılmaktadır. Bahçede kullanılan haşere ilaçları öncelikle ağaçlara ve çimlere zarar vermeyen özellikteki ilaçlardan seçilmeli toprak yüzeylerde uzun süre böcek öldürücü etkisi ile bahçeye musallat olan zararlı haşerelerin imha edilmesi sağlanmalıdır.

Bahçede böcek ilaçlama ev ilaçlaması ile daha farklı olup evde her türlü ilaç kullanım gibi bir seçenek mümkün olamaz ancak bahçelerde halk sağlığı ilaçlarına ek olarak ağaçlara ve bitkilere zararı olmayan kokulu bitki ilaçları kullanılabilir. Bahçe ilaçlama için kullanılan haşere ilaçları haşerelerin türüne göre değişken olabilirken toprakta bulunan zararlı böceklerin yuvalandıkları alanlardan uzak tutulması içinde titizlikle seçilmelidir.

Bahçe ilaçlama esnasında binaların dış duvarları belirli yükseklikte ilaçlamaya tabi tutularak bahçeden bina içine ve evlere girmeye çalışan zararlı böceklerin engellenmesi çok önemlidir. Bahçe ilaçlama yağmurlu ve çok rüzgar aldığı günlerde yapılamaz. Bahçede böcek ilaçlama şekli dumanlı ve sırt pompası ile yerlerin yüzeyleri ıslama şeklinde yapılıp karınca, pire, çıyan, kene, akrep benzeri böceklerin yaşam alanları yapılan ilaçlama ile yok edilebilmektedir.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

İstanbul ilaçlama ekibi olarak bahçe ilaçlaması ve diğer tüm yaşam alanlarında görülen zararlı böceklerin imha edilmesi için spreyli ve sisleme yöntem kullanıyoruz. Hassas bitkiler için püskürtme yöntemle ilaçlama yapmak bazen kurumasına sebep olur. Bu durumda ulv cihazı ile daha küçük mikronda ilaç püskürtülmelidir. Bahçelerin böceklerden arındırılması için birinci sınıf haşere ilaçları kullanarak profesyonel olarak böcek ilaçlama hizmeti almak gerekir.

Tüm böcek sorunlarınız da bizi arayıp baş edemediğiniz tüm haşerelerden gönül rahatlığı içinde tek ilaçlama ile kurtulabilirsiniz. Bahçede böcekler çoğu bitkiye zarar verebilmektedir. Atlas Türk ilaçlama servisi olarak sizlerin ev ilaçlama, otel ilaçlama, bahçe ilaçlama, arsa ilaçlama ve araç ilaçlama gibi tüm açık ve kapalı alanlarda ilaçlama taleplerinize en etkili uygulamalar ile çözüm sunmaktayız.

Rengarenk bahçelerin özenle korunması için bahçede düzenli bakım şarttır. Bitkilerin titizlikle korunmasında toprak bakımı, budama, sulama ve bahçe düzenlemesi kadar ilaçlaması da önemlidir. Yanlış Bahçe İlaçlama bitkilere zarar verir ve onca emek verdiğiniz ağaç yada çimler kuruyabilir. Bu gibi olumsuzluklara maruz kalmamak için doğru firmadan ilaçlama desteği almanız gerekir. Ucuz böcek ilaçlama servisi çoğu zaman başınıza dert açabilmektedir. Her işin ehli o işi en iyi ve sorunsuz yapan bir yapıda olmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir