0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Apartman İlaçlama Yöntemleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Apartman İlaçlama Yöntemleri, Böceklerin yaşam alanları nemli bölgeler, karanlık, kuytu köşeler, ve çöp kaynaklarının etrafları olduğu için iyi seçilmelidir. Geceleri çok daha aktif olan haşere çeşitleri binaların atık gider borularından daire içlerine girerek yavaş, yavaş üremeye başlar. Bu nedenle apartman ilaçlama evlerimizi istenmeyen haşere ve böceklerden korumak için kritik öneme sahiptir. Böcek türleri genellikle loş, nemli ve karanlık ortamları severler. Bu tür ortamlarda rahatça beslenme ve üreme imkanı yakalarlar.

Fare çeşitleri, tarla faresi, lağım faresi, ev faresi, sıçan gibi kemirici zararlılar bahçeli siteler için çok daha fazla şikayete sebep olmaktadır. Site ve apartman ilaçlama hem kemirgenlerin yok edilmesi hemde diğer böceklerden kurtulmak için yapılmaktadır. Fare çeşitleri, toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe farelerin çok daha kolay yuvalanmasına imkan sağlar. Buda en iyi apartman ilaçlama teknikleri ve apartman ilaçlama ilaçlarının kullanılmasını bilinçli yapmanın önemini ortaya koyar.

Böcek ve kemirgenlerin önlenmesi için apartman ilaçlama her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Peki insanları riske atmadan sağlıklı bir şekilde apartman ilaçlama nasıl yapılır? kısaca değinelim. Fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve gibi zararlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Bu nedenle apartman bahçesi, bina dış duvarları ve apartman içleri ilaçlama yapılmalıdır. İnsanların giriş çıkışını engellememek için apartman içinde kokusuz böcek ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır.

Spreyli yöntemle yapılan apartman böcek ilaçlama şekli zeminle duvarların kesiştiği noktalara ilaç püskürtülerek yapılmaktadır. Hamam böcekleri ve karıncalar için jel ilaçlama yapılabilir. Kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılan apartman ilaçlaması bilinçli olarak profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Fareler için yemleme şekli ve fare istasyonu kullanılarak apartman ve sitelerde kemirgen mücadelesi verilmektedir.

Apartman İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Özellikle yağışların olduğu kış döneminde yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı ile böcek çeşitleri kapalı alanlara yönelirler. Bu ise bina ve apartmanların böcek şikayetine maruz kalmasına sebep olur. İlk bahar aylarında yoğun yağış ile böcekler apartmanlara hareket ederek ısınan havaların etkisi ile çok hızlı yayılır ve evlerin içine kadar girmektedir. Apartman ve sitelerin çatıları, bodrumları, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar ve kalorifer daireleri gibi alanlar böcek ve kemirgenlerin yuvalanma alanlardır.

Evlere girmek için bu bölgeleri geçiş yolları olarak kullanırlar. Apartman ilaçlama zamanı yaz ayının gelmesi ile başlar ve mutlaka yaz başında haşere ilaçlama yapılması gerekmektedir. Astek ilaçlama şirketi apartman ve sitelerin böceklerden arındırılmasında ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve profesyonel ilaçlama teknikleri kullanarak kalıcı çözümler sunmaktadır. Apartman İlaçlama Yöntemleri ve apartman ilaçlama teknikleri insanların huzurunu kaçırmadan böcekleri önlemeye yönelik olmalıdır.

Doğal olarak sitelerde ve apartmanlarda bulunan böcek ve kemirgenler insan hayatı için ciddi risk içerir. Ortak kullanım alanları olan sitelerde, apartmanlarda yaşanan en büyük sorun tek bir evde ya da binada dahi oluşabilecek böyle bir sorunun, tüm evlere ve hatta tüm siteye yayılarak tüm dairelerin böcek sorunu ile karşı karşıya kalmasını ortaya çıkarır. Böcekler alışveriş sonrası koliler içinde, çeşitli gıda paketleri arasında yada besin bulmak ve uygun sıcaklıktan dolayı apartman ve dairelere girmektedir.

Daha sonra buralarda hızla üreyerek diğer dairelere ve binaların geneline dağılırlar. Evlerin her tarafında üreyebilen bu canlılar hiç fark edilmeden, tuvalet, lavabo, kiler, ardiye gibi ısı ve nem bulunan yerlerde, mutfaklarda uygun şartların oluşması ile insan sağlığını tehdit ederler. Hamam böcekleri ve diğer böcek çeşitleri mutfaklarda bulunan ve yediğimiz besinlere musallat olup hem gıda maddelerine hemde insanların sağlığına kast ederler.

Apartman İlaçlamanın Önemi

Böcek çeşitleri yeşil alanlar başta olmak üzere insan yaşamının hüküm sürdüğü her alanda karşımıza çıkar. İnsan sağlığını tehdit eden bu canlılar doğal ortamlarında belkide bizim bilmediğimiz pek çok yararları bulunmasına karşın yaşam alanlarına yerleşerek tam aksi duruma yol açar. Böceklerin zararları arasında bizlere en kolay yiyecek ve gıdalar yolu ile mikrop bulaştırma durumları söz konusudur. Tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir şekilde yumurtlayarak çok sayıda yavru yapan ve bazıları günde 4-5 kilometre yol kat edebilen bazı haşere çeşitleri bir bölgeden başka bir noktaya hızla geçerler.

Bu durumda ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmeyip apartmanın veya sitenin böcek ilaçlama konusunda ilaçlama servisi almaması çok kısa süre içinde tüm apartmana ve evlere böcek bulaşmasına ve giderek böceklerin her yerde karşınıza çıkmasına yol açar. Özellikle pire, hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu gibi zararlı böcekler sadece bir daireyi değil tüm binayı olumsuz olarak etkilemekte oldukça mahirdirler.

Apartmanların çöp konulan ardiye yerlerinde en fazla rastlanan haşereler çoğunlukla fare ve hamam böceği olmakla birlikte diğer bazı böcek çeşitleri de buralarda sıkça karımıza çıkar. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik maddeler, poşet ve ambalaj atıkları ile gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir. Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir.

Ayrıca apartmanlarda yayılan böceklerden bazıları evlere girip insanların kullandığı gıda maddelerini kirletirken, hamam böceği gibi zararlılar ise elektronik cihazların içine girerek hassas cihazların bozulmasına neden olmaktadır. Tüm bu sebeple ortak kullanım alanlarımız olan apartmanlar ve sitelerdeki bu yerlerin ilaçlamasını düzenli olarak yaptırmak sağlıklı kalmamız ve bulaşıcı hastalıklardan korunmamız için bir lüks değil zorunluluktur. Apartman ilaçlama profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılması gereken son derece önemli bir ilaçlama türüdür.

Toplu Apartman İlaçlamasının Avantajları

Böceklerin neden olduğu şikayetlerden kurtulmak için insanların büyük bölümü bireysel hareket eder. Aslında bu son derece yanlış bir o kadarda maliyetli bir iştir. Böcekler apartmanda sadece bir dairede olsa bile yan daireye ve aşağıdaki yada yukarıdaki daireye bile ortak kullanım alanlarından çok kolay bir şekilde geçmektedir. Apartman böcek ilaçlama yaptırmak bilinçli olmanın en öne çıktığı durumdur. Binada bir daireyi ilaçlamaya giden ekip komşularınızda böcek olma riskine karşı tüm dairelerde ilaçlama yaptırmanız çok daha avantajlı ve kalıcı çözüm olur.

Ancak insanların çoğunun tepkisi bizde böcek yok demek olmaktadır. Bu ya böcek olmadığından yada insanların kişinin evinde böcek olduğunu bilmemesi için söylenen bir söz olsa da yan dairedeki böceklerin kısa zaman sonra evinde hiç böcek olmayan insanları da ciddi biçimde etkileyeceğini düşünmediklerini ortaya koyar. Haşere çeşitleri çok hızlı yayılır ve bina genelinde yaşarlar. Bir dairede böcek olması diğer dairelerde böcek girmesinde çok büyük risk demektir. Bu nedenle sadece tek dairede ilaçlama yetmez. Apartman İlaçlama Yöntemleri toplu olarak tüm dairelerin ilaçlatılması ile tam kalıcılık sağlar. Fare Zehri Evcil Hayvanlara zarar Verir Mi? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir