0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Apartman İlaçlama Servisi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Apartman İlaçlama Servisi, yaz aylarının en fazla verilen hizmetlerinden biridir. Site ilaçlama hizmeti, ve konut ilaçlama uygulamaları daire içlerine böcek girişlerini de ciddi anlamda engeller. Ev ve daire ilaçlama apartmanlar ile beraber çok yoğun olarak yapılan bir böcek ilaçlama yöntemi olarak öne çıkar. Toplu yaşam alanları böcek şikayetlerinin başlangıç yerleri olarak tolu ilaçlama yapılmasını gerekli kılar. Apartman ve siteler diğer bölgelere oranla çok daha fazla haşere istilasına ve kemirgen şikayetlerine maruz kalmaktadır.

Apartmanlar ve dairelerimiz, yaşam boyunca en fazla zaman harcadığımız önemli mekanlar olarak öne çıkar. Daire ve evleri sağlığımız açısından temiz tutmamız ve hijyene önem vermemiz büyük önem taşır. Apartman ve dairelerde yaptırılacak ilaçlama hem sağlığımızın korunması, hemde böceklerin mekanlarda hızla üremesini önlemede oldukça etkili olmaktadır. Hamam böceği, kalorifer böceği, pire, kuş biti ve nem böceği gibi istilacı böcekler pis ortamlarda çok fazla görülen oldukça zararlı ve can sıkıcı haşerelerdir.

Apartman ilaçlama servisi, kış aylarına oranla yaz dönemlerinde çok daha fazla verilmektedir. Özellikle pire, tahtakurusu, hamam böceği, kuş biti, kertenkele gibi zararlılar apartman içinde bir daireden diğerlerine kolayca geçebilir. Ayrıca örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, çıyan, fare, kemirgen gibi her çeşit haşere ile zararlı türleri bu sorunun önde gelen kaynağı konumundadır. Zararlı böcekler ile mücadele iç alanlar kadar dış alanlarda ilaçlama ile bilinçli bir şekilde yapılması çok daha uzun soluklu çözüme kolaylık sağlar.

Apartmandaki Böceklerin Zararları

Yaşam alanları ve konutlardaki böcekler bilinen birçok hastalığın taşıyıcısı olarak oldukça risklidir. Konutların içinde üremeye başlayan böcek türleri insanlar için hayli zararlı sonuçlara neden olur. Apartman ve site yaşamında insan yoğunluğu oldukça fazladır. Ayrıca çok sayıda daire olması ve buna paralel olarak atık maddelerin ciddi oranda olması böceklerin çok hızlı üremesini tetikler. Çok sayıda insan yaşaması binalardaki hijyen şartlarının korunmasını zorunlu kılar. Gıda atıkları ile çöplerin kesinlikle temizlenmesi şarttır.

Apartman ortak kullanım alanlarını ilaçlama dairelerin böcek sorunlarına maruz kalmaması açısından belirleyici olarak öne çıkar. Bu nedenle dönemsel haşere ilaçlama desteği alarak binalarda ve konutlarda ilaçlama servisi şarttır. Apartman ilaçlama sadece bina içinde yapılan bir hizmet olarak düşünülmemelidir. Apartman bahçesi, bina dış duvarları, otopark ve sığınaklar kapsamlı olarak ilaçlanmalıdır. Ayrıca bina çatısı ve merdiven boşlukları böceklerin ve kemirgenlerin uğrak noktaları olarak mutlaka ilaçlama işleminden geçirilmelidir.

Böcek çeşitleri buralara dış alanlardan girerler. Böcek ilaçlama fiyatları dairelere oranla toplu apartman ilaçlamasında daha ekonomik bir maliyet ile yapılmaktadır. Bireysel ilaçlama yaptırmaya oranla toplu apartman ilaçlamaları neredeyse yarı yarıya avantajlı olur. Büyük binalarda kısmi ilaçlama yaptırmak böceklerin yok edilmesi için yetersiz kalır. Bu nedenle toplu daire ilaçlama hizmeti ve komple apartman ilaçlama servisi almanız çok daha ekonomik olacaktır. Ayrıca çözüm içinde ciddi avantajları beraberinde getirir.

Apartman İlaçlama Ne Zaman Yapılmalı?

Özellikle yağışların olduğu kış döneminde yuvalarına su dolan kemirgen ve haşereler binalara hücum eder. Ayrıca yiyecek arayışı ile böcek çeşitleri kapalı alanlara yönelerek ortak kullanım alanları ve zeminlere yerleşir. Bu ise bina ve apartmanların böcek şikayetine maruz kalmasına önlem alınmadığı takdirde tüm dairelerin içine kadar haşere girmesine sebep olur. İlk bahar aylarında yoğun yağış ile böcekler iç bölgelerde görülmeye başlar. Isınan havaların etkisi ile çok hızlı yayılır ve evlerin içine böcek sorunları yaşanmaya başlar.

Apartman ve sitelerin en fazla haşere görülen kısımları kısaca şöyledir. Bina çatısı, bodrum, asansör boşluğu, merdiven kısımları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar, sığınak, otopark ve kalorifer daireleridir. Bu alanlar böcek ve kemirgenlerin yuvalanma alanları olarak en fazla soruna yol açan yerlerdir. Böcekler daha çok evlere girmek zayıf bölgeleri geçiş yolları olarak kullanırlar. Kapı altları, havalandırmalar ve açık camlar en fazla böcek giriş yolları olarak dikkat çeker. Apartman ilaçlama zamanı yaz ayının gelmesi ile başlar.

Apartman ilaçlama şirketi olarak, apartman ve sitelerin böceklerden arındırılmasında en iyi ilaç ve yöntemleri kullanmaktayız. Ekiplerimiz ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve profesyonel ilaçlama teknikleri kullanarak yaşam alanlarınızı tehdit eden böcek şikayetlerine son vermektedir. Yerleşim yerlerinde bulunan böcek ve kemirgenler insan hayatı için ciddi risk içerir. Apartman içinde yaşanan en büyük sorun tek bir evde ya da binada dahi oluşabilecek böceklerin kısa zamanda bina geneline yayılması tehlikesidir.

Böcekler Binalara Hangi Yolla Gelir?

Böcekler alışveriş sonrası koliler içinde, binaya taşınan yeni insanların eşyaları arasında, alınan çeşitli eşyalar içinde, çeşitli gıda paketleri arasında bulaşabilmektedir. Ayrıca besin bulmak ve uygun sıcaklıktan dolayı apartman ve dairelere girip beslenme şartları ve uygun yaşam şartları sayesinde hızla üreme yoluna giderler. Kısa zamanda diğer dairelere ve binaların geneline dağılırlar. Evlerin tamamında üreyebilen bu canlılar hiç fark edilmeden, tuvalet, lavabo, kiler, ardiye gibi ısı ve nem bulunan yerlerde kolayca yumurtlar ve ürer.

Gıda bulması ve beslenmesine en uygun bölge mutfaklardır. Yaşamasına uygun şartların oluşması ile insan sağlığını tehdit ederler. Hamam böcekleri ve diğer böcek çeşitleri tükettiğimiz gıdalar ve mutfak eşyaları arasında dolaşır. Ayrıca yediğimiz besinlere musallat olup hem gıda maddelerine hem de insanların sağlığına kast ederler. Çünkü böcekler besinleri kirletip buralara dışkı ve salyalarını bırakırlar. Böcek çeşitleri yeşil alanlar başta olmak üzere insan yaşamının olduğu hemen her alanda karşımıza çıkarak huzursuz ederler.

Böceklerin zararları arasında bizlere en kolay yiyecek ve gıdalar yolu ile mikrop bulaştırma şeklinde olmaktadır. Bazı böcekler ise çok hızlı bir şekilde yumurtlayarak çok sayıda yavru yapar. Kimi haşereler geceleri 4-5 kilometre yol kat edebilen özellikleri ile bir bölgeden başka bir noktaya hızla geçerek böceksiz dairelere bile sızarlar. Apartman ilaçlama servisi alınmadığı takdirde böceklerin her yerde karşınıza çıkması kaçınılmaz hale gelir. Özellikle pire, hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu gibi zararlı çok ciddi rahatsızlık vermektedir.

Apartman İlaçlama Böceklerin Zararlarını Engeller

Apartmanların çöp konulan ardiye yerlerinde böcek şikayetleri çok daha fazla görülür. Buralarda en fazla rastlanan zararlılar çoğunlukla fare ve hamam böceği olarak öne çıkar. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik maddeler, poşet ve ambalaj atıkları yada gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına doğrudan tehdittir. Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların zemin katlarında daha yoğun ürer. Bu tür zararlılar evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir. Ayrıca iş yerlerinde alarmların çalmasına neden olurlar.

Ayrıca Farelerin kemirgen yapısı bina ve iş yerlerinde elektrik kablolarını ve su tesisatlarını kemirmesi ile yangın ve su baskınlarına sebep olur. Apartmanlarda yayılan böceklerden bazıları evlere girip insanların kullandığı gıda maddelerini kirletir ve kullanılmaz hale getirir. Hamam böceği gibi zararlılar ise elektronik cihazların içine girerek hassas cihazların bozulmasına neden olmaktadır. Böylesi sorunlar ile boğuşmamak için ortak kullanım alanlarımız olan apartmanlar ve sitelerdeki bu yerlerin ilaçlamasını düzenli olarak yaptırmak şarttır.

Huzurlu yaşam sürüp, sağlıklı kalmamız ve bulaşıcı hastalıklardan korunmamız için böcekler ile mücadele bir lüks değil zorunluluktur. Apartman ilaçlama profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılması gereken son derece önemli tüm daireleri tehdit eden böceklerin yok edilmesi için zorunlu bir ilaçlama türüdür. Böceklerin neden olduğu şikayetlerden kurtulmak için insanların büyük bölümü bireysel hareket eder ve amatörce çözüm arar. Aslında bu son derece yanlış bir o kadarda maliyetli bir iştir. Çünkü başarısız ilaçlama böcekleri dahada çoğaltır.

Toplu Apartman İlaçlama Neden Önemli?

Böcekler apartmanda sadece bir dairede olsa bile önlem alınmadığı zaman geneline yayılmaya başlar. Havalandırma, kapı altı, kablo boşlukları ve su giderlerinden yan daireye ve aşağıdaki yada yukarıdaki daireye bile çok kolay bir şekilde geçmektedir. Apartman ilaçlama yaptırmak bilinçli olmanın en öne çıktığı insan sağlığına zararsız böcek ilaçlarının kullanılması gereken bir ilaçlama servisidir. Binada bir daireyi ilaçlamaya giden ekip komşularınızda böcek olma riskine karşı tüm dairelerde ilaçlama yaptırmanız gerekir diye bilgilendirme yapması gerekir.

Bir dairede böcek olması diğer dairelerde zamanla böcek oluşma riskini tetikler. Böcek sorunu olan tek bir dairenin bile diğer evlerin içine böcek girmesinde çok büyük risk demektir. Bu nedenle sadece tek dairede ilaçlama böceklerin ortadan kaldırılması için asla yetmez. Toplu apartman ilaçlamasının avantajları oldukça fazladır. Hem böceklerin çok daha hızlı ortadan kalkmasına hem de maddi açıdan yarı yarıya ekonomik ilaçlama hizmeti alarak böceklerden kurtulmanıza sebeptir. Tek dairede ilaçlama ortalama olarak 120 lira ile 140 lira arasındadır.

Bina genelinde toplu apartman ilaçlamasında bu oran yarı yarıya kadar düşer. Toplu ev ilaçlama bir dairede ilaçlama yapılırken böceklerin diğer dairelere kaçma riskini de ortadan kaldırır. Apartman ilaçlama firmaları bu gerçekleri yakından bildiği için insanlara bireysel davranmaktan çok toplu olarak apartman ve site ilaçlama hizmeti almalarını tavsiye ederler. Atlas Türk böcek ilaçlama ekibimiz, daima en iyi ve en kalıcı ilaçlama çözümleri sunarak insanların böceklerden uzak bir yaşam sürmesini amaçlamaktadır. Apartman ilaçlama taleplerinizi bize iletip profesyonel bir ilaçlama servisi alabilirsiniz.

Apartman İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böceklerin yaşam alanları daha çok nemli bölgeler, karanlık, kuytu köşeler, ve çöp kaynaklarının bulunduğu ortamlardır. Geceleri çok daha aktif olan haşere çeşitleri binaların atık gider borularından insanlar uyurken kolayca evlere girer. Daire içlerine girerek yavaş, yavaş üremeye başlar ve bir kaç ay içinde insanları ciddi anlamda huzursuz ederler. Bu nedenle apartman ilaçlama evlerimizi istenmeyen haşere ve böceklerden korumak için kritik önem taşır. Ancak apartman ortak kullanım alanları bir diğer tehlike saçan böcek giriş yerleridir.

Böcek türleri çoğunlukla loş, nemli ve karanlık bölgeleri severler. Bu tür ortamlarda rahatça beslenme ve üreme imkanı bulurlar. Fare çeşitleri, tarla faresi, lağım faresi, ev faresi, sıçan gibi kemirici zararlılar bahçeli siteler için çok daha fazla şikayete sebep olmaktadır. Site ve apartman ilaçlama hem kemirgenlerin yok edilmesi hemde diğer böceklerden kurtulmak için yapılmaktadır. Fare çeşitleri, toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe farelerin çok daha kolay yuvalanmasına imkan sağlar. Fareleri için istasyonlu ilaçlama oldukça etkilidir.

Böcek ve kemirgenlerin önlenmesi için apartman ilaçlama her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Sağlıklı bir şekilde apartman ilaçlama nasıl yapılır? kısaca değinelim. Apartman bahçesi, bina dış duvarları ve iç bölgeler dahil apartman ilaçlama yapılmalıdır. İnsanların giriş çıkışını engellememek için apartman içinde kokusuz böcek ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır. Spreyli yöntemle yapılan apartman böcek ilaçlama şekli zeminle duvarların kesiştiği noktalara ilaç püskürtülerek yapılmaktadır. Hamam böcekleri ve karıncalar için jel ilaçlama yapılabilir. Aparman geneli böcek ilaçlama insanlar bilgilendirilerek yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir