0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Alman Hamam Böceği Neden Olur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Alman Hamam Böceği Neden Olur? böcekler nasıl ve nereden gelir? Bu sorunun yanıtını vermek için hamam böceklerinin hızlı üreyen ve insanlara ciddi zararlar veren bir böcek olduğunu bilmek gerekir. Alman hamam böceklerinin ihtiyaç duydukları şeyler, böcekleri evlerin içine çeker. Örnek verecek olursak, sıcak ortam bunların başında gelir. Ayrıca gıda ve su ihtiyaçlarını karşılamaları evlerde hamam böceklerinin çok kolay barınma ve üreme imkanı bulduğu için evlere akın etmelerine sebep olur.

Hiç kuşkusuz Alman hamam böceği popülasyonun en fazla görüldüğü bölgeler karanlık alanlarıdır. Evde Alman hamam böceği neden ve nasıl olur? diyorsanız bu özellikleri bilmek zorundasınız. Ayrıca açık kapı ve pencere gibi bölgelerden, kablo kenarları, şu giderleri, kırık ve çatlak bölgeler böceklerin evlere giriş noktalarıdır. Yaz döneminde çok fazla çoğalan hamam böcekleri gündüzleri pek ortalıkta görünmese bile gece karanlığında ortaya çıkarak tükettiğimiz gıda ve kullandığımız eşyaların arasında cirit atarlar.

Ayrıca dolaştıkları evin dip bölgelerinde yumurtalarını bırakarak hızlıca çoğalma yoluna giderler. Hamam böcekleri pis bölgeleri sevdiği için dünyanın hemen her bölgesinde yaşam sürer. En pis yerlerde ve en zor koşullarda inatla yaşamaya çalışırlar. Eve hamam böceği girişi değişik yollardan olabilmektedir. Eve alınan bir eşya, marketten alınan bir gıda, eve getirilen bir yumurta kolisi, daha sayılamayacak pek çok nedenler hamam böceklerinin eve girişine kolaylık sağlar.

Böceklere Karşı Erken Tedbir Almak

Evinizde bir tane bile hamamböceği görülüyorsa asla ve asla hafife almayın. O tek bir böcek gün gelir evde binlerce böceğin oluşmasına sebep olur. Evde hamam böceğinin saklanma ve yuvarlanma belgeleri genellikle dip bölgelerdir. Bu bölgelerde hamam böceği yumurtasına daha çok rastlanır. Lavabo borularını çevresindeki küçük delikler, banyo, garaj, bodrum katları, havalandırma ve karanlık ortamlar en fazla hamam böceği görülen yerlerdir. Bilindiği gibi Alman hamam böcekleri hemen her şeyi tüketirler.

Hatta bu böcekler birbirlerinin ölülerini ve dışkılarını bile yiyebilmektedir. Evde hamam böceği oluşumunu engellemek için evin temiz tutulması öncelik olarak ilk yapılması gereken tedbirdir. Böcekler temiz ortamları pek sevmezler. Bu nedenle evin temizliği önemlidir. Alman hamam böceğinin oluşmasına başlıca sebepler, lavaboda kurumuş bulaşıkların bekletilmesi, evde atılmayan çöplerin olması, düzenli olarak silinip sürülmeyen evler, ekmek ve yemek kırıntıları, rutubet ve nemin bulunmasıdır.

Hamam böceğinin oluşumunu bu durumlar hızlandırır. Evde hamam böceği oluşumunun sebeplerini bulup tespit etmek önemlidir. Şayet evde arızalı akıtan bir musluk varsa bu büyük ihtimalle hamam böceklerine davetiye çıkaracaktır. Ayrıca sızdıran borular ciddi şekilde hamam böceği oluşumuna sebep olur. Evin kenar ve köşe bölgeleri hamam böceklerinin en fazla saklandığı ve yumurtladığı böcekler olarak dikkat çeker. Buraların bilinmesi ve buraların ilaçlanması gerekir.

Evi Temiz Tutup İlaçlama İle Böceklere Fırsat Tanımayın

Evdeki tüm bölgelerin haftada bir defa süpürgeyle çektirilmesi, silinmesi böcek oluşumunu bir hayli yavaşlatır. Ancak tüm bunlara rağmen evde hamam böceği görüyorsanız yapmanız gereken en önemli şey zaman kaybetmeden etkili bir hamam böceği ilaçlaması yaptırmaktır. Hamam böceği nereden gelir nasıl ürer? diye sorgulamak bu böcekler hakkında kapsamlı bir bilgi sahibi olunmasını kolaylaştırır. Bu aşamadan sonra uygulanması gereken tedbirleri hızlıca almak gerekir.

Evdeki hamam böceklerinin yok edilmesi için zaman kaybetmeden profesyonel bir firmadan hamam böceği mücadelesi almak olmalıdır. Böceklerin evi istila etmelerinin en büyük sebebi ilk böcek görüldüğü anda tedbir alınmaması yavaş hareket edilmesidir. Alman hamam böcekleri çok çabuk ürer ve çoğalırlar. Bu nedenle asla vakit kaybetmemek bir an önce hamam böcekleri ile mücadele yapılmasını zorunlu kılar. Pek çok İnsanın içine düştüğü en büyük hata bir tane böcekten bir şey olmaz diyerek bireysel olarak marketten ilaç alarak ortadan kaldırmaya çalışmaktır.

Ancak unuttukları bir şey bu böceklerin ölürken bile yumurta bıraktığı, basit ve ucuz ilaçlara direnç kazandıkları için evi istila ettikleri gerçeğidir. Pek çok insan bireysel böcek ilacı sıkarak böceklerden kurtulmaya çalışmaktadır. Ancak bu onların böcek sorunu bitirmediği gibi evi böceklerin işgal etmesine sebep olmaktadır. Çünkü ucuz ve basit ilaçlar böceklerin direnç mekanizmasını geliştirerek sıkılan böcek ilaçlarından hiçbir şekilde etkilenmez hale gelmelerine sebep olmaktadır. Tüm bu olumsuzluklara maruz kalmamak için Atlas Türk ilaçlama servisimizden böcek ilaçlama talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir