0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akreplerden Kurtulma Yolları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akreplerden Kurtulma Yolları içinde en bilindik olanı ve en etkilisi böcek ilaçlama servisi almaktır. Hem görünüm olarak, hem de zehirli oldukları için insanlarca pek hoş karşılanmayan tehlikeli bir canlıdır akrep. Akrepten korunmanın doğal yolları olarak bazı tedbirler olsa da kesin olarak akrepleri kaçırdığı şüphelidir. Akrep için kükürt dış bölgelerde kullanılabilir. Bu tür önleyici çözümler kısmi koruma sağlama yönünden faydalıdır.

Eve akrep gelmemesi için ne yapmalı? diyorsanız öncelikle onların evlere geliş yollarını tam olarak ortadan kaldırmalısınız. Akreplerin yaşadığımız yerlere girmemesi için tedbir almak gerekir. Varlıkları ile insanlarda ciddi huzursuzluk ve tehlike potansiyeli oluşturan akrepler ile aynı evde yaşamak kesinlikle riskli aynı zamanda ürkütücüdür. Dünya üzerinde yaşam süren akrep türlerinin sayısı 1.750 olup, hepsi zehirli değildir.

Ama zehirsiz diye akreplerden zarar gelmez diye düşünmek ciddi bir hatadır. Yaz ve kış dönemlerinde evlere girip, akrep sokması durumu ile ciddi sorunları beraberinde getirirler. Akrep sokmasından sonra insanlar üzerinde hayati tehlikeye sahip olan siyah akrebin sayısı ve yaşadığı bölge ülkemizde oldukça fazladır. Sağlığımızın riske girmemesi için akrepten korunmak için ne yapmalı, akrebe karşı hangi önlemler alınmalı? kısaca açıklamak faydalı olacaktır.

Akreplere Karşı Alınacak Önlemler

1- Evinizi devamlı kuru tutun. Akrepler nemli, rutubetli ve karanlık bölgelerde yaşamayı oldukça fazla sever. Bu nedenle fayansları, tezgâh üstlerini, giderlerin etrafını elinizden geldiği kadar kuru tutmalı ıslak alan bırakmamalısınız. Yere su dökülmesinde derhal silmelisiniz. Lavabolarda nem olmaması için sızıntı yapan muslukları tamir ettirip böcekler için su bulmayı zorlaştırın.

2- Evinizdeki böceklerin varlığı akrepler için çok iyi bir beslenme imkanı sağlar. Evi iyi bir şekilde ilaçlatarak bu böceklerin varlığından kurtulun. Akreplerin en fazla beslenme yöntemi olarak talep ettiği yiyecek böceklerdir. Bu bakımdan akrepten korunmak ve evin akreplerce kuşatılmasını sağlamak için evinizdeki böceklerden mutlaka kurtulmalısınız. Evinizde sağlık için zararlı böcekler oluşması aynı zamanda akrep içinde uzun süre evde kalma nedenidir.

Yere dökülen yiyecek kırıntılarını elektrikli süpürge ile düzenli olarak süpürün. Bulaşıkları makine ve lavaboda bekletmeden yıkayın. Çöp kutularının ağzını devamlı kapalı tutun ve çöpleri düzenli olarak boşaltın. Karbonhidratlı yiyecekler ile şekerli reçel ve bal gibi tatlılar böcekleri kendine çeker.

Kavanozlarda kalıntı olmadığına emin olun ve şekerli gıdaların ağzını sıkıca kapatın. Diatomlu toprak Serpmek akreplerin dolaştıkları yerleri akrepler için yaşanmaz kılar. Akreplerin giriş bölgelerine diatom toprak serperek onları öldürebilirsiniz. Borik asit, etkili bir zehirdir. Pek çok haşerenin midesini parçaladığı için akrepler ile mücadele içinde kullanılabilir.

Akrep Kaçırıcı Bitkilerden Faydalanın

1- Bahçenizi ve evinizi sürekli düzenli bir biçimde tutun. Akrepler gececi canılar olduğu için daha çok gündüzleri saklanır, geceleri avlanmaya çıkarlar. Saklanmak için tercih ettikleri bölgeler ise daha yoğun yığıntılar, kaya altları, ot altı, çalılıkların arası gibi dağınık ve karanlık bölgeler olarak öne çıkar.

Bahçedeki yığıntıları, kullanılmayan eşyaları kaldırmak, çalılıkları belli bir ölçüde budayıp tımar etmek, evinizi düzenli, dolapları kapalı, kıyafetleri katlı tutmak oldukça faydalıdır. Çünkü akrepler kıyafetlerin arasına girip burada gizlenmekten hoşlanan bir hayvandır. Akreplerden kurtulma yolları içinde doğal bitkiler yardımcı olabilir.

2- Akrebin sevmediği şeyler arasında lavanta ve tarçın kokusu yer almaktadır. Akreplerin sevmediği kokular aslında doğal bir böcek kaçırıcı etki sağlar. Tarçın, bitkisi genelde yoğun bir haşere çeşidinin sevmediği kokudur. İşte bu nedenle akrepten korunma yollarından biri de akreplerin dolaştıkları bölgelere tarçın bırakmaktır.

Özellikle duvar dipleri, süpürgelikler, pervazlar ve kapı altlarına tarçın serpmek akreplerin uzak durmasına yol açacaktır. Ayrıca lavanta bitkisi yetiştirerek akrepleri evden uzak tutabilirsiniz. Lavanta kokusunu itici bulan akrepler evinizin yakınlarından uzaklaşır. Ayrıca akreplerin dolaştığı bölgelere lavanta yağı sürerek akrepleri uzak tutmayı deneyebilirsiniz.

Akrep Düşmanı Canlılardan Yararlanın

Kedilerden ve Tavuklardan faydalanmak akreplerin varlığını minimum seviyede tutar. Kediler ve tavuklar akrep yakalama konusunda son derece mahir ve çeviktir. Evde veya bahçede bu hayvanların besleniyor olmaları akrepleri yaşadığınız yerden uzak tutmaya yardımcı olur. Hayvan beslemeyi düşünenler için mantıklı ve bir o kadar yararlı bir sebep teşkil ettiği için bu tür hayvanları beslemek daha mantıklıdır.

Ayrıca evinizdeki hasarlı ve akrep girişine müsait yerleri mutlaka onarmalısınız. Akrepler kapı altları, pencereler, çatlaklar ve boşlukların olduğu pervazlardan evinize kolaylıkla girebilir. Pencerelere sineklik takmak, boşlukları ve çatlakları silikon benzeri malzemeler ile doldurmak, çürümüş ahşap bölgeleri yenilemek etkili yöntemlerdendir. Akrep ile mücadele oldukça mühimdir.

Akrep sirkeyi neden sevmez? akrebi ne öldürür?, akrep ilacı tavsiye gibi pek çok konuda insanlar arayış içindedir. İşte bu nedenle akrepten korunma yollarını öğrenip uygulamak işinize yarar. Ancak buna rağmen, evinize akrep girmesini kesemediyseniz zaman kaybetmeden akrep ilaçlama servisi almalısınız. Bu tehlikeli canlılar insanları sokarak ölümcül sonuçları tetikler. Akrep ile mücadele nasıl olmalıdır? bilmeden çözüm almak sorun ve sıkıntı demektir.

Havaların ısınması ile birlikte akreplerin sayısında ciddi anlamda bir artma olur. Akrep türleri içinde zehirli akrepler kadar zehirsizleri de bulunmaktadır. Ancak hangi akrebin zehirli olduğunu bilemediğiniz için akrep sokma riski ve tedirginliği sizi evde yaşayamaz hale getirir. Akrep ile mücadelede en kesin çözüm ilaçlama yaptırmak olacağı için evin akreplerden temizlenmesinde böcek ilaçlama firmaları en doğru çözümü sunar.

Akreplerin Sevmediği Kokular Ve İlaçlama

Akrep eve neden gelir? sorusunun en mantıklı yanıtı hiç kuşkusuz beslenmek ve barınma imkanını sağlamak içindir. Akrebi öldürmede etkili olan borik asit gibi bazı malzemeler önleyici olarak işinizi kolaylaştırabilir. Toz ya da likit halde bulunan borik asidi, akreplerin evinize girdikleri yada girme olasılığı bulunan bölgelere serpmek onları önemli ölçüde yavaşlatır. Lavanta kokusu akrepleri huzursuz ederek kendinden uzaklaştırır.

Evinizin çevresine lavanta ekmek ve ya lavanta yağlarını duvar diplerine, çatlaklara sürerek akreplerin evin içine girmesini ciddi oranda engellemek mümkündür. Ayrıca 10 15 damla sedir ağacı yağını suyla karıştırıp bir sprey şişesine koyarak kapı altlarına, pervazlara, duvar diplerine püskürtebilirsiniz.

Sedir ağacı yağının kokusu akrepleri önemli ölçüde kendinden kaçırır. Tarçın ile narenciye yağı akreplerin sevmediği kokuların arasında gelir. Ancak bu doğal ve bitkisel çözümler tam olarak akrepleri evden kaçırma yada eve girmesini engellemede kesin çözüm sağlamaz. Profesyonel akrep ilaçlama servisi ile akrepleri tam olarak bina çevresi ve dairelerden söküp attırabilirsiniz. Akreplerden kurtulma yolları içinde tedbir önemlidir.

Doğal yöntemleri denediğiniz halde akreplerden kurtulamadıysanız haşere ilaçlama firmalarından profesyonel ilaçlama servisi talep etmelisiniz. Akrebin belirli bir zaman ortalıkta dolaşmaması tam olarak akrebin evinizi terk ettiği anlamına gelmez. Akrepler gizlenme ve pusu kurma özelliği üst seviyede usta canlılardır. Siz uyurken evinizde dolaşan bir akrebin varlığını anlamak hayli zordur. Atlas Türk İlaçlama sizi akrep şikayetlerinden tam olarak kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir