0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akrepler Ne Yer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akrepler Ne Yer? insanların son derece irkildiği akrepler ilaçlama yapılmaz ise ciddi risklere yol açacağı malumdur. İnsanlarca hoş karşılanmasa bile evde akrep şikayeti ciddi sağlık sorunlarını tetikler. Akreplerden böcek ilaçlama ile kurtulmanız mümkündür. Akrepler doğada değişik iklim ve bölgelerde sıkça görülen zehirli ve tehlikeli canlılardır. Geceleri ortaya çıkarak çeşitli böcekler ile avlanan etçil beslenme özelliğine sahip canlılardır. Bina ve dairelere en fazla yağmurlu havalardan sonra girerler.

Akrepler ile evinizde ya da iş yerinizde en fazla bu durumlarda karşılaşır, panik yaşar hemde nereden geldiği konusunda oldukça şaşkınlık yaşarsınız. Zehirli yada az zehirli akrepler doğada toplu olarak yaşam süreler ancak çoğu zaman ayrılırlar. Avlanarak beslenme özelliğine sahip yırtıcı canlılardır. Yer yüzünde 1.750 farklı türde akrep vardır. Akrepler insanların çok ürktüğü sağlam yapılı özellikleri ile tehlikelidir. Akreplerin faklı özellikleri, yaşam şekilleri mevcuttur.

Akreplerde Beslenme Özelliği

Akrep çeşitleri etçil beslenen bir özelliğe sahiptir. Akrepler için en kolay bulunan yiyecek hiç kuşkusuz evlerdeki böceklerdir. Akrebin avladığı böcekler, kırkayaklar, örümcekler, keneler, fare, kertenkele, küçük yılan ve kurbağa benzeri hayvanlar önde gelir. Kendinden daha iri yapılı canlılar akreplerin besin zincirine dahil olur. Böcek ilaçlama kapsamında yapılan tehlikeli akrepler hafife alınmamalı bir an önce ilaçlama servisi istenmelidir. Yamyam bir yapısı olan akrep çeşitleri, ölmüş hayvanların leşlerini, hatta bazı dişi akreplerin kendi yavrularını yedikleri unutulmamalıdır.

Akrep avını nasıl yer? hiç şüphesiz akrep zehri akreplerin beslenmesinde önemli yer tutar. Avlanan akrep kurbanına iğnesini batırıp avını felç ederek hareketsiz bırakır. Akrep, ağzından salgıladığı tükürük ile sindirim enzimleri ile dokular sıvılaşıncaya kadar sabırla bekler ve avını büyük bir iştahla somurur. Akrepler Ne Yer? sorusuna verilen cevap gördüğümüz gibi başta böcekler olmak üzere kemirgen ve başka küçük yapılı hayvanlardan oluşan bir beslenme zinciri mevcuttur. Akreplerden korunmak için bina çevresi ve daire içlerinde ilaçlama yaptırmanız şarttır.

Akreplerin Yapıları Nasıldır?

Akrepler gececi canlılardır. Gündüzler fazla ortalıkta dolaşmaz, geceleri aktif şekilde yiyecek aramaya ve avlanmaya çıkar. Sıcak havalarda akreple karşılaşmak pek mümkün olmaz. Özellikle kış dönemlerinde yağışlı günlerden sonra da her zamankinden daha fazla akrep sorunları yaşanır. Akrepler havadan ve yerden gelen titreşimler yardımıyla avlarını algılayarak tuzağa düşürmek için pusuya yatar. Sabırla bekler, uygun zamanda avını sokup güçlü zehri yardımı ile etkisiz hale gelen getirir.

Kıskaçları oldukça büyük olan akrepler, avlarını kıskaçları ile yakalayıp öldürür. Akrep türleri avlarını zehirleyerek kontrol eder ve sıvılaştırıp emerler. Akrep zehrine maruz kalan hayvan ve böcekler dokuları felç olarak etkisiz hale gelir. Bu aşamadan sonra akrep için lezzetli bir besin haline dönüşürler. Akreplerin metabolizması oldukça yavaştır. Bu sebeple yiyeceklerini çok yavaş bir biçimde tüketir. Akrep çeşitleri çok az yiyecekle uzun süre hayatta kalabilir. Aç bir akrep 2 yıl kadar hayatta kalabilme özelliği ile oldukça hayret vericidir. Akrepler yaşam alanlarından etkili bir ilaçlama ile yok edilmelidir. Pire Isırığı Tedavisi yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir