0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akrepler Eve Neden Girer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akrepler Eve Neden Girer? genellikle akrepler doğada yaşayan canlılar olsa da birçok böcek türü gibi zaman zaman evimize gelerek tehlike saçarlar. Böcek ilaçlama sizleri zararlı haşerelerden korumanın en kestirme yoludur. Peki evde akrep neden olur? akrebin eve girmesini tetikleyen sebepler nelerdir? bunları bilmede fayda vardır. Bilindiği gibi akrep türleri nemli ve karanlık bölgelerde yaşamayı seven özellikleri ile bilinirler. Evlere gelmelerinin ana sebeplerinden biri beslenmek ve yaşamlarını sürmektir. Akrepler hızlı bir şekilde üreyen zehirli eklem bacaklı bir türdür.

Akrep türleri arasında sarı akrep, siyah akrep, kahverengi akrep ve kırmızımsı renklere sahip diğer ekipler görülür. Akrepler daha çok böcek yiyerek beslenen türlerdir. Gündüzleri yuvalarında saklanırken, geceleri ortaya çıkarak yiyecek ararlar. Akreplerin tehlikeleri arasında kendilerini koruma içgüdüsüyle temas edildikleri zaman sokma özellikleri öne çıkar. Bazı akrep çeşitleri oldukça zehirli oldukları için evde akrep varsa çok dikkatli olmalısınız.

Evde görülen akrep sadece bir akrepten ibaret olmayacağı için hemen bir ilaçlama firması ile görüşerek akreplere karşı ilaçlama yaptırmanız en önemli davranıştır. Akrepler bilindiği gibi karanlık ve nemi sever. Bu nedenle banyo, klozet, küvet, lavabo gibi bölgelerin nemli kalmamasına özen gösterin. Buraları sık sık kurulayın ve kuruttun. Sızıntı yapan muslukların tamir edilmesi gerekir. Ayrıca mutfağın temiz tutulması akrepler ile mücadelede önemli bir avantajdır.

Akrepler Nerelerde Saklanırlar?

Akrepler giysilerin arasına saklanmayı sevdikleri için giysilerinizi katlı tutun ve gardrobunuzun kapağını kapalı tutun. Ortalıkta kıyafet bırakmamaya özen gösterin. Yatak altlarını düzenli süpürerek dağınık bölgeleri toparlayın. Dağınıklık ve kirli ortam akreplerin evde rahat bir şekilde yaşamasını ve saklanmasını kolaylaştırır. Bilindiği gibi akreplerin vücudu oldukça serttir ve onu öldürmek için keskin bir cisimle akrebe vurmak gerekir. Akreplerin en sevdiği saklanma alanları kuytu yerlerdir.

Kitap, ayakkabılar, kütüphane, dolap arkası, parke arası, kapı dipleri, mutfak dolaplarının alt tarafları gibi yerlerdir. Akreplerle karşılaşabileceğiniz en belirgin yerler kiler, depo ve banyolardır. Kuytu kenar noktalar, karanlık ortamlar akreplerin en sevdiği bölgeler olduğu için buralarda kep ile karşılaşmanız muhtemeldir. Akrebi evden kaçırmak için bazı tedbirler alınabilir. Örneğin haşereler akreplerin beslenmesinde en önemli koşuldur. Bu nedenle evdeki haşerelerden kurtulmak akrepleri yok etmekle eşdeğerdir.

Akreplerle böcekleri yok etmenin en kestirme yolu ise ilaçlama yaptırmaktır. Akrepler böcekler ve örümcekler ile de beslendiği için evinizde örümcek olmamasına özen göstermelisiniz. Akreplerin dolaştıkları bölgelere atomlu toprak ve boraks uygularsanız akrepleri kaçırırsınız. Evinizin ve binanızın çevresinde Akreplerin saklanma ve üreme koşullarını ortadan kaldırmanız gerekir. Örnek verilecek olursa odunluklar, kömürlük ve çalılar akreplerin en fazla görüldüğü bölgelerdir. Bina çevrelerinde bu gibi yerleri düzenleyerek akrep oluşumuna engel koyabilirsiniz.

Eve Akrep Girişlerini Önlemek

Akrep evde en fazla boşluk bölgelere girer. Evde akrep var ne yapmalıyım? akrep eve neden girer? gibi sorular soran insanların bilmesi gereken akreplerin yaşamına imkan veren ortamların olması sizin akreplere karşı savunmasız bir hale gelmenize sebep olur. Kapıların altını sağlamlaştırmak, pencerelere sineklik takmak, giderlere kapak koymak, havalandırmaları gece yatarken kapatmak akreplere karşı alınacak bireysel tedbirlerin en önemlilerinden bazılarıdır. Akrebi yakalamak için yapışkan tuzaklar kullanabilirsiniz.

Ancak bu kesin olarak akrepleri önlemeyecektir. Akrepleri doğal olarak evden kaçırmak için bazı bitkiler faydalı olabilir. Bunları içerisinde tarçın akrep dahil pek çok haşereyi kaçırma özelliğine sahiptir. Kapı girişlerine toz tarçın serpebilirsiniz. Saksıya narenciye bitkisi ekerek ya da kıyafetlerin arasına lavanta keseleri yerleştirerek akrepleri kaçırmanız mümkün olabilir. İnsanlar akrepler neden eve girer? diye merak eder. Her canlıda olduğu gibi akrepler de de beslenme ve yaşama içgüdüsü öne çıkar.

Bu gibi özellikleri kolay sağlayan ortamlar akrepler için ideal bir yaşam alanıdır. Doğal yollar akreplerden kurtulmak için çoğu zaman mümkün olmaz. Dip bölgelerde saklanan akrepler kolaylıkla kaçar saklanır ve gözden kaybolur. Akreplerin yok edilmesi için en etkili akrep ilaçları ve profesyonel akrep ilaçlama yöntemleri kullanılması gerekir. Akrepler zehirli ve sağlam yapılı haşereler oldukları için basit ilaçlarla akrepleri yok etmek mümkün olmaz. Atlas Türk İlaçlama hizmetlerini arayarak en etkili akrep ilaçlama servisine alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir