0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akrep Neden Olur Neye Gelir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akrep Neden Olur Neye Gelir? evde akrep görmek ne anlama gelir? hiç kuşkusuz evde akrep görmek zayıf noktaların varlığına işarettir. Akreplerin kolayca evin içine gelişine müsait bölgelerin olunduğunu gösterir. Ana vatanları Amerika Birleşik Devletleri’nin güney olan akrepler günümüzde Dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Yaşam yerleri genellikle doğal bölgeler olsa da pek yok böcek gibi evinize davetsiz bir şekilde girebilmektedir.

Evde akrep neden olur? akrep eve neden gelir? akrep türleri daha çok karanlık ve nemli ortamlarda yaşamayı severler. Akreplerin evlerimize giriş nedenleri öncelikle besin bulmak ve barınma imkânlarını karşılamak içindir. Akrep hızlı bir şekilde yürüyebilen bir canlı değildir. Tehlikeli ve zehirli bir eklem bacaklı türüdür. Akreplerin bilinen renkleri kahverengi, siyah renklere sahip akrep türleri olarak karşımıza çıkar. Genellikle böcek yiyerek beslenen akrepler gündüzleri yuvalarına çekilerek dinlenirken, geceleri aktif olur ve dışarı çıkarlar.

Kendilerini koruma iç güdüsüyle temas edildikleri takdirde insanların sokar. Bazı türleri zehirli oldukları için evde akrep varsa en kısa sürede evin akreplerden arındırılması gerekir. Evde akrep üremesini engellemek için yapmanız gereken bazı önlemler faydalı olur. Özellikle evi temiz ve düzenli tutmalısınız. Akrepler rutubet ve neme bayılır. Bu nedenle banyo, klozet, lavabo çevresine sürekli kuru tutmak önemlidir. Ayrıca sızıntı yapan muslukları tamir ettirmek, mutfağın temiz tutulması evde çöp bırakılmaması akrepler ile mücadelede önemli bir fayda sağlar.

Eve Akrep Girmesini Engellemek

Bulaşıkları bekletmeden yıkamak, yere düşen yemek kırıntılarını süpürmek, çöpleri düzenli boşaltmak böcek oluşumunu ortadan kaldıran sebeplerden biridir. Akreplerin böcekler ile beslendiği düşünülürse evdeki böcekler akrepler için cazip bir çekicilik sağlar. Yeşil alanlar ve piknik yerleri gibi kırsal alanlar da kalın kıyafet giyilmesi olası akrep sokmalarını engelleyecektir. Evde gördüğünüz zaman sert bir cisimle akrebin kabuğuna sertçe vurun.

Akrebin dış kabuğu oldukça serttir. Bu nedenle onu öldürmek için ayakkabının altını serçe vurun. Akrepler hızlı hareket eden bir yapıda değildir. Ancak kuyruğundaki zehirli iğnesi oldukça ciddi bir tehlike demektir. Akrebi öldürmek için kitap, ayakkabı benzeri şekilde malzemelerle akrebin üzerine sert bir biçimde vurabilirsiniz. Özellikle baş bölgesine sert bir şekilde vurmak ölmesini kolaylaştırır.

Ölen akrebi kesinlikle çıplak elinizle tutmayın. Akreplerin eve girmesini engellemek için pencerelere sineklik taktırmak, boşluk, kırık, delik bölgeleri tamir etmek, kapı altlarını sağlamlaştırmak gerekir. Evde akrep çıktı diyorsanız muhtemelen bilmediğiniz başka yerlerde de akreplerin varlığı muhtemeldir. Geceleri karanlıkta el feneri ile akreplerin izini sürün.

El feneri ile akreplerin varlığını takip ediniz. Süpürgelik, depo, banyo, pencere, karanlık ve kuytu köşeler akreplerle karşı karşıya gelmeniz muhtemel olan yerlerin başındadır. Akreplerin evden uzak tutulmasını sağlamak için evdeki haşerelerden kurtulmak gerekir. Çünkü akrepler böcek yiyerek beslenirler. Evde akrepler ve böcekler için etkili bir ilaçlama servisi almak şarttır.

Akrep Mücadelesinde Doğal Çözümler

Evde özellikle duvardaki ve pervazlardaki çatlakları tamir etmek engelleyici tedbirlerin başında gelir. Bahçeli evler’de kediler ve tavuklardan yardım almak oldukça faydalı olur. Bilindiği gibi tavuklar akrep yemeye bayılır. Bu nedenle bahçede tavuk beslemek, evde kedi bulundurmak akreplerin uzak durmasını sağlayacaktır. Akreplerin sevmediği kokular arasında bazı bitkiler oldukça faydalıdır. Kaçırıcı koku salgılayan bir koku yayar tarçın.

Kapı girişlerine toz tarçın serpmek onları belirli bir süre uzak tutacaktır. Saksılarda ayriyeten narenciye bitkisi yetiştirmek, kıyafetlerin içine lavanta keseleri yerleştirmek akrebi evden uzak tutmakta faydalı olur. Akrebi öldürdüğünüz halde başka zaman tekrar akrep ile karşılaşıyorsunuz bu durumda evde başka akreplerin varlığına kanaat getirebilirsiniz.

Evdeki akreplerin yok edilmesi için öncelikle akrep ilaçlama yaptırmalısınız. Akreplerin giriş bölgeleri ve saklandıkları alanları tespit edilerek etkili bir akrep ilaçlama ile yaşam alanlarındaki akreplerden kurtulabilirsiniz. Akrebi ne öldürür, akrep için sirke kaçırıcı olur mu? akrep için kükürt etki sağlar diyorlar Bu doğru mu? gibi pek çok soru ile karşılaşırız. Akrep ile mücadele ederken en iyi ilaçlar seçilmesi gerekir.

Ancak bu tür ilaçlar profesyonel akrep ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. Akrep ilaçlama bireysel ve Amatör olarak yapılabilecek bir özellikte olmadığı için mutlaka uzman ekipler tarafından akreplerle mücadele edilmelidir. Akrep sirkeyi neden sevmez, sirke kullanarak ekle evdeki kaçırabilir miyim? diye zaman, zaman sorular gelmektedir.

Sirke Akrebi Kaçırır Ancak Yeterli Olmaz

Sirkenin içeriğindeki asit ve keskin kokusu akrepleri kendinden uzak tutar. Akrepleri evlerden temizlemek için akreplerin giriş yerlerini kapatmak ve beslenme etkenlerini ortadan kaldırmak önemlidir. Dip köşe bölgelerinde gizlenen ve buralara yuvalanan akrebin yok edilmesi için sisleme şeklinde akrep ilaçlama hizmeti almalıdır. Akrep neden olur neye gelir? diyorsanız akreplerin evde beslenmesine imkan sağlayan böcek ve benzeri şeyler akrepleri eve çeker.

Ayrıca rutubet ve nemli alanlar akreplerin vazgeçemeyeceği özelliktedir. Bu tür akrebi eve davet eden özellikleri ortadan kaldırmak akrebin eve gelmesini engelleyecektir. Alınan tüm tedbirlere karşın akrepler ile karşılaşıyorsanız mutlaka akrepleri yok etmek için ilaçlama yaptırmalısınız. Atlas Türk ilaçlama akrepler ile mücadelede profesyonel çözümler sunan bir ekiptir.

Doğal akrep kaçırıcı bitkiler sadece akrebi belirli süre kendisinden uzak tutar. Akrebin saklanma alanları oldukça fazla olduğu için bir bölgeden uzaklaşan akrep evin başka bölgesine kolayca gizlenebilir. Su gideri, lavabo etrafları, duşa kabin ve küvet altları, parke arası, kapı dibi gibi bölgeler akreplerin en sık görüldüğü alanlardır. Akreplerin evlerden uzak tutulması için dış alanlardan evin içine girişini önlemek gerekir.

Sürekli dış alandan evin içine akrep girmesi akrepler ile mücadeleyi oldukça güçleştirir. İnsan sağlığının korunması için evin akreplerden kesinlikle arındırılması gerekir. Akrep neden olur neye gelir? iyi anlamak ve akrepleri cezbeden şartları ortadan kaldırmak en önemli avantajdır. Akrep ilaçlama donanımlı ve en iyi ilaçları kullanan ekiplerce yapılmalıdır. Bireysel mücadele zor ve tehlikelidir istenmeyen sorunlara yol açar. Böcek ilaçlama bilgi ve birikim işidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir