0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akrep Kaç Yıl Yaşar

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akrep Kaç Yıl Yaşar? akrepler evlere neden gelir? aslında oldukça merak edilen konulardır. Böcek ilaçlama evde akrep görüldüğü zaman çok ani kararlar verilerek talep edilmektedir. çünkü akrepler zehirli ve tehlikeli canlılardır. Akrepler diğer eklem bacaklı türlerden farkı yapıdadır. Büyüme hızları son derece yavaş olduğu için yavru bir akrebin erişkin hale gelmesi bir yıl ile 6 sene arasındadır. Akreplerin hayatta kalma süreleri daha çok 3 yıl ile 5 yıl arasında olur.

Ancak bazı akrep türleri 10 sene ile 15 sene kadar yaşam sürebilir. Dişi akrebin yumurtası döllenmeden sonra yumurtanın gelişme süresinin tamamlanmasına kadar vücudunda tutulur. Akrep yavruları bedeninden dışarı çıkarak sırtına yerleşirler ilk kabuk değişim süresine kadar anne akrebin sırtında kalırlar. Daha sonra yere inerek dağılır ve bireysel olarak hareket etmeye başlarlar. Akrepler yaklaşık olarak 420 milyon yıldır çok az değişen vücut yapıları ile bilinmektedir.

Zamanlarının çoğunu pusuda bekleyerek geçirir vivipal yapılı akrepler 7 ile 12 aylık gebelik süresi sonunda 34 ile 110 arasında canlı akrep doğurur. Akrep türlerin çoğunda doğumdan sonra bacaklara tutunarak yavrular annenin sırtına çıkar. Akrep türleri ergin olmadan önce 1 ve 3 yıl arasında 6 ile 9 defa gömlek değiştirmektedir. Evlere yönelen akrepler daha çok mesken yakınındaki dağınık kayalar, odun yığınları, yıkıntı ve duvar arası gibi yerlerde bulunur.

Buraların iyice araştırılarak düzenlenmesi ve akrep saklanmasına uygun yerlerin ortadan kaldırılması gerekir. Gececi olan akrepler avlarını gece yakalayıp zehirlerini kurbanlarına zerk ederek öldürmek için kullanılır. Gündüzleri yığınların altlarında, yuvalarında, tahta ve taşların altı, ağaç kabuklarının altında yada binaların altında saklanırlar. Eve giren akrepler evin içinde ahşap doğramaların çatlaklarında ve yarıklarında, süpürgeliklerin arkasında dolap ve tavan aralarında duvar içinde yaşam sürer.

Akrepler Dip Bölgelerde Gizlenir Ve Ürer

Yalıtımı zayıf olan pencere ve kapılardan içeri girerek insanlar için tehlike haline gelirler. Akrep türlerinin özellikleri oldukça sağlam bir yapıya sahip olması olarak öne çıkar. Akrep türleri arasında zehirli ve ölümcül olanlar olduğu gibi zararsız zehir barındıran akrepler de vardır. Akrep yavrusu resmi beyaz ve minik görünümde olur ilk doğduğu anda bakıldığında beyaz şeffaf bir görünümdedir. Dişi akrep yavruları akrebin vücudunda meydana gelir ve vücuttan çıkan akrepler annelerinin sırtına tırmanarak belirli bir süre burada kalır.

Yeni doğmuş akrep yavrusu erişkin görünüme sahip olmasına rağmen küçük ve beyaz bir görünümdedir. En zehirli akrep sarı akrep olarak bilinen akreplerdir ve ülkemizde Doğu, Güneydoğu bölgelerinde görülür. Akrepler nasıl öldürülür? diyorsanız sağlam yapılı akreplerin yok edilmesi için en etkili akrep ilaçlarının kullanılması gerekir. Akreplerin maksimum yaşam süresi 10 yıllık kadar olabilir.

Akrepler kaç yıl yaşar? diye merak edenler akrep türüne göre farklı yaşama süresi olduğunu bilmelidir. Akrepler beslenmesini örümcek, böcek ve omurgasız hayvanlardan sağlar. Avlarının hareketini ve titreşimlerini algılayabilme özellikleri mevcuttur yakaladığı avı küçükse yer büyük olanları zehri ile sokarak etkisiz hale getirir ve somurup tüketir. Akrep zehrini avını yakalamak için kullanılmasına karşın kendilerini tehlikelerden ve yırtıcı hayvanlardan korunmak için de kullanılmaktadır.

İnsanlar akrepler hakkında çeşitli sorular yöneltir akrepler kaç yıl aç kalabilir? akrep nerede yaşar ne yer? gibi arayışlar ağırlıktadır. Akrepler bina çevreleri ve taş aralarında yaşadığı gibi çölde yaşayan akrepler de oldukça fazladır. Akrep sirke kokusundan hoşlanmaz akrep ilacı olarak kokusuz ve kokulu akrep ilaçları kullanılabilir. Akrep yavrusu ilk gömlek değişiminden sonra anne sırtından inerek yaşamına kendi doğrultusunda karar verir.

Evdeki Akrepler Nasıl Ölür?

Eve giren akrepler parke altı, kapı kenarı, ayakkabılık, yatak altı ve dolap araları gibi yerlere girerek gizlenir. Gececi olarak yaşam süren akrep çeşitleri gündüzleri pek ortalıkta dolaşmadığı için evin içindeki akrep varlığını anlamak son derece zor ve zaman alır. Evin içine yuva yapan akrepler kısa zamanda onlarca akrebin mekanda üremesine neden olur. Şayet evde yavru akreple karşılaşıyorsanız muhtemelen başka akreplerinde olduğunu bilmekte fayda vardır.

Evlere lağım giderleri, kapı altı, banyo ve mutfak giderleri ile zayıf noktalardan girip insanlar için sağlık sorunlarını tetiklerler. Tavan arası gibi bölgelerde üreyen akrepler spot lamba arası ve ahşap tavanların dip kısımlarından geçerek evin içine girer. Dişi bir akrep onlarca yavru ürettiği için evin içinde üremeleri hızlı olur. Evin içindeki akreplerden kurtulmak için profesyonel akrep ilaçlama firmaları ile çalışmanız şarttır. Çünkü akrepler dirençli ve zor ölen canlılardır.

Akrebin zehri neresinde? diye merak edenler için zehirli sıvısını kuyruğunun ucunda bulunan iğne yardımı ile akrebe yönelen tehditlerden korunmak için kullanır. Ayrıca avlarını sokarak etkisiz hale getirmek için de olur. Akrepler ile mücadele zor olduğu için sıradan basit ilaçlar kullanmak sonuç alınamaması gibi durumları ortaya çıkarır. Akrep ilaçlama akreplerin dip bölgelerde gizlendiği bilinerek geniş kapsamlı yapılırsa çok daha kısa sürede sonuç alınabilir. Atlas Türk ilaçlama olarak akreplerin evlerden arındırılması için daima en etkili ilaçları kullanıyoruz.

Yaşadığını akrep şikayetlerinde korkusuz yada kokulu sıvı ilaçlama ve sisleme ilaçlama uygulamaları ile şikayetlerinize son veriyoruz. Akrepler ile başınız dertte ise bizden akrep ilaçlama talep ederek yaşadığınız şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Akreplerin yok edilmesi için daima en etkili akrep ilaçlarını kullanmak kaçınılmazdır. Zehirli akrepler insanlar için ciddi risk meydana getirir. Bunun için bir an önce yok edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir