0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akrep Eve Neden Gelir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akrep Eve Neden Gelir? evde akreplerin görülmesi çoğunlukla akrep girişine müsait yerlerin olduğu anlamına gelir. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce evlere akrep girişini önlemek için gerekli tedbirlerin alınması yapılacak akrep ilaçlama için çok uzun bir etki sağlamasına sebep olacaktır. Hiç kuşkusuz akrepler evlere besin bulmak için gelmektedir bilindiği gibi akreplerin ana vatanı daha çok Amerika Birleşik Devletlerinin güney bölgeleri olarak bilinmektedir.

Ancak bugün dünyanın hemen her tarafında akreplerin çeşitli türler halinde görüldükleri malumdur. Akrep çeşitleri çoğunlukla doğada yaşam süren canlılar olsa da zaman, zaman pek çok böcekte olduğu gibi çeşitli sebeplerle evlerin içine girmekte ve paniğe sebep olmaktadır. Peki ama evde akrep neden olur? akrep eve niye girer? gibi değişik sorular insanların aklına gelebilir. Bilindiği gibi pek çok böcekte olduğu gibi akrepler de karanlık ve nemli bölgelerde yaşamayı tercih eder.

Akrebin evin içine girme nedenlerinden en başta geleni hiç kuşkusuz beslenmesini daha kolay sağlayabilmek içindir. Ayrıca yuvalarının kış aylarında su dolması ile yeni bir yuva aramak için de evlere yönelirler. Akrep türleri farklı renk ve boyutlarda görülmektedir. Siyah akrep, sarı akrep, kahverengi akrep ve kırmızı renklere sahip akrepler görülmektedir. Akrep türlerinin hemen hepsinde zehir bulunmasına karşın bunlardan içinde bazı zehirli akrep türleri insanı sokarak ölümcül sonuçlara sebep olur.

Pek çoğu ölümcül zehir taşımaz bilindiği gibi böceklerle beslenen akrepler gündüzleri yuvalarına çekilir ve ortalıkta dolaşmazlar. Ancak Gece karanlığında ortaya çıkarak avlanmak için aktif olurlar. Akreplere yanlışlıkla dokunulduğu zaman kendisini koruma içgüdüsü ile temas edildiği anda sokarlar. Şayet insanı akrep sokmasında zehirli akrep türü ile karşılaşılmışsa çok ivedilikle doktor tedavisi şarttır. Evinizde akrep görülmesi durumunda evdeki akrebin yok edilmesi ilaçlama büyük önem taşır.

Evde Akrep Yaşam Şartlarını Önleme

Evde akreplerin yaşama şartlarını ortadan kaldırmak için bazı tedbirler almak faydalıdır. Bunlardan en başta geleni hiç kuşkusuz evin temiz ve düzenli tutulması gelir. Çünkü akrepler nemi sevdikleri için ıslak yüzey ve rutubetli ortamlara yönelirler. Özellikle banyo bölgenizde küvet, klozet, lavabo ve banyo zeminlerinin kurutulması, düzenli olması çok önemlidir. Ayrıca damlatan musluklar varsa bunları mutlaka tamir etmelisiniz. Aynı şekilde mutfağınızın temiz ve düzenli olması evde akreplerle mücadele için önemli bir etkendir.

Bulaşıkları yıkamadan lavaboda bekletmek, yerdeki ekmek kırıntılarını süpürmemek, evde çöpü boşaltmadan bekletmek pek çok böceği kendine çeker. İşte bu gibi durumlar akreplerin çok daha kolay beslenmesini ortaya çıkarır. Evde akrep görmek ne anlama gelir? akrep sirkeyi neden sevmez? akrebi ne öldürür? akrep evde nereye yuva yapar? gibi pek çok soru ile karşılaşırız. Evde akrep görülmesi hiç kuşkusuz onların girişine imkan veren boşluk ve zayıf noktalarını olduğu anlamına gelir.

Buraların gerekli şekilde kapatılması ve tedbir alınması çok önemlidir. Akrep sirke gibi keskin kokulu malzemelerden hiç hoşlanmadığı için uzak durur. Akrep için bina çevresinde kükürt uygulamak onları belirli bir süre kaçırsa da uzun süre etkili olmaz. Akrebi ne öldürür? akrep ilacı tavsiye isteyenlerin bilmesi gereken akrepler ile mücadele etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Ancak demon wp akrep ilacı dış ortamlarda akreplerin geliş noktalarını uygulanarak binalardan uzak tutulması için faydalı olur.

Akrep evde nerede yuva yapar? diye merak edenlerin bilmesi gereken parke araları, kütüphane içleri, kapı dipleri, dolap altları gibi yerler akreplerin çok kolay gizlenmesine imkan veren yerlerdir. Evde akreplerin yaşam sürmesine imkan verecek bu tür yer ve özellikler yoksa akrepler çok uzun süre evlerde yaşama imkanı bulamaz. Bu nedenle evinizde böcek olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kıyafetlerinde düzenli bir şekilde katlanmış olması önemlidir çünkü akrepler kıyafetler arasında gizlemeyi tercih eder.

Akrep Sokmasına Karşı Dikkatli Olunmalı

Evde yatak altlarının düzenli olarak süpürülmesi, ortalıkta dağınık eşyaların bırakılmaması önemlidir. Çünkü akrepler dağınık ortamda daha kolay yaşama imkanı bulur akrep ile karşılaşılan mekanlarda kalın kıyafetler giymek olası hep sokmalarına karşı korunmada önemli rol oynar. Kot ve kalın kumaş pantolonlar bu bakımdan oldukça faydalıdır. Akrep gördüğünüz zaman sert bir cisimle akrebe vurarak öldürün yada yakalayarak evinizden uzaklaştırın.

Bilindiği gibi akreplerin dış kabuğu oldukça serttir onu öldürmek için hafif yada keskin olmayan bir cisimle vurduğunuz zaman ölmeyebilir. Akrebi öldürmek için makas, bıçak, sopa benzeri keskin ve ağır cisimle vurmanız akrebi öldürmek için önemlidir. Akrepler hızlı hareket ettikleri için hızlı davranınız ve sert şekilde vurmanız gerekir. Aksi takdirde hızla kaçıp kaybolurlar. Akrebe kesinlikle ölü bile olsa çıplak elle temas etmeyin. Çünkü kuyruğundaki zehirli iğne ile sokabilir. Tedbirsiz hareket etmek ciddi risk taşıyacağı için eldiven yada peçete yardımı ile tutarak evden atın.

Akreplerin eve girmesini önlemek için kapı altını kapatın, yarık çatlakları tamir edin, delik ve boşluklar varsa onları kapatın, pencerelerinize mutlaka sineklik taktırın. Akrepler geceleri dolaştığı için çeşitli izler bırakır bu izleri takip ederek akreplerin hangi bölgelerde olduğunu tespit etmeniz önemlidir. Evde akrep çıktı acaba evde başka akrepler var mıdır? diyorsanız muhtemelen dişi akrepler ile karşı karşıya kalınırsa üreme sorunu yaşanır. Evde başka akreplerin olma olasılığı oldukça yüksektir.

Geceleri el feneri ile evin dip köşelerini araştırmak önemlidir özellikle kuytu, kenarlar, karanlık bölgelerde görülürler. Süpürgelik arası gibi bölgelerde akrepler ile karşılaşma olasılığı oldukça fazladır. Evinizdeki akrepleri ortadan kaldırmak için yılda en az hiç olmazsa bir defa ilaçlama yaptırın. Çünkü akrepler böcek, örümcek ve benzeri canlıları yiyerek beslenir. Evde böcekleri yok ettirmeniz olası akrep sorunlarının başınıza dert açmasını ciddi anlamda ortadan kaldırır.

Bina Çevresinde Önleyici Tedbir Alın

Evin çevresine diyatomlu toprak veya boraks serperek akreplerin gelişini engelleyebilirsiniz. Diyatomlu Toprak akrepleri kendinden uzak tutar. Bahçenizde evin etrafında fazlalık odun yığınları, çalı çırpı ve taş öbekleri gibi fazlalıkları mutlaka kaldırın. Çünkü bunlar akreplerin saklanması için çok ideal özellik sergiler. Bahçedeki çalıları budayın, ağaçları tımar edin, odunları kuru tutun, duvara yaslanmış malzemeler varsa mutlaka duvardan uzaklaştırıp düzenli bir şekilde istif edin.

Eve akreplerin girişine müsait olan boşlukları mutlaka doldurun. Eve akrep girmesi durumunda insanların panik içinde ne yapacağını şaşırdığı bilinmektedir. Bu nedenle eve akrep girişlerini önleyecek şartları sağlamak ilk işiniz olmalıdır. Kapı altlarını kapatmak, pencerelere sinek taktırmak, duvarlardaki oyuk çatlakları dolgu malzemeleri ile tamir etmek evlerin içine akrep girişini engelleyecektir. Şayet evinizde akrep görüyorsanız yapışkan tuzaklar ile yakalamayı denemeniz işe yarayacaktır.

Bu yapışkan tuzakları geceleri akreplerin dolaştıklarını bölgelere bırakarak yapışkana yakalanmasını sağlamanız yararlı olabilir. Ayrıca binanızda bahçe varsa tavuklardan yararlanmakta oldukça faydalıdır. Çünkü tavuklar akreplerin baş düşmanı canlılardır. Ayrıca hayvan sever bir insansanız evinizde kedi beslemeniz oldukça işinize yarayacaktır. Çünkü kediler akrepleri yakalama bakımından oldukça usta canlılardır. Evinizin çevresini akrepleri uzaklaştıran bitkiler ile süslemekte onları püskürtür.

Akreplerin sevmediği kokulardan faydalanmak akrebi kaçırmaya yardımcı bir durumdur. Tarçının kokusunu akrepler pek sevmez süpürgelik ve kapı pervazı etrafına serpmeniz işe yarar. Ayrıca saksılarda narenciye yetiştirmekte akreplerin hoşlanmadığı bir durumdur. Çekmece ve dolaplarda kıyafetlerin arasına lavanta keseleri bırakmak akrepleri bu bölgeden uzak tutar. Ancak bunlar sadece geçici çözümler olarak dikkat çeker. Kalıcı çözüm için yeterli değildir.

Akreplerden Nasıl Kurtuluruz?

Eve girişi önlemek yada uzaklaştırmaya yardımcı olan etkenler evi akreplerden temizlemez. Bunun için akrepler ile mücadele için destek şarttır. Akrep evde neden olur? eve akrep girişi nasıl ortadan kaldırılır? diye merak edenlerin bilmesi gereken evde akrep görülmesi durumunda mutlaka profesyonel akrep ilaçlama servisi almanız gerekir. Akrepler zehirli ve tehlikeli canlılar oldukları için istenmeyen durumların yaşanmasına yol açabilirler. Özellikle evlerinde bebek ve çocuğu olanlar akrepler konusunda ciddi anlamda tedirginlik yaşar.

Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak en etkili akrep ilaçlama yöntemi yaptırıp en kısa sürede yaşadığınız akrep şikayetlerinden kurtulmanız mümkündür. Akrepler ölümcül ve tehlikeli canlılardır bu nedenle ihmalkar davranmak ciddi akrep sokmalarına maruz kalmanıza sebep olur. Bunu bilerek hareket etmeli bir an önce evdeki akreplerden kurtulmak için ilaçlama desteği talep etmelisiniz.

Akrep ilaçlama yöntemleri sıvı içerikli böcek ilaçları kullanılarak yapılır. Kokusuz akrep ilaçları sprey şeklinde evin kenar köşelerine ve dolap arası gibi yerlerine uygulanır. Bu yöntemde evi boşaltmanız gerekmez ilaçlama sonrası en az bir hafta ilaç uygulanan yerlerde ıslak temizlik yapılmaz. Aynı şekilde karışım az kokulu ilaçlar sprey şeklinde uygulanır ve yine temizlik yapılmaz ancak evi bir kaç saat terk etmek ve havalandırmak gerekir.

Geniş kapsamlı akrep ilaçlama şekli olan sisleme akrep ilaçlaması evin genelinde ilaçlama yapacağı için kokusuz ve kokulu uygulamalarda evi terk etmek şarttır. Bu yöntemde 3 saat kadar ev kapatılıp bir o kadar içeride durulmadan mekan havalandırılır. En etkili akrep öldürme şekli dumanlama tabir edilen akrep ilaçlama uygulamasıdır. Profesyonel akrep ilaçlama firmaları tüm zehirli haşereler ile mücadelede en etkili ilaç ve yöntemleri tercih eder. Çünkü insan hayatını riske sokacak canlılar en kısa sürede mekanlardan sökülüp atılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir