0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Akar Böceği Isırığı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Akar Böceği Isırığı olan bir böcek midir? toz böceği gözle görülür mü? gibi arayışlar insanların yaşadıkları böcek şikayetlerin de en fazla araştırdığı konuların başında gelir. Böcek ilaçlama ev tozu akarları ile yapılan mücadelede önemli etkenlerin başında yer almaktadır. Bazı toz böceklerinin ilk bakışta toz tanesi zannedilmesinden dolayı insanlar pek bir anlam veremez. Dikkatli bakıldıktan sonra birkaç saniye içerisinde bu minik noktacıkların hareket ettiğine şahit oldukları zaman acaba yanlış mı görüyorum? diye tekrar, tekrar baktıkları bir özellik sergiler.

Nokta kadar minik böcekler aslında pek çok insanı paranoyak haline sokan bir özelliktedir. Minik nokta kadar böceklere mikroskopla bakıldığı zaman zararsız ve sevimli bir görüntü gibi algılanmasına karşın hiçte değildir. İyice yakından bakıldığı zaman vücutları tüylerle kaplı kıllı 6 ya da 8 bacaklı bir canavar gibi insanları ciddi anlamda huzursuz ederler. İnsanlar açısından ısırıp zehirleme gibi bir tehlike oluşturmazlar ancak bu böceklerin vücut yapıları tüylerle kaplı olduğu için hassas insanlar da alerjik kaşıntılara sebep olabilir.

Ayrıca akar böceklerinin en büyük alerjen özelliği dışkılarıdır. Su, sabun, limon benzeri yardımcı maddeler bu böcekleri mekandan tam olarak uzaklaştırmada sadece kısmi fayda sağlayabilir. Akar böcekleri ısırır mı? toz akarları neden kaşındırır? benzeri pek çok soru ile karşılaşırız. Ev tozu akarları ile mücadelede evi havalandırmak, devamlı temizlik yapmak, nevresim, yatak, çarşaf ve yastık kılıfı gibi yataktaki malzemeleri sıcak su ile yıkamak oldukça faydalıdır. Ev tozu böceklerinden kurtulmak için bazı ilaçlar mevcuttur.

Ancak bunlar kalıcı olarak çözüm sağlamadığı gibi fiyat olarak ta oldukça yüksektir. Ev tozu akarı ile mücadelede geniş kapsamlı ev ilaçlama yaptırmanız şarttır. Bu uygulama biraz yorucu olsa da en etkili çözümü sağlama bakımından yaralıdır. Akar böceği ısırığı en fazla alerjen yapılı hassas ciltli insanlarda yada bebeklerde alerjik durumları tetikleyen bir özelliğe sahiptir. İlaçlama servisi talep etmeden önce evinizde sizi neyin ısırdığı konusunda kısa bir inceleme yapmanız alacağınız böcek ilaçlama için oldukça belirleyici olacaktır.

Akar Böceğinin Zararları Nelerdir?

Bilindiği gibi ev tozu akarı ve mite türü canlılar ile mücadele son derece zordur. Yatak böceği ısırığı çeşitli şekillerde insanların vücutlarında tahriş, kabarma ve kaşıntı meydana getirir. Yatak böcekleri olarak nitelenen tahta kurusu, pire, toz böceği, mite, kuş biti gibi böcekler insanları ısıran ve kaşınmalarına sebep olan özellikteki yatak böcekleri olarak dikkat çeker. Haşereler son zamanlarda çok ciddi anlamda şikayete sebep olmaktadır özellikle akar böceği insanların kabusu haline gelmekte çok küçük yapılı oldukları için de kendilerine neyin ısırdığını insanları bir türlü anlayamamaktadır.

Mite olarak bilinen minik yapılı böceklerin içinde uyuz böcekleri ciddi anlamda sorunlara sebep olmaktadır. Çok küçük yapılı böcekler oldukları için kolay fark edilemedikleri gibi insanlarda ciddi anlamda sıkıntılara sebep olurlar. Bu alerjim böceklerinin solunum yolu hastalıkları bakımından tetikleyici özellikleri olduğu bilinmektedir. Özellikle bebeklerde ilerleyen aşamalarda ciddi sıkıntılara yol açarlar. Sebep oldukları yan etkilerden bazıları öksürük, astım, bronşit, nefes darlığı gibi rahatsızlıklar ve çeşitli alerjik reaksiyonlar başta gelir.

Miteler evden nasıl temizlenir? toz akarlarından nasıl kurtulurum? diyorsanız bu böceklerle mücadele sadece önleyici ve yavaşlatıcı özellikte etki sağlar. Akar böceği ısırığı yaşayan insanların bu böceklerden kurtulması için ilaçlama yaptırması şarttır. Ancak ilaçlama bile çoğu zaman tek seferde çözüm sağlamaz. Bu nedenle evin sık havalandırılması, eve bol güneş ışığı girmesi, yatak, halı ve koltukların devamlı temizlenmesi şarttır. Evinizde buhar makinesi varsa haftada bir kez yatak ve koltukların yüksek buhar ile temizlenmesi son derece yararlı olur.

Aslında akar böceği ısırığı olarak bilinen ciltteki kızarıklık ve alerjilerin sebebi böceklerin ısırmasından kaynaklanmaz. Böceklerin üzerindeki tüyler kaşınmaya sebep olduğu gibi asıl sorun mayt böceklerinin dışkılarıdır. Toz böcekleri oldukça minik yapıları ile dikkat çeker ev tozu akarı pisliği içerisinde yüzlerce toz akarı bulunabilir. Toz akarları en fazla nerelerde görülür? diye merak ediyorsanız tozlu ortamlar, yatak, koltuk, halı benzeri yerler bu minik canlıların en fazla bulunduğu ortamlar olarak dikkat çeker.

Toz Akarları İle Nasıl Mücadele Edilir?

İlginç olan bir şey ise en fazla bulundukları yer insanların kendi vücutları olarak öne çıkar. Çünkü bu böcekler yatak ve nevresimler de daha fazla görüldüğü için insanların üzerinde de sıkça bulunmaktadır. İnsanların tırnak ve deri döküntüsü gibi attıklarını yiyerek beslenirler ve bu canlıların üzerinde yaşadıklarından habersizlerdir. Renk olarak siyah olanları olduğu gibi, beyaz renkli ve kahverengi görünümlü olanları da mevcuttur. Çıplak gözle bakıldığı zaman pek fazla anlaşılamayan bu böcekler gece karanlığında cep telefonunu ışığıyla bakıldığı zaman parlak görüntüleri ile daha kolay anlaşılabilir.

Toz böcekleri en fazla ev telefonu, çalışma masası, yemek masası, cep telefonu, bilgisayar, klavye benzeri malzemelerin üzerinde rahatlıkla görülebilmektedir. İyice yayılan toz böceği şikayetlerinde elbise dolaplarının içine kadar ürerler. İnsanlar bu böcekler hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Mite ısırır mı? toz böceği ısırığı nasıl geçer biter? mite spreyi faydalı olur mu? ev tozu akarı için deterjan var mı? gibi çok çeşitli sorular ile karşılaşırız.

Bu böcekler ile mücadelede çeşitli ilaçlar üretilmesine karşı kesin olarak sonuç verme durumu zayıftır. Ev akarlarına karbonat kullanarak kısmi çözüm sağlamak mümkündür. Örneğin yatağın üzerine boydan boya karbonat serperek birkaç saat bu şekilde bekletirseniz havayı bloke edip akar böceklerini etkileyecek ve karbonat arasında akarların siyah noktalar halinde görülmesi sağlanacaktır. Ev akarlarına karşı bitkisel çözüm çok fazla etki sağlamaz. Akar spreyi nasıl yapılır? diye merak edenler çoktur.

Bazı bitkisel karışımlar ile bu böceklerle mücadele ettiği ancak istenilen sonuca ulaşamadığı bilinmektedir. Toz böceğine kesin çözüm uzun uğraşlar sonucunda mümkün olmaktadır. Nem böceği olarak bilinen beyaz renkli türler kış aylarında evlerde daha fazla görülmektedir. Özellikle mutfak dolaplarının içinde karşılaşılan bu böcekler insanların ciddi anlamda canını sıkar. Şayet sizde akar böceği nedir? Akar böceklerinden nasıl kurtulurum? diyorsanız toz akarları hakkında bilinçli davranmanız ve öncelikle kısa bir araştırma yapmanız şarttır.

Akar Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Akar böceği ısırığı ve toz akarı alerjisinden kurtulmak için sıradan ilaçlama yöntemleri kesinlikle hiçbir işe yaramaz. İnsanlar bu alerjen böcekler ile ciddi şekilde sorun yaşar. Bu nedenle toz akarları nasıl yok edilir? evdeki mitelerden nasıl kurtulurum? şeklinde ciddi arayışlara yönelir. Bu böcekler ile mücadele profesyonel toz böceği ilaçlama firmaları ile çalışarak daha etkin çözüm alınmasını sağlar. Yatakta karşılaştığınız minik gözle görülmeyen böcekler ciddi anlamda sıkıntıya sebep olmaktadır.

Akar böceği ısırır mı? mite ısırığı gibi çeşitli sebeplerden şüphelenen insanlar kendilerini neyin ısırdığını anlamakta oldukça zorlanmaktadır. Pire, tahtakurusu, kuş biti benzeri böcekler ısırdıkları zaman kısa bir araştırma yapıldığı takdirde kolaylıkla görülebilir. Ancak mite ve maytlar görülemeyecek kadar küçük yapılı canlılardır. Toz böceklerinden kurtulmak için evde temizlik yapılması faydalıdır. Anti bakteriyel sabunlar ve yüzey temizleyiciler ile hem evde, hem de cildinizde sürekli temizlik yapılsa bile bu böceklerden kurtulmak o kadar kolay değildir.

Akar böceklerinden kurtulmak için ilaçlama çözüm sağlasa bile bu böcekler ile mücadele çok zordur. Çünkü akar böcekleri insanların deri döküntüleri ve tırnak parçaları gibi döküntüleri ile beslendiği için insanlar bu böceklerin oluşmasında büyük etkendir. Sadece mekanda toz akarı ilaçlama yaptırmak geçici bir çözüm sağlasa bile doktor tedavisi ile birlikte mücadele edilmesi şarttır. Sizde yatak ve cildinizde yaşayan toz böceği ilaçlama ve uyuz böceği gibi akar böceklerinden kurtulmak için bilinçli mücadele yapmalısınız. İlaçlama sonrası belirli süre şikayetler kesilse bile cildinizde oldukları için tekrar rahatsızlık yaşanacaktır.

Atlas Türk ilaçlama firması olarak Akar ,mite, toz böceği, pire, tahta kurusu, kuş biti, beyaz nem böcekleri ile mücadelede en etkili ilaçları kullanıyoruz. Profesyonel ilaçlama tekniklerini uyguluyoruz. Yaşadığınız böcek şikayetlerinden kurtulmak için bizden akar böceği ilaçlama servisi talep edebilirsiniz. Ancak bu tür böceklerle mücadele de garantili ilaçlama yapmak söz konusu değildir. Bu tür söylemler içerisinde olarak insanları yanıltmaktan uzak duruyoruz. Doğru bilgi edindikten sonra en etkili çözümü almanız çok daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir