0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Ahşap Böceği İnsana Zarar Verir Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ahşap Böceği İnsana Zarar Verir Mi? tahta kurdunun zararları nelerdir? evlerde görülen ve geceleri çıkardığı kırt kırt diye seslerle fark edilen tahta kurtlarının zararları maddi olarak oldukça fazladır. Böcek ilaçlama şirketleri bu zararlı kurt ve haşerelerin imhası için son derece etkili ilaç ve yöntemleri kullanmak şarttır. Tahta kurdu ilaçlama pek çok böcek çeşidine oranla oldukça zor olduğu için tahta kurtları hakkında iyice bilgi edilmeli tahta kurtları ile mücadele için mutlaka profesyonel tahta kurdu ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

Evlerde görülen tahta böceği olarak da isimlendirilen ahşap ve parke böcekleri diye bilinen bu tür böcekler ciddi maddi kayıplara sebep olur. Gerek binaların etrafındaki ağaçlardan, gerekse evlerde kullanılan ahşap malzemelerin daha ormanda ağaç iken gövdelerine buluşmaları sonucu evlere taşınmaktadır. Ahşap kurtları ile mücadele oldukça kapsamlı bir ilaçlama gerektirdiği için basit usullerle tahta kurtları ile mücadele kesinlikle söz konusu olamaz. Tahta kurtlarının zararları insanlar üzerinde görülen bir durum değildir.

Ancak ahşap malzemeler olarak bilinen evdeki bazı mobilya türleri, kapı ve pencere pervazları, parkeler ve ahşap tavanlar da tahta kurdu şikayetleri oldukça sık görülen bir durumdur. Ağaç kurtları ve tahta kurtları bitkilerle beslenmesi sadece ot çalı çırpı ahşap ve tahtadan olduğu hemen her şeye zarar verebilme potansiyeline sahiptir.

Ahşap Kurdu Neden Ses Çıkarır?

Geceleri ağaç ve tahtaların iç kısımlarını kemirerek yiyen ağaç ve tahta kurdu bu ahşapları aşındırırken ses çıkarmaktadır. Evde tahta kurdu şikayeti yaşayan insanların ne olduklarını tam olarak bilmedikleri bu böceklerin insan sağlığına zararı var mı tahta kurdu insanı ısırır mı? diye merak etmesi gayet normaldir.

Özellikle geceleri İnsanlar uyurken insanı rahatsız edecek derecede tahta ve ahşap malzemelerin içine yiyen tahta kurtları çıkardıkları sesler ile insanları ciddi anlamda rahatsız ederler. Ayrıca içten içe kemirip ahşap malzemelerin yüzeylerinde çökmelere ve ciddi maddi kayıplara sebep oldukları bilinmektedir.

Tahta kurdu ısıran bir böcek türü olmamasına karşın maddi açıdan oldukça zararlı bir böcek türüdür. Görünüm olarak kahverengi yada sarı renkler şeklinde görülür. Ayrıca siyah tahta kurdu ile karşılaşmakta mümkündür. Böcek haline gelen tahta kurdu ömrünün sonuna gelmiş bir haldedir.

Olgunlaşmış ve yaşamının sonuna yaklaşan tahta kurtlarının görüntüsü uzun sert kabuklu ve oval bir haldedir. Tahta kurdu içten içe ağaçların gövdesini kemirirken geceleri insanların sinirini bozacak bir sese neden olur. Ayrıca yüzeye çıkmaya başladıkları zaman delikler açarak kapı ve pencere gibi aksamlarda ciddi tahribat yaparlar.

Tahta Kurtlarının Zararlarını Önlemek

Tahta kurtlarının zararları nasıl önlenir? ağaç ve mobilyaların içine yumurtalarını bırakarak hızlı bir şekilde çoğalırlar. Larvalar ağaçların içini kemirip zamanla içlerinin boşalması ve çürümesine sebep olmaktadır. Tahta kurtları ile mücadele yüzeysel olarak çok fazla bir mana ifade etmez.

Zamanlar parke içlerini ya da ahşap bölgeleri içten içe kemirerek içeride açtıkları tünellerle ilerleyen tahta kurtları olgunlaşmaya başladıkları dönemlerde ahşap malzemenin yüzeyine iğne ucu kadar delikler açmaya başlar ve buralardan etrafa toz dökülmesine sebep olurlar. Evde görülen kapı pencere ya da parkelerde birkaç tane deliğin içine şırıngayla ilaç uygulamak o bölgedeki tahta kurdunu öldürmeye yeterli olabilir.

Ancak birkaç kurt ölse bile parke ve ahşap içerisinde uzun tüneller ve çok sayıda tahta kurdu bulaşması için kesinlikle önlem olamaz. Tahta kurtlarından kurtulmanın en önemli yollarından biri kapsamlı bir tahta kurdu ilaçlama hizmeti almaktır. Sırt pompası ya da kokusuz ilaç kullanarak tahta kurtlarını imha etmeye çalışmak boşa zaman kaybından başka bir şey değildir.

Tahta kurdu ilaçlaması en kapsamlı şekilde yapılmalı ulv ilaçlama yöntemi kullanılarak yakıcı özelliklere ani etkili tahta kurdu ilaçları kullanılmalıdır. Bilindiği gibi tahta kurtlarının zararları ciddi manada maddi kayıp yaşanmasına neden olmaktadır. Tahta kurtları insanı ısırır mı? gibi gereksiz endişeler yaşamak yersizdir.

Tahta Kurdu Mücadelesi

Kene, pire ve akrep gibi bazı böcek çeşitleri insana zarar vermesine karşın tahta kurtları insanı direkt olarak ısırmazlar. Ancak gece uyurken vücut içine gelen hareket ederken sıkışan bir böcek doğal olarak İnsan bedeninde tahrişe sebep olabilir. Ağaç kemiren böceklerin en önemli özellikleri mobilyaları ve ahşap eşyalara içten içe zarar verme yönleri ile dikkat çeker.

Astek ilaçlama olarak tahta kurtları ile mücadele kapsamında hava giren her yere nüfuz etme özelliğine sahip yakıcı özellikli haşere ilaçları kullanarak buharlı tahta kurdu ilaçlama yapılmasını hem tavsiye ediyor hem de kendimiz bu şekilde tahta kurdu ilaçlama hizmeti veriyoruz.

Aksi takdirde yüzeysel olarak spreyleme yapılan tahta kurdu ilaçlaması ağaç gövdesini içinden kemirip tahrip etmeye başlayan böcekleri durdurmaya yetmez. Mobilyaların içinde tüneller açarak ilerleyen tahta kurtları ölmeyecek ve günden güne verdikleri zararların boyutları giderek artacaktır.

Bu nedenle tahta kurdu ilaçlama firmaları ile görüşürken bu konuda uzman olan ve en etkili tahta kurdu ilaçlama yöntemleri ve ilaçlarını kullanan ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Tahta kurdu mücadelesinde insanların dikkat etmesi gereken önemli bir konu doğru tahta kurdu ilaçlama tekniği almaktır. Kokusuz ilaçlar ve şırınga ile yapılan ilaçlama ağaç gövdesinin içindeki kurtları öldürmekte yetersiz kalır. İstanbul Haşere İlaçlama yazımızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir