0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Ağaç Kurdu İlacı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ağaç tahta kurdu nasıl yok edilir? Ağaç Kurdu İlacı seçiminde nelere dikkat edilmeli kısaca değineceğiz. İlaçlama çok geniş bir haşere varlığına karşı açık alanlar ve kapalı mekanlarda çok fazla yaptırılan bir halk sağlığı hizmetidir. Tahta kurtları ile mücadele oldukça zor olduğu için kullanılacak Tahta Kurdu İlacı bu zararlıların açtığı kanal ve tünellere ulaşmak durumundadır. Tahta Kurdu İlacı değişik isimler ile anılan bu ağaç zararlılarını imha etmede önemli bir böcek öldürücüdür.

Parke böceği, ağaç böceği, mobilya böceği, ağaç kurdu, tahta kurdu ve ağaç yiyen olarak isimlendirilen bu böcek ve kurtçuklar insanların eşyalarına ciddi zarar verirler. Mobilyalardan sanat eserlerine, evlerdeki ahşap her çeşit eşyaya ve malzemesi ağaç olan her şeye verdiği zarardan sonra fark edildiği için sinsi bir çözüm bulmakta bir o kadar zor sinsi bir böcek türüdür. Çoğunlukla serin ve nemli yerlerde görülen tahta kurtları, çatıların ve döşeme tahtalarının çökmesine neden olabilecek kadar ciddi tahribatlara neden olabilirler.

Bulaşması değişik bölgelerden olduğu gibi bahçenizde odunlar varsa ve tahta kurdu sürüsü uzun zamandır bu odunlara dadanmış sa, odunların içini boşaltıp kof bir hale gelmesine sebep olurlar. Ayrıca ağaç dallarına ve gövdesi içine bazı küçük oyuklardan musallat olarak bitkilerin kurumasına ve değerli ağaçların kuruyup kesilmek zorunda kalmasına neden olurlar. Ağaç kurdu ile mücadele değişik yöntemler kullanılarak yapılabilir.

Tahta kurdu, beslenmesini sağlamak için ağacı yiyerek yaşamını sürdürdüren bir zararlı olması nedeni ile ahşabın çok olduğu yerlerde görülür. Mobilyaların, ahşap döşemelerin içlerine girip buralarda yuva yaptıklarından mücadele etmesi ve yapılan ilaçlama uygulamasının çok kalıcı çözüm sağlaması en zor böcek türlerindendir. Kanla beslenme gibi bir özelliği olmadığı için insanlara doğrudan zarar vermezler. Eşyalara verdikleri tahribat ise tahta kurtlarının verdikleri zararın geniş çaplı maddi kayıplara yol açmasına sebep olur.

Tahta Kurtları İle Mücadele

Ağaç Kurdu İlacı değişik yöntem yardımı ile uygulanma şeklini ortaya çıkarabilir. Tahta kurdu ilaçlama için En Etkili Tahta Kurdu İlaçlama şekli ulv ilaçlama ve fumigasyon olmasına karşın bu bile tam çözüm sağlamayabilir. Evlere dışarıdan gelen tahta kurtları ahşap eşyaların ezik, çatlak ve çürük bölgelerine yerleşirler. Bu yüzden ahşap eşyaları, pervazları, çatı döşemelerini onarmak, çatlak olan bölgeleri macunla kapatmak ve bu kısımlara tahta kurdu ilaçları enjekte etmek tahta kurdu mücadelesi için alınabilecek önlemlerdir.

Ancak bu bile ağaç içinde yerleşmiş ağaç kurtlarını ortadan kaldırmaya yeterli olmaz. Ağaç kurdu nasıl yok edilir? tahta kurtları ile mücadele için en etkili çözüm hiç kuşkusuz tahta kurdu ilaçlama yaptırmaktır. En etkili ve kesin çözüm ilaçlama yaptırmaktır. Tahta kurdunu yok etmek için kapı, pencere, pervaz ve parkelerde görülen minik deliklerin içinden dökülen tozların iç kısmına ilaç enjekte etmek geçici çözüm sunabilir. Ancak ağaç içindeki kurtları ortadan kaldıramaz.

Kokulu sıvı ilaç uygulaması tahta kurdu mücadelesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu ilaçların da konusunda uzman böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Püskürtme şekilde yapılan bu ilaçlama ancak yüzeyleri koruyucu malzeme içermeyen ağaç yüzeylere fayda sağlayabilir. Tahta Kurdu İlacı ve bu ilacın bilinçli olarak uygulanması profesyonel tahta kurudu ilaçlama firmalarınca yapılması şarttır. Kokusuz böcek ilaçları tahta kurtlarını yok etmeye yeterli olmaz.

Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı kokulu ve yakıcı etkili ilaçlarla tahta kurdu ilaçlaması yapılması, eşyaların içlerine yerleşmiş tahta kurtlarını yok etmede en kesin yöntemdir. Ancak tek ilaçlama ile bu her zaman mümkün olmaz. Hava giren bölgelere işleme özelliği olan soğuk sisleme yöntemle yani ulv ilaçlama yöntemi ile ev içinde parke ve diğer ağaç malzemelerdeki tahta kurtlarına karşı ilaçlama yapılmalıdır. Kullandığınız parke, mobilya vb. tüm ahşaplarda küçük delikler mevcutsa büyük ihtimalle ahşap kurdu sorunuyla karşı karşıyasınız.

Ağaç Kurdu İlacı Nasıl Uygulanır?

İstilaya uğramış mobilya parçalarını, yemek masası veya dolapları, öncelikle etkili bir ilaçlama tekniği kullanarak ilaçlama yaptırmanız gerekir. Clou ağaç kurdu temizleyici ile uygulama yapanlar kısmi bulaşmalarda çözüm imkanı bulmasına karşın uzun süreli bulaşma ve ahşap malzemenin içinde tüneller açılması halinde mutlaka profesyonel ilaçlama tekniği şarttır. Yeni Nesil Tahta Kurdu İlacı olarak tahta kurdunu yok etmek için bilinçli olarak uygulanmalıdır. Ağaç kurdu sökücü ilaçlar derin kurdun yediği deliklere nüfuz edecek şekilde yapılmalıdır.

Yüzeysel uygulamalar olan spreyli ilaç püskürtme ve şırınga ile deliklere ilaç uygulama belirli bir seviyeden sonra ağacın içine işlemez. Profesyonel ağaç kurdu ilacı ise yapılacak etkili bir ilaçlama sayesinde kurtçukların metabolizmasını engeller ve böylece bu hayvanların deri değiştirmesini hızla üremesini önler. Tahta kurdu ile doğal mücadele, evdeki tahtakurusu nasıl yok edilir?, şeklinde arama yapanlar bu böcekleri bireysel olarak önleyemez.

Bizi arayıp, tahta kurdu yok etmek için nasıl ilaçlama yapıyorsunuz? parke kurdu nasıl yok edilir? Ağaç Kurdu İlacı Nerede Satılır?, tahta kurdu insana zarar verir mi? gibi pek çok soru yöneltmekte ve yaşadıkları ağaç kurdu sorunlarına karşı gerek ağaç kurdu ilaçlama gerek ağaç kurdu ilacı talep etmektedir. Mobilya, antika ve sanat eserlerinin ağaç kurtları tarafından istilasını doğru şekilde tahta kurdu ilacı ve ilaçlama tekniği kullanarak yok etmek daha kolaydır. Sulu, insektisit içeren, son derece etkili ulv ilaçlama yöntemi havaya zerreler şeklinde karıştığı için deliklere ve hava geçiren bölgelere çok çabuk sızar.

Ahşabın içindeki ev böceklerini en etkili şekilde ilaçlama için sisleme ilaçlama tekniği şarttır. Ağaç kurdu ilacı kokulu ve güçlü böcek öldürücü aktif madde içermelidir. Ağaç Kurdu İlacı doğru dozda ve ağacın gözeneklerine işleyecek tahta kurdu ilaçlama tekniği ile yapılmalıdır. Ucuz tahta kurdu ilaçları ve basit yöntemler ile bu zararlı ağaç kemiren kurtları yok etmek asla mümkün olmaz. Salyangozlar Nasıl Çoğalır? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir