İstanbul ilaçlama fiyatları
İlaçlama fiyatları
30 Nisan 2017
apartman ilaçlaması nasıl yapılır
Apartman böcek ilaçlama fiyatı
3 Mayıs 2017
yatak böcekleri

Yatak böcekleri olarak bildiğimiz haşereleri önlemek için yatak böceği ilaçlama yaptırmak bu böceklerin ortadan kaldırılması adına ilaçlama zorunludur. Bazı yatak böceği çeşitleri olarak bilinen kan emici böcek türleri beslenmeden 18 ay hayatta kalabilme direncine sahip olan türlerdir. İnsan ve hayvanların kanını emerek beslenen bu zararlı haşereler hem dirençli yapıları hemde çok fazla yumurta bıraktıkları için kısa zaman içinde çok hızlı yayılırlar. Yatak böceklerinin bulaşma sorunundan şikayetçi olanlar büyük olasılık ile yatak böceği bulunan bir mekanda, yada bir yatakta yatmış olduğu için bu böceklerin evlerinde ortaya çıkmasına yol açmıştır.

Sandığınızdan daha çok olasılıklardan biri bu böceklerin evde sinsice üremesinden haberiniz olmadan uygun bir seviyeye geldikleri zaman onların zararına maruz kalmanız sonucu fark edersiniz. Gece uykunuz esnasında ortaya çıkarak sinsice vücudunuzu ısırıp ve sizden iştahla beslenmeleri muhtemelen uykusuz gecelerin başlangıcı ve cildinizde çeşitli kabarma ve tahrişlerin başlangıcıdır. Ancak gündüzleri pek fark edilmemeleri çok daha kolay saklanma imkanı bulmalarına ve önlem alınmada daha geç kalınmaya yol açsa da odada olmadıkları anlamına gelmez. Uzaktan ve sizi algılayarak siz farkına varmadan evde yaşam sürerler.

Yatak böceği ilaçlama yaparak yatak böceklerinden kurtulmak için insanlar çeşitli yöntemler uygular ve baş edemeyince böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek bu böceklerin imhası için ilaçlama yaptırırlar. Ancak bu böceklerin imhası sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle deneyimli ilaçlama firmaları ile çalışmanız şarttır. Yatak böcekleri ile mücadele çok etkili haşere ilaçları ve doğru ilaçlama yöntemleri ile mümkün olmaktadır. Yatak böceği olarak bilinen tahta kuruları ve pire çeşitleri görünüm olarak diğer türlere  göre daha kolay fark edilen kahve renkli ve siyah renk yapısına sahip bir haşere olarak dikkat çekerler.

Özellikle, otel, öğrenci yurtları, kırsal bölgelerde ve evlerde sıkça karşılaşılan kan emici böcekler olan bu zararlılardan pire çeşitleri apartman, daire, bahçe ve iş yerlerinde çok sık olarak ortaya çıkan bir türdür. Yatak böceklerinin farkına varmak hemen anlaşılamayacağı için pire, tahta kurusu gibi gözle görülen kan emicileri fark etmenize yardımcı olması açısından yatak ve koltukları incelemek yardımcı olacaktır. Eşyalı daire yada otel odası kiralamadan önce odayı kontrol edip yatak ve nevresimlere bakmak kısaca bir fikir edinmenizi sağlar.

Yatak böcekleri nasıl anlaşılır?

Pek çok insan seyahat ve tatil gibi programlar dolayısı ile yeni bir şehir ve bölgeye gidip kalacak yer seçiminde odaya girip ilk olarak banyo ve tuvaleti kontrol etmeyi tercih etmektedir. Aslında ilk olarak yatağa göz atmanızda ve başka insanların daha önce konakladığı bu mekanda yatacağınız bölgeyi iyi gözlemlemeniz de büyük yarar vardır. Yatak böcekleri gece yaşayan canlılardır. Karanlıkta ortaya çıkan bu zararlı türleri ışıkta saklanır ve sadece etraf karanlık olduğu zaman ortaya çıkarak harekete geçerler. Gece ısırılmaya maruz kalan insanlar sabah vücutlarında kızarıklık kaşıntı ve kabarmalar ile uyanır ve ciddi anlamda rahatsızlık hissederler.

Yatakta inceleme yapılınca tahta kuruları ve pireler daha kolay fark edilir. Ancak birde gözle görülmeyen çok daha sinsi ve ufak boyutlu haşereler vardır ki bunları fark etmeniz neredeyse imkansız ve varlığından bile haberdar olmanız pek mümkün olmayacaktır. Asıl tehlike mayt, mite, toz böceği, akar, deri böceği diye bildiğimiz bu minik yatak böcekleri olup insana uykuyu haram ederler. İşin kötü yanı ise pek çok ilaçlama ekibi bu böceklerin imhasında başarı sağlayamadığı için insanların çok daha zorlu bir bir dönem geçirmelerine sebep olurlar.Yatak böcekleri nasıl anlaşılır

Yatak böcekleri ile mücadele nasıl yapılır?

Yatak böcekleri ile mücadele evde görülen haşerelerin önlenmesine yönelik böcek ilaçlama yöntemleri arasında en zor işlemdir. Zor ölen haşereler arasında ilk sırada yer alan bu minik ve oldukça rahatsız edici zararlı böcekler insan sağlığı açısından da ciddi tehlikeye neden olur. Bilindiği gibi tahta kurusu ve pireler dirençli ve kan emici böcekler oldukları için hastalık ve virüs bulaştırma riskine sahiptir. Dirençli özellikleri ile ucuz böcek ilaçlarına kaşı koyan yapıda haşerelerden olup, kokusuz ilaçlar pek etkili olamaz. Pireler ani etkili böcek ilaçları ile önlenemez ise kısa zamanda yeniden ürer ve konutlarda daha ciddi sorunlara yol açarlar.

Zor ölen böcekler ile mücadele kokulu ve yakıcı etkiye sahip özel haşere ilaçları kullanılarak mümkünse ulv yöntem kullanılarak deneyimli ekiplerce yapılmalıdır. Bu güne kadar edindiğimiz tecrübe neticesinde pek çok ilaçlama şirketi bu ve benzeri böcekler ile pek baş edememekte spreyli ilaçlama ve kokusuz ilaçlar kullanarak ortadan kaldırılması imkansız oldukları için çok ciddi rahatsızlık ve maddi kayıplara sebep olmaktadır. Garantili ilaçlama kapsamında hizmet vermek mümkün olmayan bu zararlı böceklerden toz böceği, toz akarı, beyaz nem böceği gibi minik haşereler ile defalarca uygulama yapmalarına karşın nerede ise hiç bir sonuç alamamaktadır.

Yatak böceklerinden kurtulmak sanıldığı kadar basit ve sıradan yöntemler ile mümkün değildir. Seçilen böcek ilaçlama firması profesyonel olmalı, ayrıca toz böceği ve beyaz nem böceği hakkında uzman böcek ilaçlama ekipleri ile yatak böceği ilaçlama yapmalıdır. Acemi servis elemanı, ve haşereler hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayan çocuk yaşta elemanlar çalıştıran ile bu tür yatak böcekleri ve zor ölen haşerelerin imhası oldukça zordur. Yatak böcekleri ile mücadele hem bilgi, hemde doğru teknikler kullanılarak mümkündür. Bu güne kadar verdiğimiz hizmetkapsamında pek çok böcek ilaçlama firmaları ile çalışan ancak bir türlü istediği sonucu alamayan insanlar ciddi maddi kayıplar ve sağlık sorunları yaşamıştır.

Evindeki eşyaları attırıp bu böceklerden kurtulmak imkansız ev değiştirin, eşyaları atın diyen kişilerin yanlış yönlendirmesi ile evdeki eşyaları atan, denemedik yol bırakmayıp psikolojik buhran geçiren insanlar ile karşılaşan firmamız Pire, tahta kurusu gibi böceklerin ancak profesyonel yatak böceği ilaçlama teknikleri ile toz böceği, beyaz nem böceği, mayt ve mite gibi zararlıların çok daha etkili tedbirler ile yok edilmesi gerektiğini bilerek ulv böcek ilaçlama yöntemi ile mekanlarda ilaçlama yaparak çok daha yüksek sonuç almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir