Top böceği

Binalarda ve dairelerde ortaya çıkan top böceği görüntü olarak sırtında zırh şeklinde halkaları olan ve başında antenleri bulunan bir böcek türü olup kendisine dokunulduğunda yada tehlike hissettiğinde hemen kıvrılarak yuvarlak tespih tanesi şeklini alarak kendini korumaya çalışır. Evdeki top böceği aslında tespih böceği olup oluşma nedenleri arasında en önemli neden evin lağım borularından su sızdırması yada binanın alt kısmı ile havalandırma bölgelerinde nemlenme yani çamur şeklinde balçıkların oluşması yada bodrumda su birikmesi nedeni ile ortaya çıkar. Böcekler ile mücadele ancak etkili ilaçlar kullanılarak ve profesyonel böcek ilaçlama firmalarından hizmet alarak mümkün olup bireysel ve sıradan haşere ilaçları ile bu böceklerden kurtulmak pek mümkün olmamaktadır. Top böceğinin zararları pis mekanlarda dolaştıkları için gıdalara ve yiyeceklere mikrop bulaştırıp hastalık nedeni olmalarından kaynaklanmaktadır.

Top böceği nasıl önlenir

En etkili böcek ilaçları top böceklerini saklandıkları alanlardan çıkarıp öldüren ilaçlar olup evde top böceği sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Atlas ilaçlama ekibi olarak gerek apartman ve ortak kullanım alanları gerek bahçe ilaçlaması ve daire içlerinde oluşan nem böcekleri ve tespih böceklerine yani top böceklerine karşı yakıcı özelliğe sahip ani etkili ve kalıcı özelliğe sahip güçlü böcek öldürücü kimyasallar kullanarak sizlerin haşere sorunlarınıza garantili ilaçlama çözümleri sunuyoruz. Top böceği başta olmak üzere akrep, pire, kene, güve, çıyan, kertenkele, ve benzeri tüm böcek sorunlarınıza bilinçli bir şekilde halk sağlığı alanında yüksek standartta haşere kontrolü sağlayan açık ve kapalı alan ilaçları kullanarak sizlerin sağlığınızı tehlikeye atan tüm böceklere karşı birinci sınıf haşere ilaçlaması yaparak sağlığınızı tehdit eden böceklere son veriyoruz.

Haşerelerin neden olduğu sağlık sorunları ve ürün kayıpları insanlar açısından oldukça zararlı sonuçlara neden olduğu için böceklerin önlenmesi için hem yaşam alanlarında hemde ekili alanlarda mücadele zorunludur. Gerek top böceği ilaçlaması ve gerek diğer tüm zararlı böceklerin konutlardan ve yeşil alanlardan arındırılması için doğru haşere ilaçları ve kalıcı yöntemler ile ilaçlama yapan ekiplerimiz sizlerin tüm böcek şikayetlerinizi ortadan kaldırarak huzurlu bir yaşam sürmenize yardımcı olmaktadır.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *