Tatarcıkların zararları nelerdir

tatarcık nasıl tehlike saçar
28 Mar

Tatarcıkların zararları nelerdir siyah renkli karasinekten daha küçük ve geniş kanat yapısına sahip vücudu tüylü bir özelliğe sahiptir. Tatarcık sinekleri hastalık bulaştırma özelliği bulunan zararlı bir sinek türü olarak dikkat edilmesi gereken ve ilaçlama ile yok edilmesi gereken bir sinek çeşididir. Tatarcıkların zararları nelerdir ve ne gibi tehlikeler saçarlar aslında yaşam alanları pis  mekanlar olarak dikkat çeken bu kör sinekler binaların lağım kanallarına açılan ve bu bölgelerde oluşan su sızıntıları etrafında üreyen bir sinek çeşidi olup lağım suları etrafında yaşadıkları için buralardan vücutlarına bulaştırdıkları mikroplu bakterileri ısırdıkları ve kanını emdikleri evcil hayvanlara yada direkt olarak ısırdıkları insanlara bulaştırıp ciddi derecede tehdit üretirler. Evlerde görülen tatarcıkların zararları nelerdir ve hangi yöntemler kullanılarak tatarcık ilaçlaması yapılırsa bu tehlikeli ve pis sineklerin imhası saplanabilir.

Öncelikle normal sinekler gibi ortalık yerlerde üremeyen bu pis lağım sinekleri daha çok bina araları, bodrum katları ve havalandırmaların olduğu bölgeler merdiven boşlukları gibi çok çeşitli yerlerde üreyebilir.  Böcek ilaçlama hizmeti alınmadığı takdirde ulaşılması zor olan yerleri kendilerine yaşam alanları olarak seçerler. Gündüzleri pek uçmayan tatarcık sineği duvarlara ve tavanları asılı kalarak gündüzleri dinlenir ve geceleri karanlıkta daha çok hareket ederler. Tatarcık sineklerinin kökünü kurutmak için sıvı ve dumanlı kokulu haşere ilaçlama yöntemi tercih sebebi olmalı ve profesyonel tatarcık mücadele ilaçları le tatarcık imha işlemi gerçekleştirilmelidir.

Tatarcıkların zararları nelerdir nerelerden gelirler gibi pek çok soruya muhatap olan ekiplerimiz tatarcıkların lağım kanalları ve sızıntı pis suların bulunduğu yerlerde üredikleri bu zararlı sineklerin yok edilebilmesi için mutlaka sisleme tatarcık ilaçlaması yaptırılarak ulaşılması zor alanlardaki sineklerin ilacın yakıcı etkisi ile dışarı çıkarılıp imhası sağlanmalıdır. Apartman ve binaların zemin katlarında hızla üreyen zararlı tatarcık sineği tenha bölgelere yumurta bırakarak ürer ve kısa zaman içinde mekanlarda sinek sorunları baş gösterir. Haşerelerin neden olduğu olumsuzlukları önlemenin en kalıcı yolu hiç şüphesiz ilaçlama yaptırmaktır. Atlas tatarcık ilaçlama şirketi etkili böcek ilaçları kullanarak haşere kontrol hizmetleri veren profesyonel bir ilaçlama ekibidir.