Tatarcıkların bulaştırdığı hastalıklar nelerdir

Tatarcıkların bulaştırdığı hastalıklar nelerdir zararlı sinekler olan tatarcıklar insanları ısırıp kanlarını emerek sağlık için ciddi tehdit oluştururlar. İlaçlama yaptırılmayan konutlarda evlere ve iş yerlerine çeşitli sebepler ile girip buralarda insanları ısırıp kanını emen bu zararlı sinekler tatarcık humması hastalığını insanlara bulaştırır yapılan incelemeler sadece dişi sineğin hastalık bulaştırdığını erkek sinekte virüsün bulunduğu fakat ısırmadıkları gözlenmiştir. Sinek tarafından ısırılan kişi genelde acı hissetmez ve hastalığın sebebini anlayamaz. Böcek ilaçlama insan sağlığının korunması için büyük önem taşımaktadır. Tatarcıkların bulaştırdığı hastalıklar nelerdir ısırılan insan normal bir sivri sinek ısırığı gibi duruma müdahale etmez ise 3-4 güne kadar yüksek ateş durumu ortaya çıkar. Ateş yükseldiğinde virüs kanda çoğalmaya başlamıştır ve titreme terleme belirtileri ile kendini göstermeye başlar. Hastalık ilerledikçe tat alma problemleri, sırt sertliği, baş dönmesi, bulantı, kusma, boğaz ağrısı, kabızlık, ağız içi deri dökülmeleri görülmeye başlar.

Tatarcık hastalığı özel bir tedavi gerektirmez. Hasta dinlendirilip gerekli sıvılar tüketmeli, aspirin almalı ve alerjinin boyutu hafifletilmelidir. Zaman bu hastalığın tedavisinde önemli yer almaktadır. Tatarcık tarafından ısırılan kişi bu virüse daha fazla maruz kalmamalı, tatarcık bulunan alanların ilaçlanması ve buradaki tatarcıkların yok edilmesi gerekmektedir. Tatarcıkların bulaştırdığı hastalıklar nelerdir en fazla bilineni hiç kuşkusuz tatarcık humması, sarı humma olarak bilinir ateşli hastalıklar, tavuk hastalığı denilen rahatsızlık viral hastalık belirtileri ve çeşitli barsak hastalıkları olarak ortaya çıkmaktadır.

Evlerinde tatarcık görülen kişilerin tatarcıkların bulaştırdığı hastalıklar nelerdir diye merak ettiği bu rahatsızlıkların önlenmesi için gerekli tedaviyi yaptırmaları dinlenip istirahat etmeleri ve evlerinde yada apartmanda mutlaka tatarcık sineği ilaçlaması yaptırmaları gerekmektedir. Tatarcık sineği humması ciddi riskli bir hastalık olduğu için insanlar üzerinde tatarcıkların çok büyük zararları görülür. Atlas ilaçlama servisi tatarcıklardan yayılan bulaşıcı hastalıkların yok edilmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için açık ve kapalı alanlarda tatarcıklar ile mücadele hizmeti vermektedir. Tatarcıklardan kurtulmanın en etkili yolu tatarcık ilaçlama hizmeti almaktır. Özellikle kokulu tatarcık ilaçlama bu zararlı sineklerin imhasında ani ve kalıcı etkisi sayesinde çok öldürücü özelliğe sahiptir.

Sık Sorulan Sorular